شنبه ۹ بهمن ۱۴۰۰

صیادمنش مشکل خط حمله فنرباغچه را حل می‌کند؟

نینجای ایرانی کنار اوزیل آلمانی

نینجای ایرانی کنار اوزیل آلمانی
امیر اسدی
امیر اسدی خبرنگار

اللهیار صیادمنش روزهای موفقی را در زوریا و لیگ اوکراین سپری می‌کند. او که در جام جهانی نوجوانان- گوا هند – درخشید و خود را بازیکنی آینده‌دار نشان داد، بعدها پیراهن استقلال را پوشید و خیلی زود به ترکیب اصلی این تیم رسید. صیادمنش که متولد آمل است، یکی از بهترین و فیزیکی‌ترین بازیکنان فوتبال ایران محسوب می‌شود.

ایران ورزشی -  اللهیار صیادمنش روزهای موفقی را در زوریا و لیگ اوکراین سپری می‌کند. او که در جام جهانی نوجوانان- گوا هند – درخشید و خود را بازیکنی آینده‌دار نشان داد، بعدها پیراهن استقلال را پوشید و خیلی زود به ترکیب اصلی این تیم رسید. صیادمنش که متولد آمل است، یکی از بهترین و فیزیکی‌ترین بازیکنان فوتبال ایران محسوب می‌شود. او که در دوندگی و جنگندگی در زمین فوتبال مشهور است، چند سال قبل در گفت و گو با ایران ورزشی پیرامون دلایل داشتن این بدن آماده گفت: «من بچه آمل هستم و در جنگل و دریا تمرین می‌کنم. همین مسأله نقش زیادی را در آمادگی من دارد.»
اللهیار بعد از درخشش در استقلال، خیلی زود و به عنوان بازیکنی 18 ساله و مستعد، راهی ترکیه شد تا برای فنرباغچه بازی کند. باشگاهی مهم و معتبر در سوپرلیگ ترکیه که در دهه‌های اخیر مقصد بازیکنان بزرگی بوده است. صیادمنش در فنرباغچه آنچنان که باید مورد استفاده قرار نگرفت و به همین دلیل اواسط فصل 2020-2019 به استانبول‌اسپور قرض داده شد. بعد از پایان فصل هم باشگاه زوریا در لیگ اوکراین سراغ اللهیار آمد و او را با انتقالی قرضی و البته بند خرید دائمی 3 و نیم میلیون یورویی جذب کرد.
در زوریا صیادمنش به بازیکنی مؤثر تبدیل شده و گل‌های حساسی نیز به ثمر رسانده. او فصل قبل 5 گل برای زوریا زد و البته دروازه لسترسیتی در لیگ اروپا را نیز گشود. این فصل هم تا اینجای کار صیادمنش 6 گل در لیگ اوکراین زده، 4 پاس گل داده و 2 بار هم در لیگ کنفرانس اروپا دروازه زسکاصوفیه را باز کرده است. آماری درخشان برای بازیکنی که در 18 سالگی و دوران مربیگری مارک ویلموتس بلژیکی برای نخستین بار به تیم ملی ایران دعوت شد و برابر سوریه نخستین گل خود را به ثمر رساند. اللهیار بعد از درخشش در ترکیب زوریا مورد توجه دراگان اسکوچیچ نیز قرار گرفت و برابر سوریه و لبنان نیز به میدان رفت.
قرارداد قرضی اللهیار با زوریا حدود یک ماه دیگر به پایان می‌رسد و او طبق تعهدی که به فنرباغچه دارد، باید به تمرینات این تیم برگردد. زوریا توان پرداخت 3 و نیم میلیون یورو را ندارد تا انتقال صیادمنش را دائمی کند. به همین دلیل اگر مشتری دیگری برای خرید اللهیار پا پیش نگذارد، او به ترکیه باز خواهد گشت. رسانه‌های ترکیه‌ای از بازگشت قطعی مهاجم ایرانی به فنرباغچه خبر می‌دهند اما هنوز چیزی قطعی نیست و باید مربی این تیم نظر نهایی را در این باره بدهد. به گزارش نشریه صباح ترکیه، فنرباغچه که در گلزنی مشکل دارد، گزینه بازگشت اللهیار را در ژانویه روی میز خواهد داشت.
قرارداد قرضی صیادمنش 31 دسامبر به پایان می‌رسد، بنابراین او باید در تمرینات فنرباغچه شرکت کند. پس از حضور اللهیار در تمرینات، پریرا سرمربی فنرباغچه درباره آینده مهاجم ایرانی خود تصمیم خواهد گرفت که آیا او را در تیم نگه دارد یا خیر. البته با توجه به آمادگی بالای صیادمنش و البته تجربه‌ای که او در فوتبال اروپا به دست آورده، بعید است کادرفنی فنرباغچه مخالف ادامه حضور او باشد. بخصوص اینکه آنها در بخش گلزنی ضعف دارند و مهاجمان فنرباغچه نتوانسته‌اند آنطور که باشگاه توقع داشته ظاهر شوند. سردار دورسون و مرگیم بریشا، مهاجمانی که ابتدای فصل جذب شده‌اند کمتر از حد انتظار بوده‌اند. در حالی که سردار یک گل و یک پاس گل را در کارنامه ثبت کرده و بریشا ۳ گل به ثمر رسانده و ۳ پاس گل داده است.
اللهیار صیادمنش بارها به دلیل عملکردش در زوریا به عنوان بهترین بازیکن ماه لیگ اوکراین انتخاب شده است. بنابراین او که از سوی هواداران زوریا به نینجای ایرانی مشهور است، می‌تواند کمک شایانی به فنرباغچه کند. کمک برای مشکل خط حمله. البته صیادمنش با حضور در فنرباغچه به افتخار دیگری هم می‌رسد. هم‌تیمی شدن با مسوت اوزیل، ستاره سابق رئال‌مادرید و تیم ملی آلمان که این روزها عضو فنرباغچه است و در خط میانی این تیم بازی می‌کند. بنابراین صیادمنش می‌تواند امیدوار باشد که اوزیل پاس بدهد و و او گل بزند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.