سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰

در مجمع روی تصمیم‌های فوتبالی اثرگذار می‌شویم

عزیز محمدی: فدراسیون عضویت اتحادیه در مجمع را پیشنهاد داد

عزیز محمدی: فدراسیون عضویت اتحادیه در مجمع را پیشنهاد داد

عزیز محمدی می‌گوید: « اتحادیه فوتبال به واسطه اینکه یک نهاد کاملاً فوتبالی است، می‌تواند در تصمیم‌گیری‌های فوتبالی مجمع نقش بسزایی داشته باشد.»

در مجمع روی تصمیم‌های فوتبالی اثرگذار می‌شویم

 عزیز محمدی: فدراسیون عضویت اتحادیه در مجمع را پیشنهاد داد

 

اتحادیه فوتبال در ایران، به خصوص در سال‌های اخیر یکی از مبهم‌ترین نهادهای مرتبط با فوتبال بوده است. از اتهام غیرقانونی بودن فعالیت‌های این اتحادیه که یکسال پیش از سوی صادق درودگر مطرح شد تا بسته بودن دست اتحادیه در تصمیم‌‌گیری‌ها و لغو مسابقات و تورنمنت‌هایش از سوی فدراسیون فوتبال، همه از فراز و نشیب‌هایی بوده که اتحادیه فوتبال ایران همیشه با آن مواجه بوده است.

عزیز محمدی به عنوان نایب رییس این اتحادیه بارها مصاحبه کرده و با رد ادعاها و اتهاماتی که به قانونی بودن فعالیت اتحادیه مطرح می‌شود، از این نهاد دفاع کرده است. او حتی بارها در شرح وظایف اتحادیه گفته است: « در سال‌های گذشته ما در خیلی کار‌ها کمک کردیم. به‌عنوان مثال در حرفه‌ای‌‌سازی و استاندارد‌سازی باشگاه‌ها نقش داشتیم و دور‌ه‌‌های آموزشی و اردوی‌های خارجی برگزار کردیم. همچنین ما در کار‌های تخصصی باشگاه‌ها مثل دآرمدزایی و باشگاهداری کمک می‌کنیم. با فدراسیون نیز صحبت کردیم که هر کمکی از دست‌مان بر می‌آید، انجام دهیم.»

به خاطر شیوع ویروس کرونا، حدود 6 ماهی می‌شود که جلسات اتحادیه فوتبال هم برگزار نشده است اما نکته جالب اینجاست که در چنین شرایطی فدراسیون فوتبال، پیشنهاد داده است که براساس اساسنامه جدید، اتحادیه فوتبال ایران هم باید در مجمع فدراسیون، نماینده داشته باشند. فدراسیونی که در ابتدای لیگ نوزدهم، با برگزاری تورنمنتی که این اتحادیه به نام جام شهدا ترتیب داده بود در آخرین لحظات مخالفت کرد و همیشه موازی کاری و عدم تعاملش با اتحادیه زبان‌زد بوده است.

البته در حال حاضر علی آقامحمدی، رییس اتحادیه است و عزیز محمدی، نایب رئیس اول اتحادیه و معاون اوست و احتمالاً خود عزیز محمدی هم به عنوان نماینده در مجمع حضور پیدا خواهد کرد.

عزیز محمدی، نایب رییس این اتحادیه، درباره اضافه شدن اتحادیه فوتبال به مجمع فدراسیون به خبرنگار ایران ورزشی می‌گوید: «چند سالی بود که ما پیشنهاد داده بودیم اتحادیه به مجمع اضافه شود اما بعد از اصلاح اساسنامه و بیشتر شدن تعداد اعضای مجمع، خود فدراسیون پیشنهاد داد که در مجمع بعدی این موضوع هم مطرح شد و به تصویب اعضای مجمع برسد. به همین دلیل بهتر است صحبت درباره عضویت در مجمع و انتخابات پیش رو را بگذاریم برای بعد از برگزاری مجمع و زمانی که عضویت ما قطعی شد. چون در حال حاضر که هنوز عضو مجمع به حساب نمی‌آییم.»

اما با توجه به همه مخالفت‌هایی که با فعالیت‌های اتحادیه فوتبال وجود داشته است، می‌توان امیدوار بود که اتحادیه با عضویتش در مجمع بتواند در تصمیم‌‌گیری‌های فوتبالی اثرگذار باشد؟ عزیز محمدی در پاسخ به این سوال می‌گوید: «ما مشکل خاصی با فدراسیون فوتبال نداشته‌ایم. اگر هم سال گذشته فدراسیون فوتبال با برگزاری تورنمنت ما موافقت نکرد، به خاطر این بود که منتظر استانداردسازی ورزشگاه‌ها بودند. در مجموع اما اتحادیه فوتبال به واسطه اینکه یک نهاد کاملاً فوتبالی است، می‌تواند در تصمیم‌گیری‌های فوتبالی مجمع نقش بسزایی داشته باشد.»

با توجه به اینکه افزایش اعضای مجمع، باعث بیشتر شدن تعداد مربیان و بازیکنان فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی شده است و کفه فوتبالی‌ها نسبت به گذشته در مجمع سنگین‌تر شده است، فدراسیون فوتبال هم خواسته در این یارکشی یکی دیگر از مدیران را به جمع مجمع اضافه کند و از رأی اتحادیه بهره ببرد. البته به شرط اینکه خود عزیز محمدی نخواهد به عنوان یکی از کاندیداها وارد کارزار انتخابات شود که این موضوع هم چندان بعید نیست.

 

 

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.