سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰

ابراهیمی: 9 نفره هم مقابل استقلال بازنده نشدیم

ابراهیمی: 9 نفره هم مقابل استقلال بازنده نشدیم

ناصر ابراهیمی در خصوص دربی 97 صحبت کرد.

به گزارش ایران ورزشی، ناصر ابراهیمی در گفت‌وگو با میزان، درباره دیدار دربی بین تیم‌های پرسپولیس و استقلال به میزان گفت:

بیش از نیم قرن است که مسابقه بین این دو تیم هیجان‌انگیز بوده است. از همان زمانی که دو تیم با اسم تاج و شاهین بازی می‌کردند تا به امروز که استقلال و پرسپولیس هستند، این مسابقه حساسیت‌های خاص خودش را داشته و دارد. خودِ من در ۱۳ دربی حضور داشته‌ام. حساسیت این مسابقه عجیب و غریب است.
ابراهیمی ادامه داد:

مربیان هر دو تیم بدون استثنا یک جمله را به بازیکنان در رختکن می‌گویند و آن جمله این است که به هر تیمی باختید، مشکلی نیست، اما در دربی به تیم رقیب نبازید. به هر جهت هم برای هواداران دو تیم برد در این دیدار از بردن جام قهرمانی هم بسیار حائز اهمیت‌تر است. مدیرعامل‌ها اگر حساسیت ندهند و برای هم کری نخوانند، می‌توان امیدوار بود دربی قشنگی ببینیم.

هیچگاه شرایط دو تیم در جدول، تعیین کننده تیم پیروز در دربی نبوده

پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس با اشاره به شرایط فنی و تاکتیکی پرسپولیس پیش از دربی، تصریح کرد:

به نظرم در خط هافبک هر تیمی که قدرتش به دیگری بچربد و اجازه خودنمایی به تیم حریف را ندهد و در حفظ توپ هم عملکرد خوبی داشته باشد، می‌تواند برنده بازی باشد. از گذشته تاکنون هیچگاه شرایط دو تیم در جدول، تعیین کننده تیم پیروز در دربی نبوده، زیرا در زمان‌هایی بوده یک تیم از جایگاه بهتری برخوردار بوده، اما به دلیل برخی مسائل و شرایط روحی و روانی بازی را واگذار کرده است؛ پس اینکه بگوییم پرسپولیس، چون در جدول در جایگاه بهتری از استقلال است پس شانس بیشتری هم برای پیروزی دارد.
ابراهیمی درباره دربی‌های خاطره‌ انگیز افزود:

یکی از دربی‌های خاطره‌انگیز مسابقه‌ای بود که استقلال گل اول را در دقیقه یک زد و یا در مسابقه دیگر پرسپولیس در پنج دقیقه اول به گل رسیده بود. با این حال این بازی اصلا قابل پیش‌بینی نیست. ما با تیم ۹ نفره پرسپولیس هم مقابل استقلال بازنده نشدیم و بازی مساوی شد یا در یک مسابقه دیگر اکبرپور در دقیقه ۸۸ فرار کرد و گل برتری را زد تا استقلال یک بر صفر به پیروزی برسد.
به مجیدی و گل‌محمدی اعتقاد کامل دارم

این ستاره سابق فوتبال ایران، تصریح کرد:

پرسپولیس و استقلال بازیکنان جدیدی گرفته‌اند؛ هر دو تیم بازیکنان خوب و باکیفیتی در اختیار دارند و کادرفنی هر دو تیم هم بسیار خوب هستند. به مجیدی و گل‌محمدی اعتقاد کاملی دارم. در پرسپولیس گل‌محمدی، مطهری، پیروانی و کریم باقری حضور دارند. در استقلال هم فرهاد مجیدی و بیژن طاهری هستند.
پیکسوت تیم فوتبال پرسپولیس گفت:

فقط این را می‌گویم که توان فنی هر دو تیم تقریباً برابر است. پیروز شدن در این دربی خیلی سخت است. پرسپولیس اگر برنده شود رقیب شانه به شانه سپاهان برای قهرمانی خواهد بود و استقلال هم در صورت پیروزی بین سه تیم اول جدول قرار می‌گیرد.
امیری مانند آچار فرانسه در هر پستی توانایی بازی دارد

ابراهیمی با اشاره به تاثیر حضور تماشاگران در استادیوم‌ها گفت:

اکنون در بیشتر کشور‌های مطرح جهان شاهد حضور هواداران هستیم، اما سیاست ورزشی این بوده تا در شرایط فعلی بازی دربی، بدون تماشاگر برگزار شود، اما به نظرم اگر تماشاگران در بازی حضور داشتند، می‌شد متصور بود که بازی کیفیتی بهتری به خود بگیرد.
ابراهیمی در پایان افزود:

سیدجلال هم در بازی نخواهد بود، اما اگر بود باتجربه بالای خود می‌توانست خط دفاع پرسپولیس را رهبری و هم در مواقع حساس بازیکنان داخل زمین را هدایت کند. اگر چه بازیکنی مانند وحید امیری مانند آچار فرانسه در هر پستی که سرمربی بخواهد توانایی بازی دارد. در این بازی هم سیستم تعیین کننده نیست و شرح وظایف بازیکنان است که می‌تواند موجب شود تا یک تیم در جریان بازی از حریف خود بهتر عمل کند و در پایان هم به سه امتیاز برسد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.