سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱

مارک روکا: وقتی آماده هستید اما بازی نمی کنید سرخورده می شوید

مارک روکا: وقتی آماده هستید اما بازی نمی کنید سرخورده می شوید

مارک روکا بازیکن 25 ساله بایرن مونیخ که در تابستان 2020 به این تیم پیوست، تاکنون به شرایط دلخواهش در مونیخ نرسیده است و مدت زمان بازی کمی را در این تیم دریافت کرده است. خبر ها حاکی از آن دارد که این بازیکن احتمالا در پنجره نقل و انتقالاتی نیم فصل از جمع باواریایی ها جدا شود.

به گزارش ایران ورزشی، حال این بازیکن در مورد شرایطش در بایرن مونیخ صحبت می کند. مارک روکا در مصاحبه با ال موندو گفت:

مردم ممکن است فکر کنند که دوران من در مونیخ یک شکست بوده است، اما من آن را اینطور نمی بینم. این دوران چالش برانگیری بود و من به آن افتخار می کنم. من به عنوان یک فوتبالیست و به عنوان یک فرد پیشرفت زیادی کرده ام. شاید این را در حال حاضر نتوانم ثابت کنم، زیرا مقدار زمان بازی را که دوست دارم، دریافت نمی کنم. اما مطئمن هستم که در آینده این را می توانم نشان دهم. امیدوارم که در اینجا بتوانم موفق شوم. ولی شما در زندگی مطمئن نیستید، اگر اینجا نشد، جای دیگری به موفقیت خواهم رسید.
روکا در مورد نرسیدن زمان کافی در تیم به او:

  لحظاتی از ناامیدی وجود داشت، شما احساس آمادگی می کنید اما نمی توانید بازی کنید یا به تیم کمک کنید. این باعث سرخوردگی شما می شود. من با خود فکر می کردم که آیا اشتباه کردم، شاید باید تصمیم دیگری می گرفتیم. اما فکر می کنم همه این ها سوالاتی هستند که شما را به جایی نمی رساند و بی فایده هستند. وقتی تصمیمی می گیرم تا انتهای آن پیش می روم، در این بین اگر سوالاتی همچون اگر چه می شد یا چطور می شد را مدام از خودتان بپرسید، به جایی نمی رسید.
مارک روکا در مورد رابطه اش با یولیان ناگلزمان:

  شما باید با مربی و هم تیمی های خود رابطه خوبی داشته باشید. برای من این ارتباط بسیار مهم است، توانایی صحبت کردن، پرسیدن چیز ها و اینکه آن ها با شما روراست و صمیمی باشند برای من اهمیت دارند. با روراست بودن و واضح حرف زدن همه چیز برای فهمیدن آسان تر است. گاهی با ناگلزمان صحبت می کنم که ببینم چگونه می توانم پیشرفت کنم، زیرا می خواهم بازی کنم. می دانم که احتمالا بهترین هافبک جهان (یوسوا کیمیش) یا حداقل یکی از 3 هافبک برتر را پیش روی خود دارم، اما من باید آن را بپذیرم. همینطور باید ببینم که کجا می توانم بهتر پیشرفت کنم. این عاملی است که باعث رشد من می شود. مربی به من می گوید که باید به چه نکاتی توجه کنم. می خواهم مطمئن شوم که او از ذهنیتم، از کارم و نگرش من راضی باشد.
مارک روکا در مورد پیشرفتی که در بایرن کرده است:

  من خیلی تغییر کرده ام، نسبت به یکسال گذشته آدم بسیار متفاوتی هستم. حضور در آلمان چیز های مثبت زیادی برای من به ارمغان اورده است. پیشرفت فیزیکی که کردم کاملا مشهود است. حتی اگر دقایق کافی برای بازی کردن بهم نرسیده است، این یکی از دوران موفق من از نظر شرایط فیزیکی است. به نظر درست نمی آید اما واقعیت این است. من همچنین یک تغییر حیاتی و عاطفی نیز داشته ام. از نظر روانی بسیار قوی تر از قبل هستم تا موضوعاتی را بپذیرم که قبلا به من آسیب می رساندند. من برای هر چیزی که سر راهم قرار می گیرد آماده هستم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.