شنبه ۹ بهمن ۱۴۰۰

کارگزار باید ضمانت بانکی بدهد

مجید صدری: برای پرداخت بدهی گابریل کالدرون راه حل پیدا کردیم

مجید صدری: برای پرداخت بدهی گابریل کالدرون راه حل پیدا کردیم

مجید صدری، سرپرست موقت باشگاه پرسپولیس معتقد است هیچ تعللی در پرداخت بدهی کالدرون نداشته است.

به گزارش ایران ورزشی، مجید صدری در مراسم رونمایی از کارگزار باشگاه پرسپولیس گفت:

ما با حداقل سه چهار شرکت مذاکره و در نهایت با یک شرکت توافق کردیم. این قرارداد را در سه حوزه بررسی کردیم. یک فضای مجازی و اسپانسری پیراهن و ... است که 220 میلیارد است. بحث دیگر تبلیغات محیطی است که قرار شد از بازی بعد تبلیغات محیطی به طور کامل در اختیار ما باشد که ما برای فصل جاری در این زمینه قرارداد 110 میلیاردی بستیم. موضوع سوم هم بحث حق پخش زنده است که اگر ما بتوانیم با صداوسیما تعامل داشته باشیم، قرارداد 300 میلیاردی هم در این زمینه بستیم.
وی افزود:

یعنی در کل 630 میلیارد تومان قرارداد ما با کارگزار خواهد بود. این قرارداد هم برای سه سال خواهد بود در آن صراحتاً نوشتیم که کف تضمین برای سال‌های آینده باید 20 درصد افزایش یابد. ما یک پیش‌پرداخت هم دریافت کردیم که توانستیم 15 درصد از قرارداد بازیکنان را روز گذشته پرداخت کنیم. همچنین تلاش کردیم ضمانت بانکی هم دریافت کنیم. ما برای هر مورد قرارداد یک ضمانت بانکی حُسن انجام کار هم می‌گیریم و در قرارداد آمده که ظرف سه هفته این ضمانت نامه را به ما بدهند.نام کارگزار جدید باشگاه شرکت «ایده‌پویان ماژ» است. ما تلاش کردیم تمام موارد قانونی هم در انتخاب کارگزار رعایت کردیم.

وی ادامه داد:

سعی کردیم روز گذشته هم پول بازیکنان را بدهیم، شاید کمی دیر بود ولی سعی کردیم خلف وعده را جبران کنیم. 20 درصد از قرارداد فصل جاری اعضای تیم را تا الان پرداخت کردیم و تلاش می‌کنیم از این پس ماهانه با حضور کارگزار به بازیکنان پرداختی داشته باشیم. بحث یکسری امکانات نیز وجود داشت که کادر فنی خواسته بود تا زمین دیگری برای تمرین تیم فراهم کنیم. سعی می‌کنیم این را هم در اختیار گل‌محمدی بگذاریم تا تیم بتواند در آن زمین تمرین کند.
سرپرست موقت باشگاه پرسپولیس درباره پرداخت بدهی‌های کالدرون نیز گفت:

ما چند ماه برای تهیه این پول تحت فشار بودیم. این پول تهیه شد و ما تلاش کردیم آن را به حساب کالدرون واریز کنیم، ولی هواداران بدانند از سه مرحله مبلغ واریزی ما، دو مرحله به حساب او نشسته و یک مرحله مانده است که برای آنهم راه حلی پیدا کردیم و انجام می‌شود. ما تعلل و کوتاهی نداشتیم. در واقعیت این تحریم‌های ظالمانه ما را خیلی اذیت می‌کند. یک بانک اروپایی به ما معرفی کردند. ما حاضر بودیم نقداً این پول را پرداخت کنیم یا بانکی در قطر یا ترکیه به ما معرفی کنند، ولی متأسفانه هیچکدام از این کارها نشد. فقط یک شماره حساب دادند و ما سعی کردیم این پول را واریز کنیم. نامه‌های متعددی به فیفا زدیم که آنها حداقل به ما شماره حساب دیگری اعلام کنند که این کار هم نشد. ما هر کاری می‌شد انجام دادیم، ولی واقعیت این است که باید به خودمان بیاییم و حواس‌مان باشد تا این مشکل دیگر پیش نیاد.
سرپرست باشگاه پرسپولیس ادامه داد:

شاید با رقم‌های کمتر می‌شد از کالدرون رضایت گرفت. ما در سال گذشته حدود 40 میلیارد برای بودیمیر و کالدرون هزینه کردیم. من توقع دارم دستگاه های نظارتی به این مسائل ورود کنند. باید این شفاف‌سازی انجام شود.
صدری در پایان عنوان کرد:

امیدواریم پرسپولیس به جایگاه واقعی خودش در ایران و آسیا برسد و همیشه جزو بهترین‌ها باشیم. یک تشکر هم از آقای سجادی و علی‌نژاد می‌کنم. به ما محبت دارند و هر جایی کمک خواستیم ما را کمک کردند. از هیئت مدیره باشگاه نیز تشکر می‌کنم. اگر نقصی در کار وجود دارد مربوط به من است.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.