سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰

فاز جدید اختلافات رئال مادرید و بارسلونا با لالیگا پس از ارائه طرح جانشین CVC

فاز جدید اختلافات رئال مادرید و بارسلونا با لالیگا پس از ارائه طرح جانشین CVC

رئال مادرید، بارسلونا و اتلتیک بیلبائو یک طرح جایگزین برای طرح CVC پیشنهاد داده اند، طرحی که به جز خودشان تمام تیم های لالیگا چند ماه قبل آن را پذیرفتند.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از گل اسپانیا، در تابستان گذشته پروژه CVC سر و صدای زیادی در فوتبال اسپانیا به راه انداخت؛ طرحی مالی که 39 باشگاه حاضر در سطح اول و دوم لالیگا آن را پذیرفتند و 3 باشگاه هم حاضر نشدند آن را امضا کنند: رئال مادرید، بارسلونا و اتلتیک بیلبائو. این سه باشگاه حالا به صورت مشترک یک طرح جدید و جانشین برای CVC به 39 باشگاه دیگر پیشنهاد داده اند.

طرحی که سه باشگاه رئال مادرید، بارسلونا و اتلتیک بیلبائو آن را پیشنهاد داده اند "پروژه پایدار" نام دارد. با توجه به بیانیه مشترکی که سه باشگاه منتشر نموده اند، یک راه حل مالی جایگزین ارائه می کند، با این ویژگی ها:

برای تمام تیم های حاضر در لالیگا و سگوندا دیویژن طراحی شده
دارای اثرات بلند مدت
پایدار
منطقی و قانونی
تعهدی نصف زمان CVC؛ 25 سال مقابل 50 سال
شرایط مالی بسیار بهتر نسبت به CVC (جزئیات در آینده به صورت عمومی اعلام می شود)
بخشی از بیانیه را در زیر می خوانید:

CVC نمی تواند به عنوان یک شریک استراتژیک برای لالیگا در نظر گرفته شود چون مدیران این شرکت پیش از این اعلام کرده اند که پس از 8 تا 10 سال، پروژه را به سرمایه گذار دیگری واگذار خواهند کرد و این در حالی است که پرداخت اقساط آن وام اهدایی، تا 50 سال ادامه دار خواهد بود. باشگاه های لالیگایی باید پتانسیل خود را به حداکثر رشد برسانند، آن هم بدون اینکه آینده باشگاه را بفروشند و مالکیت خود را به افراد دیگری واگذار کنند. 

خاویر تباس، رئیس لالیگا و حامی طرح CVC در پاسخ به این طرح در توییترش نوشت:

پرز حالا به یاد تیم هایی افتاده است که با برپایی سوپرلیگ اروپا آنها را نادیده گرفت. یک طرح که با بی اطلاعی از شرایط مالی و حقوقی باشگاه ها پی ریزی شده و غیر قابل تحمل است. 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.