چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱

هفته هشتم لیگ یک

مأموریت سخت ملوان در جنوب

مأموریت سخت ملوان در جنوب
عرشیا برزگر
عرشیا برزگر خبرنگار

دومین بازی حساس امروز در کرمان برگزار می‌شود؛ جایی که مس از آرمان‌گهر پذیرایی می‌کند. اگرچه آنها چهار رده در جدول با هم فاصله دارند اما اختلاف یک امتیازی‌شان اهمیت بازی را دو چندان کرده است. مس در صورت پیروزی به جمع بالانشین‌ها نزدیک‌تر می‌شود و آرمان‌گهر هم با کسب سه امتیاز جایگاهش را در مکان دوم محکم خواهد کرد

ایران ورزشی - هفته هشتم رقابت‌های لیگ یک امروز در حالی برگزار می‌شود که شاید حساس‌ترین بازی‌های آن در دو شهر انجام شود. استقلال خوزستان که در سه هفته اخیر سه پیروزی را با سهراب بختیاری‌زاده کسب کرده میزبان صدرنشین لیگ است. ملوان هم با دو برد متوالی فرم خوبی دارد و به دنبال یک برد دیگر است. البته ملوان انزلی به‌دلیل فاصله چهار امتیازی‌اش با تیم دوم اگر در بازی امروز هم شکست بخورد باز صدر را از دست نخواهد داد. مازیار زارع خیلی خوب می‌داند سه امتیاز این بازی تا چه اندازه برایش اهمیت دارد.
اما دومین بازی حساس امروز در کرمان برگزار می‌شود؛ جایی که مس از آرمان‌گهر پذیرایی می‌کند. اگرچه آنها چهار رده در جدول با هم فاصله دارند اما اختلاف یک امتیازی‌شان اهمیت بازی را دو چندان کرده است. مس در صورت پیروزی به جمع بالانشین‌ها نزدیک‌تر می‌شود و آرمان‌گهر هم با کسب سه امتیاز جایگاهش را در مکان دوم محکم خواهد کرد.
قشقایی شیراز هم که هفته گذشته در سیرجان با یک گل شکست خورد از رایکای بابل پذیرایی می‌کند. تیم شمالی با تساوی در بازی قبلی به رده یازدهم جدول سقوط کرد، اما شهرداری همدان که فکرش را هم نمی‌کرد در خانه به مس کرمان ببازد حالا برای رسیدن به رده‌های بالاتر جدول و دور نشدن از مدعیان به زمین پارس جم می‌رود. جمی‌ها از هفت بازی قبلی پنج امتیازی هستند و شرایط خوبی در جدول ندارند.
اما خیبر خرم‌آباد که امیدوار است با عبدالله ویسی دوباره به جمع مدعیان اضافه شود میزبان استقلال ملاثانی خواهد بود. هر دو تیم بازی هفته گذشته‌شان را با تساوی پشت سر گذاشتند. برای خیبر 12 امتیازی، مساوی با باخت در این بازی هیچ فرقی ندارد.
شهرداری آستارا که مدیرعامل باشگاهش مدعی شده آخرین بازی‌شان را در رشت برگزار می‌کنند و بعد از بازی با سایپا در آستارا میزبان حریفان‌شان خواهند بود، اگر در این بازی برنده نشود کارش برای رسیدن به صدر حداقل تا پایان نیم‌فصل سخت می‌شود. از آن طرف سعید اخباری سرمربی سایپا که در جام حذفی با قبول شکست خانگی مقابل شاهین بوشهر نتوانسته نتایج قابل قبولی را به دست آورد اگر امروز هم دست خالی به تهران برگردد شاید ادامه کار برایش مشکل شود.
اما برای سه تیم خوشه‌طلایی ساوه، ویستاتوربین و مس شهربابک که به‌ترتیب میزبان تیم‌های شمس‌آذر قزوین، شاهین بوشهر و ماشین‌سازی تبریز هستند بازی بسیار سختی خواهد بود، چراکه حریفان انتهای جدولی آنها چیزی برای از دست دادن ندارند و گرفتن یک امتیاز هم غنیمتی برای‌شان به حساب می‌آید.


برنامه هفته هشتم لیگ یک (امروز)
مس کرمان   آرمان‌گهر سیرجان، ساعت 14:00
قشقایی شیراز   رایکای بابل، ساعت 14:00
خوشه‌طلایی ساوه  شمس‌آذر قزوین، ساعت 14:00
شهرداری آستارا   سایپای تهران، ساعت 14:00
خیبر خرم‌آباد   استقلال ملاثانی، ساعت 14:00
ویستاتوربین تهران   شاهین شهرداری بوشهر، ساعت 14:00
مس شهربابک   ماشین‌سازی تبریز، ساعت 14:00
استقلال خوزستان   ملوان بندرانزلی، ساعت 14:30
پارس‌جنوبی جم   شهرداری همدان، ساعت 14:30

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.