پنج شنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰

کلید افشای فساد مالی یوونتوس در گروی اسناد انتقال کریستیانو رونالدو به منچستریونایتد

کلید افشای فساد مالی یوونتوس در گروی اسناد انتقال کریستیانو رونالدو به منچستریونایتد

هفته گذشته بود که پلیس مالی ایتالیا تفتیش باشگاه یوونتوس را به اتهام حساب سازی و جعل صورت‌حساب های مالی آغاز کرد.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از فوتبال ایتالیا، غیر از مورد تفتیش قرار دادن مدیران ارشد باشگاه یوونتوس، اسناد مربوط به انتقال کریستیانو رونالدو به یوونتوس و کاهش دستمزد او در زمان شروع همه‌گیری ویروس کرونا نیز مورد تفتیش قرار گرفته اند و علاوه بر این ها تحقیق و تفحص‌ها درباره فروش کریستیانو رونالدو به منچستریونایتد هم شروع شده است. در ایتالیا گفته می شود یک سند محرمانه در توافق میان ستاره پرتغالی و باشگاه یوونتوس وجود دارد اما هنوز دادستانی به اسناد ادعا شده دست نیافته است.

بازرسان باور دارند شنود یک مکالمه با موضوعیت سند محرمانه‌ای که از نظر تئوری نباید وجود داشته باشد، می تواند حساب‌سازی های یوونتوس را فاش کند؛ حساب‌سازی هایی که می تواند روی سود سرمایه کل باشگاه های سری آ تاثیر داشته باشد. بازرسان در تلاش هستند سند محرمانه افزایش تقلبی رقم انتقالات و معاوضه ها که سود جعلی یوونتوس را ثابت می کند را به دست آورند. سندی که می تواند ثابت کند ضرر اصلی یوونتوس به جای 240 میلیون یورو، رقمی حدود 209 میلیون یورو بوده و در آمد اصلی آن ها به جای 29 میلیون یورو باید 2 میلیون یورو گزاش می شده.

کوریره تورینو گزارش داده مکالمه تلفنی فدریکو کروبینی، مدیر ورزشی یوونتوس با چزاره گاباسیو، رییس بخش حقوقی یوونتوس در 23 سپتامبر 2021 را شنود کرده و گاباسیو به کروبینی گفته با رییس (آندره آ آنیلی) صحبت کرده است. گاباسیو به صحبت درباره انجام یک معامله جعلی ادامه می دهد و البته می گوید افراط نخواهد کرد زیرا سندی که باید ارائه دهند، در ترازنامه مالی چندان به آن ها کمکی نخواهد کرد.

این مکالمه همان سند معروفی است که به انتقال کریستیانو رونالدو به منچستریونایتد در تابستان 2021 مربوط می شود، سندی که از نظر تئوری نباید وجود داشته باشد. روز گذشته پلیس مالی ایتالیا به باشگاه یوونتوس و خانه چزاره گاباسیو رفت تا او را مورد تفتیش قرار دهد. طبق گزارش کوریره تورینو، هنوز کسی تایید نکرده که چنین سندی واقعا وجود دارد یا نه و مائوریتزیو آریوابنه، مدیر اجرایی جدید یوونتوس اعلام کرده از وجود چنین سندی و نشانی اش اطلاعاتی ندارد. دادستانی تورین تمام اسناد بانکی، حسابداری و غیرحسابداری و همچنین مکاتبات و پیام های پیرامون انتقال رونالدو به منچستریونایتد را جمع آوری کرده است. جمع متهمان این پرونده در باشگاه یوونتوس به هفت نفر می رسد.

اگر می خوای بچگی هات مشکلی نداشته باشی، تو دوره رایگان ما شرکت کن
اگر می خوای بچگی هات مشکلی نداشته باشی، تو دوره رایگان ما شرکت کن

پیشنهاد امروزYektanet: Vaccine
طبق گزارش کوریره تورینو، باشگاه یوونتوس متهم شده ارزش اقتصادی فروش کریستیانو رونالدو به منچستریونایتد با قیمت 15 میلیون یورو را به روشی دور از حقیقت گزارش کرده است. در حال حاضر بازرسان سند محرمانه مبنی بر تخلف یوونتوس و نقض اصول حسابداری یوونتوس در این انتقال را پیدا نکرده اند و شکست خورده اند اما اگر این سند که از نظر تئوری نباید وجود داشته باشد به دست بازرسان بیفتد، آن ها یقه باشگاه یوونتوس را خواهند گرفت. 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.