سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰

پدری: بارسا باشگاه رویاهای من است؛ به طور آزمایشی در تمرینات رئال مادرید حاضر شدم

پدری: بارسا باشگاه رویاهای من است؛ به طور آزمایشی در تمرینات رئال مادرید حاضر شدم

پدری می گوید یک بار به طور آزمایشی در تمرینات رئال مادرید حاضر شده اما آن را دوست نداشته است.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از فرانس فوتبال، پدری، هافبک جوان باشگاه بارسلونا در مراسم امسال برنده جایزه کوپا شد. این جایزه هر سال به بهترین بازیکن جوان سال داده می شود و پدری در سالی که بازی های زیادی برای تیم ملی اسپانیا و بارسلونا انجام داد، برنده این جایزه شد. به همین مناسبت مجله فرانس فوتبال گفتگویی مفصل با این بازیکن انجام داده است. نکته جالب اینجاست که برخی از سوالات مطرح شده در این مصاحبه از سوی افرادی نظیر لاپورتا، مسی، بوسکتس و... است. گفتگوی او را در ادامه می خوانید:

سوال از سوی مادر پدری: دوست داری به مناسبت برنده شدن جایزه کوپا برایت چه غذایی درست کنم؟

نمی دانم. باید غذا پختن یاد بگیرم. باید یاد بگیرم چطور کیک درست کنم اما هر چه بپزی مرا خوشحال خواهد کرد.
نظرت در مورد حضور ژاوی در بارسا چیست؟

ژاوی ایده های مشخصی در مورد فوتبال دارد. مطمئنم با حضور او پیشرفت می کنیم. برای پیشرفت کردن، مسابقات را مجددا تماشا می کنم. سعی می کنم در برخی جزئیات بهتر شوم. دیدن این مسائل راحت است. به طور مثال به طور مثال باید حضور بیشتری در یک سوم پایانی حریف داشته باشم. همچنین باید قدرت شوت هایم را افزایش دهم.
حضور زیاد در ترکیب خسته تان نمی کند؟

  می دانم این اواخر خیلی بازی کرده ام اما فوتبال بازی کردن را دوست دارم. همیشه راجع به این ورزش هیجان دارم. هیچوقت به خاطر زیاد بازی کردن گلایه نمی کنم. گاهی اوقات خسته می شوم و آن موقع است که باید به صحبت افراد متخصص گوش کنم و این ایرادی ندارد.
روزتان را چطور می گذرانید؟

  شروع روزم خیلی ساده است. از خواب بیدار می شوم و به تمرین می رم. از زمان حضور ژاوی، در باشگاه غذا می خوریم. این توصیه متخصص تغذیه تیم بوده است. سپس بعدازظهرها اگر خسته باشم، استراحت می کنم.
زندگی در بارسلونا چطور است؟

  واقعا از زندگی در بارسلونا لذت می برم. شهر واقعا خوبی است به خصوص ساحل های خوبی دارد. بدون ساحل نمی توانم زندگی کنم(می خندد)
سوال از سوی اریک گارسیا: با آمدن به بارسلونا زندگی ات چقدر عوض شد؟

  اینجا همه چیز متفاوت است. بدون هیچ حاشیه ای در لاس پالماس زندگی می کردم. بارسا باشگاه رویاهای من است اما نمی دانستم این شهر چطور است. همه چیز خیلی سریع اتفاق افتاد. با برادرم زندگی می کنم. او اهمیت زیادی برایم دارد. در لاس پالماس هیچکس شما را برای عکس گرفتن در خیابان متوقف نمی کند. اینجا کاملا برعکس است. گاهی اوقات پیش خودم فکر می کنم چرا دوست دارند با من عکس بگیرند.(می خندد) وقتی به بارسلونا آمدم در مورد دیدار با بازیکنان تیم اضطراب داشتم. مسی به من خوش  آمد گفت. آلبا و بوسکتس هم همین طور. از آن زمان به بعد همه زندگی من عوض شد.
سوال از سوی آیمریک لاپورته: فکر می کنی در تنیس روی میز بهتر از فوتبال هستی؟

در پینگ پنگ خیلی خوب هستم. از بازی کردن تنیس روی میز لذت می برم. در خانه با پدرم خیلی تمرین می کنم.(می خند)
چه حسی بابت بردن این جایزه دارید؟

