جمعه ۸ بهمن ۱۴۰۰

امید عالیشاه: ال‌ کلاسیکو هم بدون تماشاگر زیبا نمی شود!

امید عالیشاه: ال‌ کلاسیکو هم بدون تماشاگر زیبا نمی شود!

امید عالیشاه کاپیتان پرسپولیس معتقد است استادیوم خالی رابطه مستقیم با کیفیت دربی داشت.

به گزارش ایران ورزشی ، مصاحبه امید عالیشاه را می خوانید:

قبل از آن که به سؤالات اصلی برسیم به عنوان یک رسانه ای می خواستم بابت شهامتی که به خرج دادی و به خاطر اعتراض‌های خودت به تصمیمات داوری اعتراض کردی، به تو تبریک بگوییم؟

لطف دارید اما کار خاصی نکردم. به هر حال من در غیاب آقا سید کاپیتان تیم بودم و باید بیشتر صبوری به خرج می دادم. ازآن گذشته وقتی بازی تمام شد و کمی آرام تر شدم احساس کردم بهتراست به عنوان کاپیتان عذرخواهی کنم.
معمولا این اتفاق بعد از مسابقات حساس، خاصه دربی نمی افتد؟

گفتم که چیز خاصی نبود و یک حس درونی به من گفت این کار را انجام دهم.
بسیارخوب، موافقی راحت سؤالاتم را بپرسم؟

در خدمتم.
بی تعارف برای مساوی وارد زمین دربی شدید؟

مساوی؟! اصلا و ابدا! ما برای برد وارد زمین شدیم. دربی با همه بازی‌ها فرق می کند و هر دو تیم دنبال برد هستند اما کمتر کسی به این موضوع اشاره کرد که نبود و غیبت تماشاگران چقدر روی کیفیت یا نتیجه بازی تأثیرگذار بود.
خودت بگو چقدر تأثیرگذار بود؟

به اعتقاد من غیبت تماشاگران و استادیوم خالی رابطه مستقیم با کیفیت دربی یا مسابقات حساس داشته و دارد. در چنین بازی‌هایی تماشاگران با تشویق‌های خود انرژی مثبت می دهند و شما از لحظه ای که وارد استادیوم می شوید این حس خوب و مثبت را می گیرید. بگذارید یک مثال برای شما بزنم.
بفرما؟

شما بازی ما با صنعت نفت آبادان را دیدید. به گواه کارشناسان یکی از بهترین و زیباترین بازی‌های فصل جاری پرسپولیس بود. بچه‌ها و کادرفنی واقعا زحمت کشیدند اما واقعا حضور حتی ۵ یا ۶ هزار تماشاگر ما را به جلو هُل داد. من بازیکن بی تجربه ای نیستم ولی مدت‌ها می شد به خاطر کُرونا در استادیوم خالی آزادی بازی کرده بودم و وقتی تماشاگران را سربازی با صنعت نفت آبادان دیدم کلی هیجان زده شدم و انرژی گرفتم.
یعنی اگر دربی تماشاگر داشت شما برنده می شدید؟

من نمی خواهم تیمی یا کسی را زیر سؤال ببرم یا کُری بخوانم اما مطمئن باشید در حضور تماشاگران با هیجان بیشتری بازی می کردیم و از شانس بیشتری برای بردن برخوردار می شدیم. من معتقدم بازی بدون تماشاگر بیشتر از هر تیمی در ایران به ضرر پرسپولیس، مربیان و بازیکنانش است.
ما هم امیدواریم شرایطی فراهم شود که در همه استادیوم‌ها و همه تیم‌ها بتوانند مسابقات خود را در حضور تماشاگران برگزار کنند؟

باور کنید ال کلاسیکو و دیدار رئال مادرید با تیم محبوبم بارسا هم بدون تماشاگر قشنگ نمی شود. من بعد از دربی هم گفتم که امیدوارم از همین بازی بعد تماشاگران را در ورزشگاه ببینیم. همچنین امیدوارم همه تیم‌ها بتوانند از پتانسیل تماشاگر خود بهره مند شوند. این به سود فوتبال ماست.
جدای از بحث تماشاگر به عنوان یک بازیکن با تجربه چرا دربی به تساوی کشیده شد؟

من قبلا هم گفتم که برای برد به زمین رفتیم. دربی یک بازی خاص است که آبستن حوادث است. اگر یکی از تیم‌ها در نیمه اول یا شروع بازی به گل زودهنگام برسد شاید آن دربی پرگل یا به قول شما جذاب تر شود. من خودم دربی‌های متعددی را پشت سرگذاشتم و هیچ تیمی یا مربی و بازیکنی دوست ندارد این بازی مساوی شود. مطمئن باشید برد دربی خیلی اتفاق بزرگ و مثبتی است و همه دنبال آن هستند. گاهی شرایط بازی به سمتی می رود که پُرگل می شود و گاهی هم مساوی اما هدف هیچ کدام از تیم‌ها رسیدن به تساوی نیست.
به عنوان سؤال آخر آن صحنه برخورد فرشاد فرجی و رودی ژستد پنالتی بود؟

من بعد از بازی تصویر و فیلم آهسته آن را دیدم و خود فرشاد هم قسم خورد پنالتی نبوده است. اصلا برخوردی هم انجام نشده بود که پنالتی باشد و درمجموع فکر می کنم گروه داوری قضاوت خوبی داشت یا حداقل در نتیجه بازی تأثیری نداشت.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.