سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰

پرسپولیس با گل عبدی برنده می‌شود

کرمانی مقدم: دربی هیچ‌وقت سرد نمی‌شود

کرمانی مقدم: دربی هیچ‌وقت سرد نمی‌شود
امیرمحمد قراگزلو
امیرمحمد قراگزلو خبرنگار

مرتضی کرمانی‌مقدم مهاجم سابق پرسپولیس معتقد است وجود تماشاگران قطعاً دربی را حساس‌تر و مهیج‌تر می‌ساخت اما با این وجود می‌گوید بازی دربی در هر حالتی برای بازیکنان حساس است و آنها قطعاً با هیجان بیشتری در این دیدار خاص نسبت به سایر دیدار‌ها بازی خواهند کرد.

به گزارش ایران ورزشی؛ مرتضی کرمانی‌مقدم مهاجم سابق پرسپولیس معتقد است وجود تماشاگران قطعاً دربی را حساس‌تر و مهیج‌تر می‌ساخت اما با این وجود می‌گوید بازی دربی در هر حالتی برای بازیکنان حساس است و آنها قطعاً با هیجان بیشتری در این دیدار خاص نسبت به سایر دیدار‌ها بازی خواهند کرد.

غیبت سیدجلال در دربی برای پرسپولیس مشکل ساز نخواهد شد؟
سید بدون شک برای پرسپولیس یک وزنه محسوب می‌شود بازیکنی که به واسطه تجربه‌اش، برای پرسپولیس نعمتی محسوب می‌شود اما به هر حال پرسپولیس مدافعان خوبی دارد که حتماً می‌توانند در دربی انتظارات کادر فنی را برآورده سازند.
در غیاب سیدجلال، نعمتی باید بازی کند که باید اولین دربی خودش را تجربه کند. این موضوع برای نعمتی مشکل ساز نخواهد شد؟
بازی‌های نعمتی را دیده‌ام. او بازیکنی خوب و باغیرت است که با تعصب خاصی بازی می‌کند و از آنجا که در تیم پدیده هم با یحیی کار کرده به خوبی به تفکرات سرمربی آشنایی داشته و می‌داند  باید چگونه بازی کند که خواسته‌های کادر فنی را اجرا کند. نعمتی در تیم سابقش بارها مقابل استقلال بازی کرده و در پرسپولیس هم آنقدر تجربه کسب کرده که در مقابل استقلال هم در دربی مشکل خاصی نداشته باشد به همین دلیل من فکر می‌کنم خط دفاع میانی پرسپولیس با وجود فرجی و نعمتی مشکلی نخواهد داشت.
اما استقلال هم در خط حمله بازیکنان خارجی خوب و مطرحی دارد که می‌تواند برای هر دفاعی مشکل‌ساز شوند.
بله استقلال مهاجمان خوبی دارد اما تفکرات یحیی به گونه‌ای است که حتماً برای خط حمله استقلال و مهار مهاجمان این تیم تدابیر خاصی اندیشیده که تیمش از این بایت دچار مشکل نشود.
در غیاب تماشاگران، بازیکنان دو تیم سرخابی انگیزه لازم برای جنگیدن در دربی را خواهند داشت؟
دربی بدون تماشاگر لذت و هیجان کمتری دارد و قطعاً با حضور تماشاگر بازی شاید به شکل زیباتری پیش می‌رفت اما دربی به گونه‌ای است که برای بازیکنان دیداری خاص است و شرایطی دارد که بازیکنان به هیچ وجه در آن دیدار بدون انگیزه کار نخواهند کرد. به همین دلیل دربی تحت هر شرایطی حساس است و بازیکنان در این بازی خاص به هیچ وجه نمی‌خواهند بازنده باشند چون به ارزش آن برای تیم خودشان و برای هواداران‌شان به خوبی واقف هستند به همین دلیل هم دربی تحت هر شرایطی بدون هیجان و سرد نخواهد بود و بازیکنان بیشتر از هر بازی در دیدار امروز تلاش خواهند کرد که تیمشان برنده باشد.
پرسپولیس با چند روش متفاوت در این فصل بازی کرده با این وجود برای دربی چه روشی را برای سرخ‌پوشان بهتر می‌دانید؟
یکی از نقاط قوت اصلی پرسپولیس مهاجمانش و به نوعی بازیکنان رو به جلویش نظیر عالیشاه هستند. بازی با دو مهاجم برای پرسپولیس ایده‌آل است اما شاید کادر فنی از روش‌هایی مانند 1-4 -1-4 یا 1-5-4 با یک مهاجم استفاده کنند که در این سیستم هم بازیکنی مانند عالیشاه جدا از مهاجم پرسپولیس به خوبی می‌تواند ایفای نقش کند.
برای وحید امیری بازی در پست جلو یا حضور در دفاع را بهتر می‌دانید؟
وحید مهره کلیدی پرسپولیس است که در دربی هم می‌تواند نقش بسیار مهمی در موفقیت تیمش داشته باشد. وحید برای هر پستی عالی و به قدری آماده است و امتحانش را به شکل عالی در پست‌های مختلف پس داده که اصلاً نمی‌توان گفت او در یک پست مثمرثمر‌تر است. وحید بازیکنی است که در همه پست‌ها موفق بازی می‌کند و حضورش در خط دفاع یا حمله بستگی به تشخیص کادر فنی دارد.
موعود بنیادی‌فر داور دربی را گزینه‌ای مناسب برای قضاوت دربی می‌دانید؟
من فکر می‌کنم چون تماشاگر نیست شاید فشار و تنش کمتری برای قضاوت داور وجود داشته باشد از همین رو اگر بازیکنان اعتراض زیادی به داور نداشته باشند بنیادی‌فر می‌تواند قضاوت قابل قبولی در دربی داشته باشد.
نتیجه دربی را چگونه پیش‌بینی می‌کنید؟
پیش‌بینی نتیجه بازی سخت است خصوصاً اگر آن بازی، دیدار خاص دربی باشد اما به هر حال و از آنجا که من بازیکن پرسپولیس بودم قطعاً دوست دارم تیم پرسپولیس برنده دربی باشد به همین دلیل هم فکر می‌کنم پرسپولس با نتیجه یک بر صفر برنده دربی باشد و مهدی عبدی که بازیکن خوبی در دربی نشان داده و تاکنون دو گل در تاریخ دربی‌ها به ثمر رسانده گلزن دربی امروز باشد.

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.