سه شنبه ۱ فروردین ۱۴۰۲

پیروز شدیم چون روزمان بود

تیکدری: خوشحالم دو گل زدم چون فشار زیادی روی من بود

تیکدری: خوشحالم دو گل زدم چون فشار زیادی روی من بود
ناصرقراگزلو
ناصرقراگزلو خبرنگار

مهدی تیکدری، هافبک راست تیم گل‌گهر یکی از ستاره‌های تیمش بود که دو گل تیمش را در مصاف با تیم سپاهان به ثمر رساند تا یکی از پایه‌گذاران پیروزی بزرگ تیمش و رسیدن تیم گل‌گهر به صدر جدول باشد.

به گزارش ایران ورزشی؛ مهدی تیکدری، هافبک راست تیم گل‌گهر یکی از ستاره‌های تیمش بود که دو گل تیمش را در مصاف با تیم سپاهان به ثمر رساند تا یکی از پایه‌گذاران پیروزی بزرگ تیمش و رسیدن تیم گل‌گهر به صدر جدول باشد.

پیروزی پرگلی را به دست آوردید.
واقعاً به شرایط بازی مقابل سپاهان و سختی‌های این دیدار به خوبی اشراف داشتیم. از تیمی که در صدر جدول قرار داشت و از مهره‌ها و سازماندهی خیلی خوبی هم برخوردار بود، شناخت داشتیم و از این رو مقابل این تیم با برنامه ظاهر شدیم. در نیمه اول با چهار دفاع بازی کردیم اما در نیمه دوم روش‌مان را به سیستم 3-4-3 تغییر دادیم و راه‌های نفوذ تیم اصفهانی را بستیم و در نهایت هم موفق شدیم چهار گل بزنیم و روی حملات سریع و در بعضی از دقایق دیگر روی ضد حملات به اهداف‌مان رسیدیم.
فکر برد چهار بر دو مقابل سپاهان را داشتید؟
سپاهان تیم خیلی خوبی را برای این فصل بسته است اما ما کاملاً به شرایط این تیم آگاهی داشتیم و برای برد به مصاف تیم اصفهانی رفته بودیم که خدا را شکر نیز به اهداف خودمان هم رسیدیم.
شادی گل خاصی هم داشتی.
بعد از گلزنی شکرگزار خدای خودم بودم و مثل همیشه هم شادی عجیبی نداشتم و تنها روی دستم که به زبان انگلیسی نوشته شده بود «هرگز تسلیم نشو» را نشان دادم. جمله‌ای که روی دستم نوشتم و بعد از گل زدن هم آن را نشان می‌دهم البته این جمله را حتی زمانی که در بازی‌های آسیایی هم گل زدم نشان داده بودم. عبارتی که از مفهوم آن لذت می‌برم. خدا را شکر می‌کنم که موفق شدم بازی خوبی را ارائه دهم و خواسته‌های کادر فنی را اجرا کنم. روی من خیلی فشار بود به همین دلیل در نظر داشتم بهترین بازی‌ام را ارائه دهم و مثمرثمر باشم. خدا را هم شکر می‌کنم که در زدن ضربات آخر دقت لازم را داشتم و ضرباتم به تور نشست و در مجموع در روزی پیروز شدیم که همه بازیکنانمان نمایش خیلی خوبی داشتند تا یکی از بهترین بازی‌های فصل‌مان را تا به اینجا ارائه دهیم و همه حواس‌مان به بازی بعدی‌مان معطوف است.
با رسیدن به صدر شاید برای قهرمانی هم امیدوار شده باشید.
چیزی که در ذهنیت ما وجود دارد و کادرفنی روی آن تأکید می‌کند این است که خیلی حواسمان به اتفاقات جدول در میانه فصل نباشد و تمرکزمان را روی این موضوع نگذاریم و فقط هر بار به فکر بازی بعدی باشیم و گرفتن یک نتیجه خوب و آخر فصل است که جایگاه یک تیم مهم خواهد بود. اگر شما 29 هفته هم صدرنشین باشی ولی هفته آخر از صدر پایین بیایی آن 29 هفته ارزشی ندارد و رتبه یک تیم در پایان فصل سنجیده می‌شود. ولی این موضوع کیفیت تیم ما را نشان می‌دهد و از لحاظ روحی و روانی برای ما بار مثبتی دارد. تیم خیلی خوب با ظرفیت بالا و کادر فنی عالی داریم اما بعد از سپری شدن هشت هفته زود است که حرف از قهرمانی بزنیم چون هنوز هفته‌های زیادی باقی مانده و ممکن است برای هر تیم اتفاقات زیادی در کوران لیگ رخ دهد.
سهمیه چطور؟
قطعاً برای سهمیه و کسب بالاترین رتبه جدول تلاش می‌کنیم و با پتانسیلی که تیم‌مان از آن بهره می‌برد قطعاً ما خیلی امیدواریم که یکی از رده‌های بالای جدول را کسب و برای خودمان و هواداران تیم‌مان بهترین رتبه را کسب کنیم.
اما انتظار از تیم شما زیاد است.
قبول دارم ولی انتظار از تیم ما از ابتدای فصل هم بالا بود چرا که مجموعه پر پتانسیلی هستیم و بازیکنان خوب و با کیفیتی داریم و پرافتخارترین سرمربی ایران هم روی نیمکت تیم ما نشسته است و به همین دلیل انتظار از گل‌گهر همیشه بالاست ولی قبول دارم که بعد از این نمایش مقابل سپاهان در هفته‌های بعد از ما انتظار نمایش‌های بهتری دارند و این کار ما را سخت می‌کند و البته یک چالش شیرین برای ماست که ما را وادار می‌کند بیشتر تلاش کنیم.
بازگشت قلعه‌نویی چقدر تأثیر داشت؟
قطعاً تأثیر زیادی دارد. مربی در طول هفته و در تمرینات نکات لازم را در خصوص یک بازی به ما گوشزد می‌کند ولی بخشی از مربیگری به اصطلاح کوچینگ کنار زمین است که تأثیر زیادی در روند بازی دارد. آقای قلعه‌نویی کنار زمین بازیکنان را تهییج می‌کنند و از لحاظ روحی و روانی روی ما تأثیر مثبت می‌گذارند. ضمن اینکه گوشزد کردن یکسری نکات در جریان بازی خیلی مهم است و بخش مهمی از عملکرد ما در بازی با سپاهان دلیلش بازگشت آقای قلعه‌نویی به کنار نیمکت بود و از این بابت خوشحالیم. قطعاً با حضور سرمربی انگیزه‌های‌ بازیکنانمان بیشتر شده و بخشیده شدن سرمربی ما هم کاملاً به موقع و به عبارتی خوش موقع بود تا در یکی از بازی‌های بزرگ و یکی از حساس‌ترین بازی‌های لیگ‌مان به پیروزی برسیم.
به تیم ملی فکر می‌کنی؟
قطعاً در سال جام‌جهانی خیلی امیدوارم که بهترین نمایش‌ها را ارائه دهم و به نوعی دیده شوم تا به لباس مقدس تیم ملی برسم. موضوعی که یکی از آرزوهای مهم هر بازیکنی محسوب می‌شود.
قبول داری در پیروزی تیم‌تان مهار پنالتی مهاجم سپاهان نقش پر رنگی داشت؟
قطعاً محسن فروزان نقش مهمی در پیروزی تیم‌مان داشت هر چند خدا را شکر در دیدارمان مقابل سپاهان همه چیز به سود ما رخ داد و در مجموع آن روز، روز تیم ما بود و ما نیز از این مسأله نهایت استفاده را بردیم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.