  هافبک ها به گرفتن جایزه های فردی عادت ندارند. به طور مثال اینیستا هیچوقت برنده توپ طلا نشد. خیلی خوشحالم که توانستم از دو هیولا نظر ام باپه و دلیخت پیشی بگیرم و برنده جایزه کوپا شوم.
سوال از سوی کوین دی بروین: دوست داری در آینده برنده چه جایزه ای شوی؟

  توپ طلا. اما قبل از فکر کردن به جوایز فردی می خواهم برنده جوایز جمعی به عنوان یک تیم شوم. قهرمانی در جام جهانی به طور مثال فوق العاده خواهد بود.
سوال از سوی بوسکتس: وقتی بچه بودی چطور علاقه ات به بارسا را نشان می دادی؟

  عادت داشتم با پدرم و 30 هوادار دیگر بارسا مسابقات این تیم را در شهرمان تماشا کنم. از تماشای قهرمانی های فراوان تیم حس های خوب زیادی داشتم و در شهر خودمان این قهرمانی ها را جشن می گرفتیم. یک بار به طور آزمایشی در تمرینات رئال مادرید حاضر شدم. هوا خیلی سرد بود و دوستش نداشتم.
سوال از سوی پیکه: برخی می گویند شباهت هایی با ژاوی و اینیستا داری. دوست داری چه خصوصیاتی از آنها داشته باشی؟

  هر چه که ممکن باشد.(می خندد) دوست داشتم توانایی ژاوی در حرکت در زمین را داشته باشم. وقتی او صاحب توپ بود، گرفتن توپ از او غیر ممکن بود. همیشه در زمان درست در جای درست بود و راه حل ها را پیدا می کرد. در مورد اینیستا نیز کیفیت او فوق العاده بود. یک دو های او کار را برای هم تیمی هایش آسان تر می کرد. این مسائل الهام بخش من بود و سعی می کنم آنها را تکرار کنم.
بازی در کنار مسی چطور بود؟

بازی در کنار لئو مسی بسیار راحت است. می توانید ببینید که بهترین بازیکن جهان است. هر بار که نگاه می کنید و می بینید آزاد است، توپ را به او می دهید و خودش می داند با توپ چه کار کند.
سوال از سوی مسی: از چه مسابقه ای خاطرات خوبی داری؟

  بازی مقابل یوونتوس در تورین به خاطر دارم دو بر صفر برنده شدیم. خیلی برایم خاص بود. یکی از اولین بازی های من در لیگ قهرمانان محسوب می شد و بازی خیلی خوبی انجام دادیم.
سوال از سوی خوان لاپورتا: فکر می کردی روزی بازیکن بارسلونا شوی؟

  وقتی توپ را می گیرم، به هیچ چیز دیگری فکر نمی کنم. برای این کار زمان ندارم. اگر بیش از حد به برخی مسائل فکر کنید، دیگر نمی توانید خوب بازی کنید. بازی در دسته دو خیلی سخت بود. سخت تر از لالیگا. برخی بازیکنان روی فیزیک خود تکیه می کردند ولی در بارسلونا این طور نیست.
لاس پالماس چقدر در پیشرفت شما نقش داشت؟

  بدون لاس پالماس الان اینجا با شما صحبت نمی کردم. رفتن به این تیم تنها گزینه هر پسری است که در جزایر قناری زندگی می کند. آنها بهترین تیم تنریف هستند. فوتبال بازی کردن را از سه سالگی شروع کردم و آن موقع مدافع میانی بودم. در برخی مقاطع هم به عنوان مهاجم بازی کردم. امروزه مشخصا هافبک هستم. دوست دارم پاس گل بدهم و کار را برای بقیه آسان کنم.
رویایت چیست؟

  رویای من قهرمانی در لیگ قهرمانان با بارسلونا و همچنین فتح جام جهانی با اسپانیا است اما دروغ نمی گویم وقتی بچه بودم، آرزو داشتم آتشنشان شوم.(می خندد) 
پدرتان نیز فوتبالیست بود...

پدرم گفت من فوتبالیست بهتری نسبت به او هستم. بازی او را ندیده ام اما مشخصا عشق به فوتبال در ژن های ما جریان دارد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.