دوشنبه ۷ فروردین ۱۴۰۲

در شأن مجیدaی نیست که پیشکسوتان را مسخره ‌کند!

همدانی: استقلال نباید لنگ یک پنالتی باشد

همدانی: استقلال نباید لنگ یک پنالتی باشد
مهدیه دریابیگی
مهدیه دریابیگی خبرنگار

دربی 97 همه چیز داشت، غیر از بازی قشنگ! بعد از این بازی کارشناسان با این لحن گفت‌وگوی خود را آغاز کردند: «در مورد چه چیزی ما باید حرف بزنیم؟ مگر بازی صحنه خاصی هم داشت؟»

به گزارش ایران ورزشی؛ دربی 97 همه چیز داشت، غیر از بازی قشنگ! بعد از این بازی کارشناسان با این لحن گفت‌وگوی خود را آغاز کردند: «در مورد چه چیزی ما باید حرف بزنیم؟ مگر بازی صحنه خاصی هم داشت؟» اما این بازی پر حرف و حدیث تا دل‌تان بخواهد مسائل حاشیه‌‌ای داشت. خصوصاً اینکه فرهاد مجیدی در نشست خبری بعد از بازی، فقط در مورد صحنه پنالتی حرف زد و همچنین به پیشکسوتان استقلال لقب فرگوسن‌های وطنی را داد (البته به حالت طعنه) حالا اما با اینکه دو روزی است از این بازی گذشته همچنان در فضای مجازی در خصوص قضاوت این دیدار و همچنین صحبت‌های مجیدی علیه پیشکسوتان صحبت می‌کنند و طبیعی است که بازیکنان قدیمی استقلال از این نوع ادبیات سرمربی آبی‌ها گله‌مند هستند و علیه فرهاد مصاحبه کرده‌اند. در خصوص شرایط بازی دربی و همچنین صحبت‌های مجیدی بعد از بازی با ستار همدانی بازیکن سابق استقلال هم‌کلام شدیم.

بازی دربی را تماشا کردید؟
بله، متأسفانه بازی بی‌روح و بی‌جانی بود!
چرا دو تیم اینطور بازی کردند؟
به نظر من فاکتور اصلی این شیوه بازی کردن، ترس است. دو تیم ترسو بازی کردند و فقط مراعات کردند که نبازند!
تا حدودی می‌توان به مربیان دو تیم حق داد که برای نباختن تلاش کنند، به هر حال بعد از هر باختی فضای مجازی علیه مربیان می‌شود!
اما من این حرف را قبول ندارم. من شجاعانه بازی کردن را می‌پسندم. ترس نمی‌گذارد بازی زیبایی را به معرض نمایش بگذاری. استقلال باید بهتر از اینها بازی کند. این تیم پنج بازی مهم و حساس دیگر پیش‌رو دارد و با این نحوه بازی کردن به مشکل می‌خورد.
ژستد باز هم نتوانست در بازی دربی گل بزند و بیشترین انتقاد این روزها به نحوه بازی کردن این بازیکن می‌شود.
استقلال اگر بازیکن خارجی می‌آورد باید بازیکن خیلی تاپی باشد. سؤال من این است که چرا مطهری در بازی دربی اینقدر دیر به بازی آمد؟ مطهری دربی باز است و می‌توانست خیلی کمک کند. حرفم را باز هم تکرار می‌کنم اگر بازیکن خارجی می‌آورند باید چند سر و گردن از مطهری بالاتر باشد.
به نظر می‌رسد که مجیدی در بازی گرفتن از بعضی بازیکنان لجبازی می‌کند!
من اینطور می‌گویم که بازیکنی مثل مطهری باید یا از اول بازی کند و یا اینکه دقایق زیادی در بازی باشد که به تیم کمک کند. استقلال از قدیم‌ها بیشتر از جناحین حملات خود را طراحی می‌کرد اما ما الان در استقلال بازیکنی که بتواند از کنارها دور بزند و مهاجمان را در موقعیت گل قرار دهد، ندیده‌ام.
بیشترین موضوعی که بعد از بازی به آن پرداخته شد، پنالتی‌ای بود که داور بازی برای استقلال نگرفت. به نظر شما این صحنه پنالتی بود؟
به نظر من هم آن صحنه پنالتی بود. اصلاً چند بازی است که برای استقلال پنالتی نمی‌گیرند اما حرف من این است با اینکه پنالتی برای استقلال نگرفتند این تیم نباید طوری بازی کند که لنگ یک پنالتی باشد! استقلال تیم کمی نیست، باید آنقدر موقعیت ایجاد کند و بتواند گل بزند که حتی اگر پنالتی هم برایش نگرفتند، مشکلی پیش نیاید. استقلال در فصل جاری مدیر خوبی دارد و همدلی وجود دارد. باید از این موقعیت به خوبی استفاده شود.
خیلی‌ها اعتقاد دارند که فرهاد مجیدی نباید حواسش را روی مسائل داوری بگذارد، نظر شما چیست؟
به هر حال مجیدی حق دارد که از تیمش دفاع کند اما در این مقطع نیاز دارد تغییراتی در سیستم تاکتیکی تیمش بدهد چون بازی‌های سختی در پیش دارد.
مجیدی در نشست خبری بعد از بازی، پیشکسوتان استقلال را به حالت طعنه فرگوسن‌های وطنی خطاب کرد. خیلی از پیشکسوتان استقلال از این بابت ناراحت شدند، نظر شما در این خصوص چیست؟
یکی از مشکلاتی که استقلال داشته، تعامل نداشتن با پیشکسوتان است و تعجب می‌کنم که چطور در این چند سال مجیدی در کنار خودش از پیشکسوتان خوشنام استقلال استفاده نکرده است. در شأن مجیدی هم نیست که پیشکسوتان استقلال را در نشست خبری مسخره کند. بهتر است که سرمربی استقلال صبر و حوصله بیشتری داشته باشد تا فشارها را بیشتر تحمل کند.
استقلال در پنج بازی اخیر به نتیجه مساوی رضایت داده است. به نظرتان در بازی با پیکان نوار مساوی‌های استقلال پاره می‌شود؟
من به عنوان هوادار استقلال امیدوارم این اتفاق بیفتد. تیم استقلال تیم قدرتمندی است اما پیکان هم تیم قوی‌ای است و سرعتی بازی می‌کند. این بازی برای استقلال سخت خواهد بود. هرچند که امیدوارم نوار مساوی‌های استقلال در این بازی پاره شود.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.