پنج شنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰

پورتو و اسپورتینگ لیسبون در خطر ممنوعیت از حضور در تورنمنت های اروپایی

پورتو و اسپورتینگ لیسبون در خطر ممنوعیت از حضور در تورنمنت های اروپایی

غول های پرتغالی، پورتو و اسپورتینگ لیسبون در خطر حذف از لیگ قهرمانان اروپا هستند. اسپورتینگ با پیروزی مقابل بروسیا دورتموند صعود خود به مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا را قطعی کرد و همچنین پورتو در هفته آخر این رقابت ها با برد مقابل اتلتیکو مادرید می تواند جواز صعود از مرحله گروهی را به دست بیاورد و حال هر دو این باشگاه ها در آستانه حذف از رقابت های اروپایی هستند.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از اسکای، اتحادیه فوتبال اروپا 8 تیم را به دلیل نقض قوانین فیرپلی و عدم پرداخت بدهی های معوقه تحریم کرده است. در صورتی که  6 باشگاه از این 8 باشگاه تا 31 ژانویه 2021 علاوه بر جریمه، بدهی های معوقه خود را پرداخت نکنند خطر حذف از رقابت های اروپایی متوجه آن ها خواهد بود. این 8 باشگاه عبارتند از اسپورتینگ لیسبون، پورتو، رئال بتیس، آستانه قزاقستان، سانتاکلارا پرتغال، زسکا صوفیه بلغارستان، کلوژ رومانی و مونس کالپ جبل الطارق .

اسپورتینگ لیسبون، پورتو و رئال بتیس به ترتیب به پرداخت دویست و پنجاه و شش هزار پوند، سیصد هزار پوند و دویست و چهارده هزار پوند محکوم شده اند. همچنین این رقم برای باشگاه مونس کالپ جبل الطارق کمتر از سیزده هزار پوند است. در صورت شناسایی تخلف های بیشتر، مبلغ این جریمه ها نیز افزایش پیدا می کند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.