پنج شنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰

دربی بدون هوادار، فقط به لحاظ جدولی اهمیت دارد

باوی: تجربه و تفکرات کادر فنی پرسپولیس به کادر استقلال می‌چربد

باوی: تجربه و تفکرات کادر فنی پرسپولیس به کادر استقلال می‌چربد
ناصرقراگزلو
ناصرقراگزلو خبرنگار

کریم باوی مهاجم سابق پرسپولیس نسبت به برگزار شدن دربی امروز بدون تماشاگر انتقاد زیادی به مسئولان برگزار کننده بازی وارد می‌داند.

به گزارش ایران ورزشی؛ کریم باوی مهاجم سابق پرسپولیس نسبت به برگزار شدن دربی امروز بدون تماشاگر انتقاد زیادی به مسئولان برگزار کننده بازی وارد می‌داند.
شرایط دربی را برای دو تیم سرخابی پایتخت چگونه ارزیابی می‌کنید؟
بازی دربی همیشه حساس بوده و دیداری جدا از سایر بازی‌های لیگ برتر محسوب شده و به وضعیت دو تیم در جدول هم بستگی نداشته و شرایط دو تیم در روز دربی به نوعی تعیین‌کننده اصلی نتیجه دربی هست. استقلال تیم پر مهره‌ای را در اختیار دارد و تیمش را هم تقویت کرده اما پرسپولیس با تغییر کمتر سعی داشته با حفظ قدرت تیمی‌اش به مصاف رقیب سنتی و بقیه رقبای خودش برود.
در بین خطوط پرسپولیس فکر می‌کنید کدام پست نقطه قوت پرسپولیس محسوب می‌شود؟
در بین خطوط مختلف پرسپولیس من خط حمله را نقطه قوت این تیم می‌دانم که در آن بازیکنانی مانند عبدی و آل‌کثیر وجود دارند. عیسی خودش را عالی در موقعیت گل قرار می‌دهد اما امسال تا به اینجا نتوانسته فروغ همیشگی را داشته باشد اما او بازیکنی است که نشان داده در دربی می‌تواند دوباره تعیین‌کننده باشد چه بسا که فصل قبل با گلی زیبا یک‌بار این کار مهم را انجام داد و به بازی‌ها و به نوعی به گلزنی بازگشت. عیسی بازیکنی است که نشان داده در آسیا و بازی‌های بزرگ خیلی خوب می‌تواند راه دروازه حریفان را پیدا کند به همین دلیل من به عیسی و توانایی‌هایش امیدوارم. در رابطه با عبدی هم باید بگویم او به نوعی متخصص گلزنی در دربی محسوب می‌شود مهاجمی که تاکنون دو گل هم به ثمر رسانده است. عبدی تجربه خوب و موفقی در دربی‌ها دارد و بازیکنی است که خیلی خوب در موقعیت خودش را قرار می‌دهد اما در زدن ضربات آخر کمی بی‌دقت است که اگر این مشکلش را حل کند قادر است باز هم در فاز گلزنی برای پرسپولیس در دربی مثمرثمر واقع شود.
در غیاب سیدجلال و پهلوان، پرسپولیس در خط دفاع و میانی مشکلی نخواهد داشت؟
سید به درد دربی می‌خورد اما به هر حال بازیکنان خوبی دیگری در دفاع هستند که سرمربی پرسپولیس می‌تواند از آنها استفاده کند و در خط میانی هم اگر کمال کامیابی‌نیا در فرم مطلوبی قرار داشته باشد در کنار سرلک پرسپولیس می‌تواند در خط میانی شرایط خیلی خوبی داشته باشد و به خوبی در دفاع و حمله به نوعی توازن در تیمش به وجود آورد.
برگ برنده پرسپولیس در دربی را چه بازیکن یا نکته‌ای در جمع سرخ‌پوشان می‌دانید؟
من فکر می‌کنم کادر فنی پرسپولیس و در رأس آنها یحیی نقطه قوت پرسپولیس محسوب می‌شود. کادر فنی استقلال، ضعیف نیست اما به لحاظ تجربه و مسائل فنی در حد پرسپولیس نیست و به نوعی تفاوت در تفکرات نیمکت دو تیم به نظرم رمز برتری پرسپولیس نسبت به استقلال محسوب می‌شود. مسلماً اگر کادر فنی پرسپولیس بتواند در دربی تیمش را برنده از زمین خارج کند خودشان را بیشتر در دل هواداران پرسپولیس جا خواهند کرد و مهر تأیید دوباره‌ای بر توانایی‌های خودشان خواهند زد.
مدافعان پرسپولیس قادر هستند از پس مهاجمان استقلال و بازیکنان خارجی این تیم برآیند؟
بازیکنان بزرگ باید خودشان را در بازی‌های بزرگ نشان دهند. بازیکنان جدید خط دفاعی و سایر بازیکنانی که امسال به پرسپولیس آمده‌اند باید نشان دهند که مرد بازی‌های بزرگ هستند و جواب اعتماد یحیی را بدهند.
به شکل عجیبی برای دربی اجازه حضور تماشاگران داده نشد!
دربی که در آن تماشاگر وجود نداشته باشد اصلاً هیجان لازم را نخواهد داشت و وقتی هوادار در دربی حضور نداشته باشد شور و حرارت ندارد و شاید برای بازیکنان فقط دربی به لحاظ جدولی مهم و بااهمیت باشد و ارزش خاص دیگری نداشته باشد. تصمیم برگزارکنندگان هم در خصوص حضور نیافتن تماشاگران عجیب و به نظرم غیرقابل قبول بود چون اینطور که من مطلع شدم از چند روز بعد از دربی تماشاگران می‌توانند در بازی‌های تیمشان حاضر شوند به همین دلیل معتقدم حتماً می‌شد تصمیمی گرفت که هواداران در دربی هم حضور داشته باشند و مشکلی هم در صورت مدیریت درست مبنی بر حضور تماشاگران به وجود نمی‌آمد.

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.