چهارشنبه ۶ بهمن ۱۴۰۰

حمید مطهری: برنده دربی قهرمان نمی‌شود اما شانس قهرمانی در این بازی تقسیم می‌شود

حمید مطهری: برنده دربی قهرمان نمی‌شود اما شانس قهرمانی در این بازی تقسیم می‌شود

حمید مطهری مربی پرسپولیس و دستیار یحیی گل محمدی بیان کرد من قبلا هم گفتم و باز می‌گویم باید از بهانه‌های خودمان قوی‌تر باشیم. این بازی یعنی دربی متعلق به هواداران است و به درستی انتظار دارند ما در آن نتیجه بگیریم.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از خبرورزشی، حمید مطهری به سوالات زیر پاسخ داده است:

دربی را چطور توصیف می‌کنید؟ منظور ما خود دربی است و نه صرفا بازی روز شنبه؟

دربی در ظاهر یک بازی است که ۳ امتیاز بیشتر ندارد. مثل بقیه بازی‌هاست و فینال هم نیست اما برای طرفداران دو تیم بالاتر از هر فینالی است. یک دیدار ویژه و خاص که هر کسی از دید و نگاه خود آن را دنبال می‌کند یا بهتر است بگویم دربی این نگاه‌های متفاوت را به دنبال خود می‌کشد.
برای شما مربیان و بازیکنان دربی چگونه مسابقه ای است؟

ما مربیان همیشه سعی می‌کنیم خودمان را خونسرد نشان دهیم و از استرس یا فشارهای اضافی کم کنیم ولی سخت است. همان طور که بازیکنان می‌توانند با درخشش در دربی محبوبیت خود را صد چندان کنند ما مربیان هم می‌توانیم با پیروزی در این مسابقه به آرامش و اعتماد به نفس بیشتری برسیم.
این دربی به احتمال زیاد بدون تماشاگر برگزار می‌شود و طرفداران دو تیم نمی‌توانند به استادیوم بیایند. آیا استرس هواداران پرسپولیس پای گیرنده‌های تلویزیونی را درک می‌کنید؟

همیشه گفتم بازی بدون تماشاگر مثل اکران یک فیلم سینمایی خوب در سینمای خالی است حالا حکایت دربی حتی از این هم بالاتر است. دربی بدون تماشاگر مثل برگزاری مراسم اسکار بدون مهمان، تماشاچی و در سالن خالی است! لطف چندانی ندارد اما همین جا به هواداران پرسپولیس اطمینان می‌دهم که ما مربیان و بازیکنان پرسپولیس خودمان را در منزل تک تک طرفداران و پای تلویزیون می‌بینیم. تمام هدف ما این است که در دربی و پای تلویزیون هواداران پرسپولیس را حرص ندهیم.
شاید هوادارانی باشند که بگویند وضعیت باشگاه پرسپولیس چه از لحاظ مدیریتی یا مالی در آستانه دربی مناسب نیست و این ممکن است روی نتیجه بازی با استقلال تأثیرمنفی بگذارد. در این رابطه صحبتی ندارید؟

  من قبلا هم گفتم و باز می‌گویم باید از بهانه‌های خودمان قوی تر باشیم. این بازی یعنی دربی متعلق به هواداران است و به درستی انتظار دارند ما در آن نتیجه بگیریم. بنابراین در طول این هفته و به ویژه روز دربی همه مشکلات را فراموش کرده و فقط برای دل طرفداران و شادی این عزیزان تلاش خواهیم کرد.
پرسپولیس در حال حاضر در رتبه دوم جدول است. سپاهان صدرنشین جدول هم در سیرجان بازی سختی با گل گهر دارد که درصورت شکست این تیم اصفهانی شما شاید بتوانید با برتری در دربی به صدر برسید. به این موضوع هم فکر کرده‌اید؟

یک نکته را لازم است یادآوری کنم که استقلال رقیب مستقیم ماست. شما وقتی مقابل این رقیب مستقیم خود برنده می‌شوید اتوماتیک وار ۶ امتیاز جلو می‌افتید! چه طور؟ اول اینکه ۳ امتیاز خودتان می‌گیرید و ۳ امتیاز هم اجازه نمی‌دهید رقیب مستقیم شما بگیرد. شاید با بردن دربی تیمی‌قهرمان نشود اما شانس قهرمانی با پیروزی در چنین بازی‌هایی تقسیم می‌شود. تیم برنده دارای شانس و اعتماد به نفس بیشتر برای قهرمانی خواهد شد.
درباره صدر جدول صحبتی نکردید؟

طبیعی است ۳ امتیاز چنین دیدارهایی مثل سه گام زدن برای رسیدن به صدر جدول است. البته تأکید می‌کنم ما نه به نتیجه و نه دیدار دو تیم بالای جدولی سپاهان و گل گهر سیرجان کاری نداریم چون ششدانگ حواس پرسپولیس فقط به دربی است.
چند روز پیش در برنامه شب‌های فوتبالی از بحران تیم‌هایی حرف زدید که ۹ یا ۱۰ سال است قهرمان نمی‌شوند و آن جملات واکنش استقلالی‌ها را در بر داشت. صحبتی در این رابطه ندارید؟

من اصلا اسمی‌نیاوردم که واکنشی را به دنبال داشته باشد. برای همه رقیبان و هواداران آنها احترام قائلم اما سئوالم از شما رسانه‌ها این است که چرا پرسپولیس با یک باخت آن هم در شروع لیگ مقابل آلومینیوم باید بحران زده جلوه داده شود؟ من قبلا هم پرسیده بودم کدام بحران؟ حتی منچستر یونایتد را مثال زدم که سال‌هاست پس از فرگوسن قهرمان لیگ برتر انگلیس نشده است. من یک جمله ای از یک بزرگی می‌گویم که اگر شما می‌خواهید خواب‌هایتان تعبیر شود اول باید از خواب بیدار شوید!
یعنی چی؟

آنهایی که باید متوجه شوند می‌شوند. شما نمی‌توانید خودتان را به خواب بزنید یا خواب موفقیت ببینید اما هنوز درخواب باشید. پرسپولیس ۵ سال با قدرت، تلاش و بیداری و ریاضت جام گرفته و هرگز نه به حریفی بی احترامی‌کرده و نه خودش را به خواب زده است. سال‌هاست پرسپولیس با بحران خداحافظی کرده و به همین خاطر من با تعجب از تلاش برخی‌ها برای بحران زده نشان دادن تیم قهرمان حرف زدم.
به عنوان سئوال آخر نتیجه دربی شنبه را چگونه پیش بینی می‌کنید؟

مزد آن گرفت که جان برادر، کار کرد! شنبه تیمی‌برنده دربی می‌شود که زحمت بیشتری بکشد، بیشتر بدود، بیشتر بجنگد و تمرکز بیشتری در طول مسابقه داشته باشد. انشالله بتوانیم در دربی روز شنبه تمامی‌این فاکتورها را رعایت کرده و با پیروزی در این دیدار مهم دل هواداران پرسپولیس را هفته‌ها شاد کنیم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.