سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰

پپ گواردیولا: اشتیاق و انرژی کلودیو رانیری را تحسین می کنم؛ از عملکردمان تا به اینجای فصل راضی هستم

پپ گواردیولا: اشتیاق و انرژی کلودیو رانیری را تحسین می کنم؛ از عملکردمان تا به اینجای فصل راضی هستم

پپ گواردیولا، سرمربی منچسترسیتی در کنفرانس خبری پیش از بازی مقابل واتفورد در لیگ برتر حاضر شد و در مورد شرایط مصدومان تیمش، رانیری و ایتالیای مانچینی صحبت کرد.

به گزارش ایران ورزشی، پپ گواردیولا در این کنفرانس خبری گفت:

به جز فران تورس، تمام بازیکنان آماده سفر به لندن هستند. وضعیت بازیکنان خیلی بهتر است، قبل بازی با استون ویلا گفتم که به تمام بازیکنان نیاز داریم.
بهترین کورس قهرمانی از زمان حضورت در لیگ برتر؟

هر فصل پس از 10، 15 یا 20 بازی همین سوال مطرح می شود. الان فقط یک چهارم فصل گذشته است. هر سه تیم برتر، خوب هستند و بازی های زیادی باقی مانده است. در ماه فوریه دوباره بازی های اروپایی را داریم و در ژانویه نیز FA کاپ شروع می شود. اتفاقات زیادی رخ خواهد داد. تا اینجا در منچسترسیتی ما از عملکردمان راضی هستیم.
فرم تیمت در ماه نوامبر چقدر خوب بود؟ هم در نامزدهای بهترین بازیکن ماه و هم در بین نامزدهای بهترین سرمربی ماه نماینده دارید...

روی جوایز فردی تمرکز نکیند، آن ها برای ارتباطات و وجهه لیگ خوب هستند. قبلاً این جوایز وجود نداشتند و تیم ها باز هم همین قدر خوب بازی می کردند. به این جوایز توجه زیادی نشان ندهید. این جوایز معمولاً به تیم هایی که برنده می شوند، داده می شود. این به معنای این نیست که آن ها بهترین هستند اما آن ها برنده هستند. پیروزی ها به دلایل بسیاری کسب می شوند. اگر جایزه به من داده شود، به خاطر این است که بازیکنان می دوند و آن ها پیروز می شوند. من نه گلی زده ام و نه توپی گرفته ام. اگر کانسلو یا سیلوا نامزد شده اند، به خاطر این است که نه یا ده بازیکن دیگر در کنار آن ها بازی می کنند. این مهم نیست، مهم این است که در سبک بازی مان تداوم داشته باشیم.
ما نمی دانیم که در واتفورد چه اتفاقی خواهد افتاد. یک ماه پیش گفتم ما از جنبه های زیادی در بالاترین سطح بازی می کنیم. ما باید دوباره خودمان را اثبات کنیم. ما می دانیم رقیب چه تیم سرسختی است، اگر امتیاز از دست دهیم، همه چیز سخت تر می شود. سبک بازی ما مهم خواهد بود. روز چهارشنبه، من واقعاً از نحوه بازی استون ویلا تحت تاثیر قرار گرفتم. از بازی لذت بردم.
رانیری؟

فوتبال باید قدردان این باشد که هنوز افراد مهمی مانند کلودیو رانیری در آن حضور دارند. کارهایی که او در دوران حرفه ای خود انجام داده، فوق العاده است. لسترسیتی رانیری تاریخی و فوق العاده بود. در اسپانیا، ایتالیا و فرانسه کار کرده است. من این مدل انسان ها را تحسین می کنم. کارهایی که او کرده، اشتیاق و انرژی اش عالی است. وقتی واتفورد مقابل لیورپول شکست خورد، کنفرانس خبری رانیری نشان دهنده اعتماد او بود. من اگر در بازی ای شکست بخورم، ناراحت می شوم و نمی توانم مانند او در کنفرانس خبری حاضر شده و بگویم: «پیرو من باشید و ما پیروز خواهیم شد.» من واقعاً این را تحسین می کنم که او چنین اشتیاق و انرژی ای دارد. ملاقات دوباره او لذت بخش خواهد بود، می دانم که نتایج مقابل او همیشه خوب نیستند. من می دانم که آن ها چه کار خواهند کرد و چه کاری می خواهند بکنند، آن ها عملکرد واقعاً خوبی دارند. مقابل منچستریونایتد، واقعاً خوب بازی کردند، مقابل چلسی نیز واقعاً بازی خوبی انجام دادند. مقابل لسترسیتی شکست خوردند اما موقعیت های بیشتری داشتند. فردا باید مراقب باشیم و یک عملکرد خوب دیگر داشته باشیم.
ایتالیای مانچینی؟

هر کشوری شرایط خود را دارد و شاید یک سرمربی به آن جا برود و نتایج خوبی کسب کند. در ایتالیا وقتی می خواهید تغییر کنید و تفکرتان عملی نمی شود، مردم می پرسند چه کاری انجام می دهید، به آن چیزی که عاشقش هستید برگردید. در اسپانیا نیز همین است، پاس های کوتاه زیاد و ارتباط بین بازیکنان. وقتی پیروز می شوید همه چیز خوب است و وقتی این اتفاق نمی افتد، باید به جایی که بودید بازگردید. هر کشوری روش خود را دارد. معمولاً وقتی آلمان قهرمان جام جهانی می شود، با روش های خود بازی می کند و ایتالیا نیز مانند ایتالیا بازی می کند. هر کسی از آخرین قهرمان کپی و اجرا می کند. ایتالیا آخرین است و تیم جدیدی قهرمان خواهد شد. همه می خواهند راز تیمی که پیروز می شود را دنبال کنند.
رودری و تغییری بزرگ در این فصل؟ او مانند فرناندینیوی در اوج بازی می کند؟

وقتی در مورد بهترین مدافع کناری در دوران حرفه ای من سوال می کنید، دنی آلوز، فیلیپ لام و کایل واکر را می توانم نام ببرم. فرناندینیو، فرناندینیو است و رودری نیز رودری است. فرناندینیو هنوز همراه ماست و کارهای زیادی برای این باشگاه در زمین بازی انجام داده، مردم فرناندینیوی خارج از زمین را نمی شناسند و او خارج از زمین فوق العاده است. رودی 23 یا 24 است. همه چیز یک پروسه است. فصل گذشته او خوب بازی کرد، شاید در آخرین بخش فصل کمی افت کرد اما ما در فصل پیش دقایق بیشتری به او دادیم و این فصل باید محتاط بود. این حقیقت که از لیگ کاپ حذف شدیم، خوب است. رودری در سطحی خارق العاده بازی می کند و تداوم او عالی است.
برناردو سیلوا، بهترین بازیکن لیگ؟

به ویدیوی بازی ها در آنفیلد، استمفورد بریج و بازی اخیر نگاه کنید. خودتان متوجه می شوید.
شما 17 گلزن متفاوت در این فصل دارید

این بر کسی پنهان نیست. ما گلزن برتری در خط حمله نداریم که از هیچ، گل بسازد. باید این کار را مانند یک تیم انجام دهیم. خوب است که همه مشارکت دارند و می توانند گلزنی کنند. من هرگز به بازیکنانم نگفته ام که گل نزنید. آن ها این حس را دارند که باید بروند و تلاش کنند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.