سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰

باید ثبات را به باشگاه برگردانیم؛ منچستریونایتد باید کنترل بازی هایش را به دست بگیرد

رالف رانگنیک: آمادگی رونالدو در 36 سالگی بی نظیر است؛ باید روی بدن و ذهن بازیکنان کار کنیم

رالف رانگنیک: آمادگی رونالدو در 36 سالگی بی نظیر است؛ باید روی بدن و ذهن بازیکنان کار کنیم

رالف رانگنیک در آستانه بازی روز یکشنبه منچستریونایتد مقابل کریستال پالاس، در نشست خبری خود حضور یافت.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از MEN، این نشست ساعت ۹:۰۰ صبح به وقت محلی آغاز شد. رانگنیک در ابتدای کنفرانس خودش گفت:

از حضار ممنونم که زود بیدار شدند و به اینجا آمدند. این زودترین نشست خبری عمرم است!
پذیرش پیشنهاد
زمانی که چلسی با من تماس گرفت، فقط به دنبال این بود که برای ۴ ماه به طور موقت مربی تیم باشم. در یونایتد صحبت از همکاری شش ماهه و ۲ سال دیگر به عنوان مشاور است. وقتی منچستریونایتد چنین پیشنهادی ارائه می کند، نمی توان به آن دست رد زد.
هدف رانگنیک
هدف اصلی من اضافه کردن تعادل بیشتری به تیم است. ما روز گذشته دو گل دریافت کردیم و اگر به شمار گل های خورده تیم نگاه کنید، ما به طور میانگین در هر بازی دو گل دریافت کرده ایم. این خیلی زیاد است. نباید هر روز چنین بازی هایی داشته باشیم (منظور بازی هایی است که تیم باید برای جبران گل خورده تلاش کند). در فوتبال مد نظر من، باید نقش فاکتور شانس را به حداقل رساند و کنترل بازی را به دست گرفت.

