سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰

محمد نوازی: استقلال توقعات را برآورده نکرده اما شرایطش خوب است

محمد نوازی: استقلال توقعات را برآورده نکرده اما شرایطش خوب است

محمد نوازی می گوید فرهاد مجیدی باید بیشتر در تفکرات خود دقت کند.

به گزارش ایران ورزشی، محمد نوازی در مورد چند هفته ناکامی استقلال در لیگ برتر به میزان گفت:

استقلال را نباید در هفته‌های ابتدایی مورد ارزیابی قرار داد. شرایط در ابتدای فصل برای همه تیم‌ها فرق می‌کند و به آمادگی کامل نرسیده‌اند. به نطر من استقلال  در هفته‌های ابتدایی خیلی خوب از فرصت‌ها استفاده و امتیازات خوبی جمع کرد.
وی ادامه داد:

به مرور تیم‌ها در این هفته به شناخت خوبی از هم رسیدند و رقابت سخت شد. با این حال هر تیمی که از نظر بدنی بهتر بوده و تاکتیک‌ها را بهتر پیاده کند می‌تواند مالک توپ و میدان شده و به نتیجه برسد.

نوازی با اشاره به اینکه از استقلال توقع بیشتری می‌رفت، تصریح کرد:

استقلال با ۴ مساوی پیاپی توقعات را برآورده نکرد، اما عملکرد و شرایطش خوب بود. همیشه آن تیمی که بهتر باشد، از اشتباهات حریف بهتر استفاده می‌کند.
وی تصریح کرد:

مجیدی باید در تفکراتش بیشتر دقت کند تا جوابگوی این همه هواداران باشد. از این رو هنوز آن نتیجه‌ای که باید برای تیم نگرفته است. شاید تساوی خارج از خانه نتیجه بدی نباشد، اما برای تیمی مثل استقلال تساوی در زمین خودی با وجود هوادار شکست محسوب می‌شود و باید شرایط بهتر شود.
پیشکسوت تیم فوتبال استقلال عملکرد برخی بازیکنان را مورد نقد قرار داد و تاکید کرد:

از نظر من برخی بازیکنان هنوز نتوانستند توقعات را برآورده کنند. شاید این نفرات در تیم سابقشان خیلی خوب بودند، اما در استقلال آنطور نشدند. استقلال جای دیده شدن است و عملکرد هر بازیکنی بازتاب زیادی دارد.
وی‌ افزود:

واقعیت فوتبال در مستطیل سبز است و بازیکن باید در ازای عملکردش جوابگو باشد در حالی که برخی هنوز جایگاه خود را پیدا نکردند. از طرفی همه رقبا مقابل تیم استقلال با انگیزه هستند پس این تیم استقلال است که باید بیشتر تلاش کند و نتیجه بگیرد.
نوازی ادامه داد:

به آن‌هایی که انتقاد می‌کنند حق می‌دهم. برخی فکر می‌کنند، چون در استقلال هستند همه چیز تمام شده است. برعکس  تازه همه چیز شروع شده است. مسئولیت‌شان بیشتر شده و وقتی بیشتر دیده می‌شوند باید عملکردی به مراتب بهتر از قبل داشته باشند. با آمدن و رفتن بازیکنان تغییری در استقلال رخ نمی‌دهد بلکه این بازیکنانی که می‌آیند باید تلاش کنند تا اول خود را نشان دهند و بعد برای استقلال نتیجه بگیرند.
وی با اشاره به کار سخت فرهاد مجیدی در دربی گفت:

متاسفانه یکی از معضلات فوتبال ما تفاوت توانایی بازیکن در تمرینات با زمین بازی است. برخی بازیکنان در تمرین خوب هستند، اما در شرایط بازی خوب نیستند. چندین سال است بازیکنانی که در تمرینات عالی هستند در مسابقات ضعف دارند. از این رو کار برای مربی سخت می‌شود مخصوصا اینکه بازی مهمی، چون دربی در پیش باشد. مسابقه‌ای که شرایط خاص خود را دارد و علاوه بر مسائل فی بار روانی زیادی به مربی و بازیکن وارد می‌کند.
پیشکسوت تیم استقلال تغییرات احتمالی در ترکیب تیم استقلال را پیش‌بینی کرد و گفت:

این تغییرات باید به نفع استقلال باشد. اگر قرار است با این تغییرات ضرر کنیم پس خودمان را گول زدیم. اگر می‌خواهیم نتیجه بگیریم باید سخت تمرین کنیم. باید قبول کنیم کجا هستیم و جایگاهمان چیست. این تیم هواداران زیادی دارد و در این شرایط چشم هواداران به موفقیت تیمشان است. از این رو با درک جایگاه تاثیرگذاری که در آن قرار داریم باید ابتدا ذهن خودمان را آگاه کنیم.
نوازی نتیجه دربی را غیرقابل پیش‌بینی توصیف و تاکید کرد:

تفکرات هر دو مربی به ساق بازیکنشان بستگی دارد. هر تیمی که بازیکنانش خوب تصمیم بگیرند و سطح بالایی از خود نشان دهند برنده بازی خواهد شد. این بازیکنان هستند که حتی با عملکردشان سطح مربیان را به رخ می‌کشند. به قول قلعه‌نویی گره همه مربیان در ساق بازیکنان است. از این رو این بازیکنان هستند که با تصمیماتشان نتیجه را تعیین می‌کنند.
وی با اشاره به ضعف‌های اخیر تیم استقلال گفت:

استقلال اگر می‌خواهد نتیجه بگیرد باید توپ را در نیمه تهاجمی خود حفظ کند. نه در این بازی بلکه در همه بازی‌ها به این حفظ توپ احتیاج دارد. وقتی توپ به مهاجم نرسد و در اختیار حریف قرار بگیرد فشار به دورازه خودی وارد می‌شود. از این رو باید بازیکنان توانمندی در خط حمله داشته باشیم. اگر حتی چند ثانیه هم توپ را حفظ کنیم این فرصت را به هافبک‌ها می‌دهیم تا به کار تهاجمی برسند و از موقعیت استفاده کنیم.
پیشکسوت باشگاه استقلال با اشاره به مشکلات در کمربند میانی این تیم تاکید کرد:

این نه تنها ضعف استقلال بلکه ضعف فوتبال ایران است. در مورد استقلال، اما قطعا نبودن مهره تاثیرگذاری، چون ابراهیمی، جباری و علی کریمی که قبلا نقش یک طراح را به خوبی اجرا می‌کردند به چشم می‌آید. چنین نفرات خلاقی مهاجم را به خوبی پیدا کرده و توپ رسانی به خط حمله را به خوبی بلدند شاید در فصل جاری در بین هافبک‌ها بجز مهدی پور که کمی تلاش می‌کند دیگر نفرات چنگی به دل نمی‌زنند. او کمی خلاق‌تر از سایرین به نظر می‌رسد، ولی لازم است مکمل‌های او هم وجود داشته باشند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.