جمعه ۸ بهمن ۱۴۰۰

ابوالفضل حسن زاده: داوران خط قرمز ما هستند

ابوالفضل حسن زاده: داوران خط قرمز ما هستند

رییس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال به حمایت از داوران پرداخت و نسبت به انتقاداتی که نسبت به عملکرد آنها می‌شود به این شکل دفاع کرد.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از ایلنا، ابوالفضل حسن‌زاده محمدی، رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در خصوص اعتراض‌هایی که مربیان و بازیکنان به عملکرد داوری در هفته‌های گذشته داشته‌اند، گفت:

همانطور که در آیین‌نامه انضباطی در ماده 71 اعلام شده است انتقادات علیه داوری باید مستندات داشته باشد و هر شخصی وقتی اعتراض می‌کند یا حرفی می‌زند باید در کمیته انضباطی بتواند از خودش دفاع کند. اعلام کردیم که خط قرمزمان داوران هستند و نباید این همه هجمه علیه آنها صورت بگیرد.
وی ادامه داد:

ما خیلی تلاش می‌کنیم که تماشاگران دوباره به ورزشگاه‌ها بازگردند. وجود آنها در استادیوم خیلی می‌تواند به فرهنگ‌سازی کمک کند، همیشه هم گفته‌ایم که کمیته انضباطی و فدراسیون فوتبال موافق حضور تماشاگران در ورزشگاه‌ها هستند.

حسن‌زاده محمدی در خصوص ویدئویی که در یکی از برنامه‌های تلویزیونی در مورد سیگار کشیدن هواداران استقلال داخل ورزشگاه نشان داده شد، خاطرنشان کرد:

سیگار کشیدن در ورزشگاه تخلف انضباطی نیست که ما بخواهیم به آن ورود کنیم اما همانطور که گفتم تخلف یک یا دو نفر هم باعث نمی‌شود ممنوعیت ایجاد شود.
وی افزود:

ما از آذر ماه جرایم انضباطی را 7 برابر کرده‌ایم؛ هم بازیکنان، هم مربیان و هم همه کسانی که در فوتبال دخیل هستند. شاید هم وقتی کسی را محروم یا جریمه کنیم، رسانه‌ای نشود اما مطمئن باشید در خصوص هجمه علیه داوران کوتاه نخواهیم آمد.
رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال درباره اینکه خیلی از مربیان یا بازیکنان محروم می‌شوند اما بعد از مدتی از سوی کمیته استیناف محرومیت‌شان تعلیق می‌‌شود، گفت:

بنده به شخصه با تعلیق موافق هستم چون باعث می‌شود فرد بیشتر روی رفتارش دقت کند زیرا در صورت تکرار و یا حتی یک توبیخ کتبی، محرومیتش 2 برابر خواهد شد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.