پنج شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

توخل: نمی توانیم خستگی را بهانه کنیم؛ مرتکب اشتباهات مرگباری شدیم

توخل: نمی توانیم خستگی را بهانه کنیم؛ مرتکب اشتباهات مرگباری شدیم

چلسی امروز دومین باخت این فصل خود در لیگ برتر انگلیس را تجربه کرد. شاگردان توخل با وجود ارائه عملکرد تیمی قابل قبول، در اثر اشتباهات فردی خودشان متحمل شکست ۳-۲ مقابل وست هم شدند.

به گزارش ایران ورزشی؛ توماس توخل پس از پایان بازی وست هم - چلسی در کنفرانس خبری حاضر شد تا نظراتش در مورد حوادث این مسابقه را بیان کند:

نمایش ما برای پیروزی در این بازی کافی بود اما نکته ای که به شکل واضح دیده می شد، دریافت گل های ساده بود. اتفاقی که برای تیم ما عادی نیست. ما مرتکب اشتباهات بزرگی شدیم و این سومین مسابقه ای بود که چنین موضوعی تکرار شد؛ مقابل منچستر یونایتد، واتفورد و حالا وست هم. اگر این اشتباهات را در چنین سطحی تکرار کنید نمی توانید نتایج مناسبی به دست آورید. اگر قرار است کلین شیت کنیم، بر جریان بازی مسلط باشیم و در مقابل ضد حملات از خودمان محافظت کنیم، این موارد با وجود انجام چنین اشتباهات بزرگی غیر‌ ممکن است.
نمی توانیم خستگی را بهانه کنیم. وقتی در فصل زمستان در پریمیر لیگ بازی می کنید، خسته بودن تیم ها اتفاقی طبیعی است. مشکل ما به تمرکز و جزئیات مربوط می شود. این مربوط به دقت تیم و مدیریت ریسک ها است؛ این که چه زمانی ریسک کردن لازم است و چه زمانی به هیچ وجه نباید ریسک کرد. مقابل تیم هایی مانند وست هم یونایتد، اگر در ۲۰ متر آخر زمین توپ ها رو لو بدهید، به دردسر می افتید.
سرمربی آلمانی، مقطع فعلی را زمان مناسبی برای فکر کردن در مورد کورس قهرمانی نمی داند:

الان زمان فکر کردن به کورس قهرمانی نیست. ما باید به فکر ۹۰ دقیقه بعدی و تمرکز و ذهنیت مناسب برای توجه به جزئیات باشیم. در حال حاضر، ما توجه لازم به جزئیات را نداریم مرتکب اشتباهات بزرگ می شویم. نیازی به پرسیدن سوال های کلی و زیر سوال بردن تصویر کامل تیم نیست. در مقابل وست هم باید روی تمام جزئیات تمرکز کنید و بدون اشتباه باشید تا شانس پیروزی به وجود بیاید.
توخل در مورد اشتباه امروز ادوارد مندی چنین نظری داشت:

ادو شرایط سختی را تجربه می کند. دقیقا نمی دانم چرا اما احساس می کنم او مقداری از اعتماد به نفسش را از دست داده است. تصمیم گیری های امروز او در بالاترین سطح نبود اما اشتباه تیم روی گل اول مندی را در شرایط دشواری قرار داد. او می توانست تیم را نجات بدهد اما موفق نشد. هیچ کدام از بازیکنان را بابت اتفاقات سرزنش نمی کنیم اما باید پذیرفت که اشتباهات مرگباری باعث از دست رفتن دو پیروزی احتمالی مقابل منچستر یونایتد و وست هم شد.
در پایان، توخل از شرایط بدنی بازیکنانش صحبت کرد:

کای [هاورتس] و مارکوس آلونسو احساس درد داشتند و مجبور به انجام دو تعویض اجباری در اثر مصدومیت ها شدیم. در خصوص زمان بازگشت انگولو کانته مطمئن نیستم و ما متئو کواچیچ را هم برای پنج یا شش هفته از دست داده ایم. روز های زیادی است که جورجینیو با درد بازی می کند و این را می توانید در زمین ببینید.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.