شنبه ۹ بهمن ۱۴۰۰

ممنوعیت نمایش نمادهای همجنسگرایی در جام جهانی 2022 قطر

ممنوعیت نمایش نمادهای همجنسگرایی در جام جهانی 2022 قطر

مقامات قطری اجازه نمی دهند فعالیت های مربوط به حمایت از حقوق همجنسگرایان در کشورشان انجام شود اما این در حالی است که باشگاه های لیگ برتر انگلیس، هم اکنون در حال حمایت از حقوق این افراد هستند.

ایران ورزشی - ناصر الخاطر، رییس کمیته برنامه ریزی جام جهانی 2022 قطر در مصاحبه با CNN از ممنوعیت نمایش نمادهای مربوط به همجنسگرایی در این کشور خبر داد:

همجنسگرایی در قطر مجاز نیست و نمایش نمادها و علامت های مربوط به همجنسگرایی در کشور ما ممنوع خواهد بود. نمایش عمومی همجنسگرایان مرد در کشور ما ناپسند است. قوانین سایر کشورهای همسایه نیز همین است و ما از هواداران می خواهیم به قوانین ما احترام بگذارند. ما مطمئن هستیم آن ها این کار را انجام می دهند. همان طور که ما به فرهنگ های مختلف احترام می گذاریم، انتظار داریم و امیدواریم که به فرهنگ کشور ما هم احترام گذاشته شود.
جاش کاوالو، فوتبالیست استرالیایی که ماه گذشته اولین فوتبالیست مردی نام گرفت که همجنسگرا بودنش را علنی کرد و گفته بود از بازی کردن احتمالی در جام جهانی قطر می ترسد چرا که مجازات همجنسگرایی در کشور مسلمان قطر، اعدام است. ناصر الخاطر در این خصوص گفت:

هر فرد همجنسگرایی مجاز است وارد قطر شود و فوتبالیست ها و هواداران ممنوعیتی برای حضور در کشور ما نخواهند داشت.
مخالفت اسطوره فوتبال مصر با حمایت لیگ برتر از همجنسگرایان
پیش تر نیز محمد ابوتریکه، اسطوره فوتبال مصر و کارشناس بین اسپورت گفته بود ترویج حمایت از حقوق همجنسگرایان ناپسند و خلاف موازین شرعی است. به همین خاطر فوتبالیست های مسلمان لیگ برتر انگلیس در این راستا باید واکنشی نشان دهند:

درست است که لیگ برتر انگلیس، بهترین لیگ دنیاست اما پدیده همجنسگرایی با باورهای دین اسلام در تضاد است. قرآن می گوید که این افراد به جهنم خواهند رفت. پیش تر ما این پدیده را نادیده می گرفتیم اما حالا این بحث ها جدی شده و فوتبالیست های مسلمان لیگ برتر نباید همراه شوند. این پدیده نه تنها در تعارض با قوانین اسلام است، بلکه با طبیعت انسان هم در تضاد است. الله در قرآن می گوید ما به فرزندان آدم مفتخر هستیم اما همجنسگرایی به ارزش های انسانی احترام نمی گذارد و آن ها را تحقیر می کند. باید به مخالفت از پدیده همجنسگرایی به پا خیزیم چون علاوه بر قوانین اسلام، با عقل سلیم هم در تضاد است. نه تنها اسلام، سایر ادیان ابراهیمی هم در این باره هشدار داده اند. باید نقش خودمان را ایفا کنیم.
شبکه بین اسپورت قطر اعلام کرده مسئولیت صحبت های محمد ابوتریکه متوجه خودش است و موضع رسمی آن ها نیست. ابوتریکه که محبوبیتش در فوتبال مصر بسیار بالاست، پس از اظهارات تندش علیه همجنسگرایی از حضور در شبکه بین اسپورت تعلیق شده است. 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.