سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰

همین اختلاف سطح فوتبال است که سه گل از تیم عربستانی می‌خوریم

درخشان:با این کیفیت بازی نمی‌توانید داوری را مقصر بدانید

درخشان:با این کیفیت بازی نمی‌توانید داوری را مقصر بدانید
ناصرقراگزلو
ناصرقراگزلو خبرنگار

حمید درخشان بازیکن سابق پرسپولیس و تیم ملی انتقادات زیادی را نسبت به کیفیت فنی ارائه شده از سوی دو تیم سرخابی در دربی وارد می‌سازد و معتقد است بازی معروف پایتخت هیچ نکته قابل تعمق و برجسته‌ای به لحاظ فنی نداشته که بتوان به آن اشاره کرد.

ایران ورزشی - حمید درخشان بازیکن سابق پرسپولیس و تیم ملی انتقادات زیادی را نسبت به کیفیت فنی ارائه شده از سوی دو تیم سرخابی در دربی وارد می‌سازد و معتقد است بازی معروف پایتخت هیچ نکته قابل تعمق و برجسته‌ای به لحاظ فنی نداشته که بتوان به آن اشاره کرد.

در خصوص دربی اخیر که برگزار شد به لحاظ فنی چه صحبتی دارید؟
من معتقدم دربی که انجام شد هیچ بار فنی نداشت. نکته‌ای که نشان داد متأسفانه فوتبال قابل قبولی را از جانب دو تیم شاهد نبودیم و خلق دو موقعیت نصفه و نیمه از جانب هر دو تیم که بیشتر آنها هم تا پشت محوطه هجده قدم بود را نمی‌توان موقعیت فوتبالی و نقطه برجسته‌ای برای بازی دانست.
گویا خیلی به دربی انتقاد دارید؟
بله در نود دقیقه 2 موقعیت نصفه نیمه خلق شد و به لحاظ سرعت بازی هیچ نقطه برجسته‌ای نداشت و تاکتیک خاصی از جانب دو تیم دیده نشد. این مسائل برای دو تیم که ویترین فوتبال ما هستند و بازی‌شان هم از شبکه‌های زیادی پخش می‌شود چندان جالب نیست. این در حالی رخ می‌دهد که ما بیاییم و از این صحبت کنیم که فوتبال ما خیلی پویاست و همین موارد موجب آن می‌شود که اختلاف سطحی بین ما و به طور مثال با تیم‌های باشگاهی و در مجموع فوتبال عربستان به وجود بیاید که در نهایت هم ما از تیم عربستانی سه گل دریافت می‌کنیم.
دربی حاشیه هم که داشت. در این رابطه چه توضیحی دارید؟
بله متأسفانه تمام فوتبال ما حاشیه شده است و این موارد ما را از اصل و به نوعی متن فوتبال دور می‌کند و اجازه نمی‌دهد که بازی دو تیم شکل بگیرد و کیفیتی از دو تیم معروف و پرطرفدار پایتخت در دربی شاهد باشیم.
اما داوری معایبی داشته که حتی کارشناسان داوری هم به آنها اشاره کرده‌اند؟
وقتی تیمی پنج موقعیت گل خلق کند داور یا کمک داور می‌توانند یک یا دو موقعیت آن را به فرض به اشتباه محاسبه نکنند و در خصوص آن حتی مثلاً اشتباه هم مرتکب شوند اما وقتی یک یا دو موقعیت نصفه نیمه خلق می‌کنید قادر نیستید داور را مسبب بازی ضعیف تیمتان بدانید. این در حالی است که یکی از پنالتی نگرفتن به سود تیمش حرف می‌زند و یکی دیگر از جریان افتادن بازی بر اساس اشتباهات داوری صحبت می‌کند در حالی که ما موقعیت‌های زیاد و قابل توجهی را از دو تیم شاهد نبودیم که بخواهیم به آن بپردازیم.
اما شاید دست سرمربی پرسپولیس به نسبت سرمربی استقلال که بازیکنان خارجی داشت باز نبود!
پرسپولیس در طول بازی فقط یک موقعیت نصفه و نیمه خلق کرد که آن هم ضربه سر امیری بود و استقلال هم یکی دو موقعیت نصفه و نیمه که توسط مهاجم خارجی‌اش خلق شد.
شما فکر می‌کنید چرا دو تیم در دربی نمی‌توانند بازی قابل قبولی را ارائه دهند؟
شاید ترس از باخت در دربی موجب می‌شود که دو تیم نتوانند فوتبال خوبی را ارائه دهند. این در حالی است که باید شجاعت داشته باشیم و به فکر بالا بردن کیفیت فوتبالمان باشیم. متأسفانه فوتبال ما در حال جا ماندن از قافله فوتبال در حال پیشرفت آسیا است.
پرسپولیس این فصل برای قهرمانی زور دارد؟
بله پرسپولیس زور قهرمانی دارد و هنوز هم به عنوان تیمی مدعی محسوب می‌شود به شرط آنکه بازیکنانش خیلی بیشتر تلاش و کار کنند.
نیاز به تقویت در تیم پرسپولیس را احساس می‌کنید؟
بله حتماً نیاز به تقویت هست اما واقعیتی در فوتبال ما وجود دارد که کمتر بازیکن خلاق و پاسوری پیدا می‌کنید که به نظرم پرسپولیس هم به چنین بازیکنی نیاز دارد که باید جذب شود.
بهترین بازیکن دربی را چه بازیکنی معرفی می‌کنید؟
به دلیل همان مسائلی که نام بردم و در بازی بی‌کیفیت فنی که آنها را برشمردم واقعاً نمی‌توانم از بازیکن خاصی به عنوان بازیکنی که توانایی فنی بالاتری را ارائه داده به عنوان بازیکن برجسته دربی نام ببرم.
یکی از ایراداتی که به سرمربی پرسپولیس گرفته شد به این مسأله باز می‌گردد که چرا عبدی از ابتدا به بازی گرفته نشد؟
من ایرادی در این رابطه را متوجه سرمربی تیم نمی‌دانم چون ما از شرایط بازیکن تیم خبر نداریم و به هر حال حتماً باید نظر سرمربی را در رابطه با بازیکنانش در اولویت تیم بدانیم. به همین دلیل کسی نمی‌تواند در رابطه با عبدی و اینکه چه بازیکنی باید بیشتر بازی می‌کرد نظری ارائه دهد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.