شنبه ۹ بهمن ۱۴۰۰

کارشناس داوری فدارسیون فوتبال آلمان: برخورد رویس و هرناندز با یکدیگر پنالتی نبود

کارشناس داوری فدارسیون فوتبال آلمان: برخورد رویس و هرناندز با یکدیگر پنالتی نبود

بروسیا دورتموند و بایرن مونیخ در هفته چهاردهم بوندسلیگا در سیگنال ایدونا پارک مقابل یکدیگر قرار گرفتند و دورتموند با نتیجه 2 بر 3 مغلوب بایرن مونیخ شد. فلیکس تسوایر داور درکلاسیکر شب گذشته در دو صحنه مشکوک به پنالتی تصمیمات متفاوتی گرفت و باعث شد انتقادات زیادی به سمت او روانه شود و حواشی زیادی ایجاد شود.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از اشپورت آینتس، حال فدراسیون فوتبال آلمان با بررسی صحنه های مشکوک به پنالتی این بازی، تصمیمات فلیکس تسوایر را درست می داند. کارشناس فدراسیون فوتبال آلمان در مورد صحنه برخورد لوکاس هرناندز و مارکو رویس گفت:

هنگامی که لوکاس هرناندز به مارکو رویس برخورد می کند، تماس با بالاتنه و فشار خفیفی از سوی بازیکن بایرن وجود دارد و در این صحنه هیچ ضربه ای به ناحیه پا وارد نمی شود. تسوایر از کمک داور ویدویی استفاده نکرد زیرا به صحنه دید و کنترل کامل داشت. دوئل و کورس ها به عنوان خطا ارزیابی نمی شوند. هر چند در ابتدای این صحنه، ارلینگ هالند در موقعیت آفساید بود. این به این معنی است که حتی اگر برخورد این 2 بازیکن در VAR بررسی می شد، چون ارلینگ هالند در موقعیت آفساید بود پنالتی گرفته نمی شد.
کارشناس فدراسیون در مورد خطای هند متس هوملس:

  بازیکن دورتموند درحالی که بازوی خود را جلوی توپ می گیرد، به صورت فعال حرکت می کند، همچنین وضعیت قرار گرفتن بازوی هوملس در این صحنه نباید به عنوان یک موقعیت طبیعی ارزیابی شود. هر چند هوملس به توپ نگاه نمی کرد، اما می توانست ارزیابی درستی از نحوه حرکت توپ داشته باشد. تسوایر در این صحنه چون دید و تسلط کافی ندارد از کمک داور ویدویی کمک می گیرد تا ببیند که وضعیت دست و بازو متس هوملس به چه صورت بوده است. در نهایت تشخیص هندبال و پنالتی کاملا درست بود.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.