سه شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰

کامرانی‌ فر: به کسانی که نمایندگی VAR مورد تایید فیفا را برعهده دارند، فراخوان زدیم

کامرانی‌ فر: به کسانی که نمایندگی VAR مورد تایید فیفا را برعهده دارند، فراخوان زدیم

حسن کامرانی فر دبیر کل فدراسیون فوتبال درباره ورود تکنولوژی VAR به فوتبال ایران صحبت کرد.

به گزارش ایران ورزشی، حسن کامرانی فر در خصوص این که باشگاه‌ها می‌توانند مدیریت تبلیغات محیطی را برعهده بگیرند و با انجام این کار مشکلات مالی آنها حل می‌شود به رادیو تهران گفت:

این اتفاق با دستور عزیزی خادم صادر شده است و هر شرایطی که باعث بهتر شدن وضعیت باشگاه‌ها شود، فدراسیون کمک می‌کند.
کامرانی فر در خصوص اینکه در دو یا سه ماه آینده ممکن است VAR را داشته باشیم یا خیر، گفت:

چند روز قبل به کسانی که نمایندگی مورد تایید فیفا را برعهده دارند، فراخوان زدیم تا بتوانیم به این فرایند برسیم. یکی از الزامات در فوتبال ما VAR است و تلاش می‌کنیم که با ارسال نامه‌هایی که در بحث آموزش داوران است، بتوانیم کلاس ها هر چه زود تر برگزار کنیم و خدمات بعدی هم داشته باشیم. امیدوارم هرچه زودتر این اتفاق بیفتد. تلاش می کنیم که شرکتی که مورد تایید فیفا است را به عنوان شرکت پایه قرار دهیم و بتوانیم همه ورزشگاه را تجهیز کنیم.

کامرانی‌فر در خصوص برنامه‌ریزی صورت گرفته برای دیدار ایران و عراق در بازی‌های مقدماتی جام جهانی که در بهمن ماه برگزار می‌شود، گفت:

جلسه ای برگزار شد و برنامه‌ریزی‌هایی با حضور روسا برای این امر از طرف فدراسیون صورت گرفته تا بتوانیم برنامه‌های مدنظر را به نمایش بگذاریم. ان‌شاءالله بتوانیم میزبانی خوبی در حضور رییس فیفا و روسای فدراسیون داشته باشیم. امیدواریم که بتوانیم جشن صعود هم در آن دیدار بگیریم.
دبیر کل فدراسیون فوتبال در خصوص حضور تماشاگران در بازی‌های آینده لیگ برتر عنوان کرد:

در بحث هواداران سازمان لیگ نظرشان بر این است که هرچه زودتر آنها وارد ورزشگاه شوند، ولی برای حضور آنها وزارت بهداشت باید در این مورد تاییدیه خود را صادر کند و به فدراسیون بدهد. جلساتی برگزار شده است که از یک سوم ورزشگاه با رعایت پروتکل ها استفاده شود. از مسئولان وزارت بهداشت تقاضا دارم که مجوز حضور تماشاگران را صادر کنند تا آنها مجوز حضور در استادیوم‌ها را داشته باشند.
کامرانی فر ادامه داد:

امیدواریم که در بازی‌های آینده تیم ملی در حضور اینفانتینو بتوانیم میزبانی خوبی داشته باشیم و شاهد حضور تماشاگران و حتی بانوان در ورزشگاه ها باشیم. برای شکل گرفتن این موضوع دو بحث مهم وجود دارد، بحث حضور تماشاگران و بانوان در ورزشگاه ها است و در زمان حضور او بحث اساسنامه ها هم نهایی شده باشد، این دو موضوعاتی است که فیفا به آن ها تاکید دارد. امیدوارم در حضور او بتوانیم این مسائل را حل کنیم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.