آیا منچستریونایتد می تواند اختلاف موجود با سه تیم برتر لیگ را کاهش دهد؟
باید در بازی ها برنده شد و من هم بسیار جاه طلب هستم. ما می خواهیم موفقیت آمیزترین فصل ممکن را رقم بزنیم. در حال حاضر باید دید واقع بینانه ای داشته باشیم. اختلاف بین ما و سه تیم برتر زیاد است ولی باید ببینیم چه پیش می آید.
آیا رانگنیک تمایل دارد پس از این ۶ ماه هم سرمربی بماند؟
افرادی که با آن ها صحبت کردم، بسیار واضح گفتند که این یک نقش شش ماهه است. ما هرگز در مورد اتفاقاتی که در تابستان رخ خواهد داد، صحبت نکردیم. اگر بخواهند در آن رابطه با من صحبت کنند، خواهیم دید. اگر نظر مرا بخواهند، همان توصیه ای را خواهم داشت که دو بار در لایپزیش داشتم: این که بهتر است یک سال با من کار کنند.
سالیان پس از سر الکس فرگوسن
چنین چیزی غیر طبیعی نیست. پس از دوره ای موفقیت آمیز، باشگاه باید مسیر جدیدی بیابد. باشگاه در جذب بازیکنان جدید و پایبندی به هویت باشگاه ثبات نداشته است. در آینده اعضای هیئت مدیره و من، عقاید مشترکی خواهیم داشت. این که تغییر زیادی در اداره تیم رخ ندهد اهمیت فراوانی دارد.
مایکل کریک و کادر فنی
من مایکل و کیرن (مک کنا) را ملاقات کردم و مکالمه خصوصی ما بیش از یک ساعت ادامه داشت. تلاش کردم او را برای ماندن متقاعد کنم و در نهایت باید خواسته او را می پذیرفتم. من رضایت زیادی برای کار کردن با کادر فنی فعلی دارم و نیازمند تخصص شان هستم. تلاش می کنم طی هفته های آتی دو - سه نفر به ما ملحق شوند ولی به خاطر برگزیت، روند این پروسه آسان نیست.
نقل و انتقالات
ما در مورد بازیکنان جدید صحبت نکرده ایم. فعلا باید نفرات فعلی را به طور دقیق شناخت. سایز ترکیب تیم چندان کوچک نیست. به اندازه کافی بازیکن داریم. شاید پس از کریسمس فرصتی فراهم شود تا در مورد جذب بازیکن در زمستان صحبت کنیم. تجربه من می گوید زمستان زمان انجام انتقال های پایدار نیست. فعالیت در زمستان سخت خواهد بود.
دید رانگنیک نسبت به آینده
فقط می توان بازی به بازی و قدم به قدم پیش رفت. باید اطمینان حاصل کرد که بیشترین شانس برای پیروزی در بازی بعدی را دارید و سپس قدم به قدم پیش رفت. باید بازیکنان را در مورد ایده ای که من در رابطه با سبک بازی کردن تیم در آینده دارم، متقاعد کرد. پپ (گواردیولا) شش سال در سیتی بوده است، یورگن (کلوپ) به مدت پنج سال در تیمش است و توماس (توخل) فوریه قبل آمد ولی آن ها از نظر زمانی مقداری در زمینه این که چطور می خواهند پیشروی کنند، از ما جلوتر هستند. من از بازیکنانی که در اختیار داریم رضایت زیادی دارم.
بازی مقابل آرسنال
من به شدت مشتاق بازی پنجشنبه بودم. دیروز این تصور را داشتم که بازی می توانست ۳-۳ شود. خواسته یک مربی چنین مسابقاتی نیست. در نهایت خیلی خوشحال شدم که به نتیجه دلخواه دست یافتیم.
شایعات در مورد ارلینگ هالند
۱۰ میلیون بابت هالند، ۱۰ میلیون بابت ام باپه، ۱۰ میلیون لواندوفسکی و ۱۰ میلیون کیمیش! این حرف ها بی معنی است. چنین بندی در قرارداد من وجود ندارد. گمانه زنی کردن در مورد بازیکنان جدید نفع چندانی ندارد. من می دانم ارلینگ چه بازیکنی است ولی در همین حال، کل دنیا فهمیدند او چه بازیکن خوبی است. آنقدر در فاز تهاجمی بازیکنان سطح بالایی در اینجا داریم که نیازی به صحبت کردن در مورد سایر بازیکنان نباشد.
صحبت با جوئل گلیزر
من یک تماس تلفنی طولانی مدت با جوئل گلیزر داشتم. همچنین با اوله (گونار سولسشر) صحبت کردم که تمامی نظرات خود در مورد تیم را با من در میان گذاشت.
منچستریونایتد در نظر رانگنیک
در رابطه با دوران بست و چارلتون، هفته قبل باید از گوگل استفاده می کردم تا با دیگر بازیکنان نامدار آن دوره آشنا شوم. همچنین از فاجعه مونیخ اطلاع دارم. میراث این باشگاه منحصر به فرد است. ما باید حافظ این میراث باشیم و به هویت باشگاه هم احترام بگذاریم.
موضع رانگنیک در مورد تمرینات
فوتبال مدرن طی ۱۰ سال اخیر به طور کامل به یک بازی فیزیکی تر، دونده تر و عمودی تغییر کرده است. برای پیشرفت تیم ها، باید بدن ها و ذهن ها را تمرین داد.
چیزی که رانگنیک از بازی با آرسنال پسندید
همه شما بازی را دیدید. نیمه اول متزلزل بود و با بدشانسی یک گل دریافت کردیم. حتی خود من گفتم داوید (دخیا) کجاست؟ پس از گل، تیم ضربه روحی بدی خورد و اعتماد به نفسش را از دست داد که البته این پس از وقایع هفته های اخیر طبیعی است. زدن گل تساوی بخش قبل از پایان نیمه اول اهمیت داشت. می شد پتانسیل را در تیم دید. می شد قابلیت انتقال بازی از محوطه خودی به محوطه جریمه حریف را مشاهده کرد.
کریستیانو رونالدو
همیشه باید خودتان را بازیکنانی که در اختیار دارید سازگار کنید. من هرگز کسی را در ۳۶ سالگی اینقدر سرحال و قبراق ندیده ام. اما قضیه فقط کریستیانو نیست؛ باید کل تیم را به سمت رشد کردن هدایت کنیم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.