سه شنبه ۱ فروردین ۱۴۰۲

کادر فنی تیم ملی تکواندو با وجود انتخاب بدنساز، همچنان ناقص است

یوسف نه؛ یوسفی آمد

یوسف نه؛ یوسفی آمد
محسن وظیفه
محسن وظیفه خبرنگار

تیم ملی تکواندو از 9 آذر اردوی آماده‌سازی خود را آغاز کرده اما هنوز ترکیب کادر فنی این تیم تکمیل نشده و مشخص هم نیست چه اتفاقی قرار است رخ بدهد. بعد از ابقای فریبرز عسگری در رأس کادر فنی تیم ملی تکواندو، اصغر رحیمی به‌عنوان مدیر تیم‌های ملی انتخاب شد و بلافاصله بعد از انتخابش هم وعده تقویت کادر فنی تیم ملی تکواندو را داد؛ وعده‌ای که با وجود گذشت نزدیک به سه ماه از انتخاب رحیمی هنوز هم تحقق پیدا نکرده است.

به گزارش ایران ورزشی؛ تیم ملی تکواندو از 9 آذر اردوی آماده‌سازی خود را آغاز کرده اما هنوز ترکیب کادر فنی این تیم تکمیل نشده و مشخص هم نیست چه اتفاقی قرار است رخ بدهد. بعد از ابقای فریبرز عسگری در رأس کادر فنی تیم ملی تکواندو، اصغر رحیمی به‌عنوان مدیر تیم‌های ملی انتخاب شد و بلافاصله بعد از انتخابش هم وعده تقویت کادر فنی تیم ملی تکواندو را داد؛ وعده‌ای که با وجود گذشت نزدیک به سه ماه از انتخاب رحیمی هنوز هم تحقق پیدا نکرده است.
قرار بود قبل از برگزاری انتخابی ورود به اردوی تیم ملی و یا حداکثر قبل از شروع اردو تکلیف کادر فنی مشخص شود اما تنها کسی که آن موقع به کادر فنی اضافه شد، محمد باقری‌معتمد بود. محمد باقری‌معتمد به‌همراه یوسف کرمی و چند نفر دیگر از گزینه‌های انتخاب به‌عنوان مربی تیم ملی بودند اما فقط محمد باقری‌معتمد بود که به‌عنوان مربی تیم ملی انتخاب شد.
همان موقع صحبت از انجام مذاکرات با یوسف کرمی بود اما هنوز خبری از این انتخاب نشده است. انتخاب یوسف کرمی می‌توانست مثلث اصلی تکواندو در بازی‌های المپیک لندن را تشکیل بدهد. فریبرز عسگری به‌عنوان سرمربی و یوسف کرمی به‌همراه محمد باقری‌معتمد دو عضو تیم ملی در المپیک لندن بودند که در نهایت با تک مدال نقره باقری‌معتمد این تیم به کارش پایان داد؛ نتیجه‌ای که آن موقع مورد انتقاد قرار گرفت اما بعدها مشخص شد نتیجه چندان بدی هم نبوده. انتخاب کرمی، این سه نفر را باز هم کنار هم قرار می‌داد اما با وجودی که نزدیک به دو ماه از انجام مذاکرات بین کرمی و مدیر تیم‌های ملی می‌گذرد، هنوز خبری از انتخاب کرمی به‌عنوان مربی تیم ملی نشده است؛ تصمیمی که انجام آن می‌تواند به تیم ملی کمک زیادی کند.
نکته مهم و جالب توجه در این‌باره مصاحبه روز گذشته میرهاشم حسینی بود. تکواندوکار مطرح تیم ملی که در المپیک عملکرد خوبی نداشت اما حالا بعد از المپیک مدتی است با یوسف کرمی تمرین می‌کند و از این وضعیت هم بشدت ابراز رضایت می‌کند: «از زمان تمرین با یوسف کرمی در حال استفاده از تجربیاتش هستم. فقط حسرت می‌خورم چرا زودتر این کار را نکردم و با یوسف کرمی ارتباط نداشتم. تمام تلاشم را خواهم کرد که این ارتباط تداوم داشته باشد و از کرمی تشکر می‌کنم.»
این مصاحبه نشان دادن یک راه توسط میرهاشم به تصمیم‌گیرندگان فدراسیون است؛ حتماً این مصاحبه را هم فریبرز عسگری دیده و هم اصغر رحیمی و هم سایر تصمیم‌گیرندگان فدراسیون، اما اینکه برای روزهای آینده قرار است چه اتفاقی رخ بدهد، نامشخص است. میرهاشم غیرمستقیم از یوسف کرمی حمایت کرده و از توانایی او گفته و حالا حسرت می‌خورد که چرا قبل از المپیک با یوسف کار نکرده اما آیا در مجموعه فدراسیون هم کسی هست تا این اندازه به توانایی یوسف اعتماد داشته باشد؟
اردوی تیم ملی تکواندو از 9 آذر با حضور 25 تکواندوکار آغاز شده و حالا این روزها را تیم ملی تکواندو با فریبرز عسگری و محمد باقری‌معتمد می‌گذراند و البته روز گذشته هم مهرداد یوسفی به‌عنوان مربی بدنساز معرفی شد. مهرداد یوسفی در حالی به‌عنوان مربی بدنساز انتخاب شد که تجربه مربیگری تیم ملی را در کارنامه دارد اما هنوز خبری از دیگر دستیار عسگری نیست. مهدی حاجی‌موسایی، حسین لطفی، محمدصادق دهقانی، متین رضایی، محمدحسن پلنگ‌افکن، طوفان ابراهیمی، سروش احمدی، محمدحسین زاهدی، سیدامید حسینی، امیرمحمد بخشی، محمدحسین یزدانی، میرهاشم حسینی، مهدی جلالی، سهیل محمدیان، علیرضا نادعلیان، سجاد مردانی، سعید احسانی، عرفان بزرگی، فرزان عاشورزاده، امیرسینا بختیاری، محمدمهدی عمادی، دانیال بزرگی، علی اشکوریان، آرین سلیمی و ابوالفضل عباسی در اردو حضور دارند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.