پنج شنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱

استفانو پیولی: برای کسب پیروزی آماده هستیم؛ لیورپول قادر به فتح لیگ قهرمانان اروپاست

استفانو پیولی: برای کسب پیروزی آماده هستیم؛ لیورپول قادر به فتح لیگ قهرمانان اروپاست

استفانو پیولی، سرمربی میلان در کنفرانس خبری پیش از بازی حساس این تیم مقابل لیورپول در لیگ قهرمانان اروپا حاضر شد و در مورد وضعیت مصدومان تیمش، اهمیت این دیدار، احتمال رفتن به لیگ اروپا و سایر مسائل صحبت کرد.

 به گزارش ایران ئرزشی ، استفانو پیولی در این کنفرانس خبری در واکنش به این سوال که آیا بازی مقابل لیورپول مشابه بازی ماه می مقابل آتالانتا (آخرین بازی فصل گذشته و مهم در کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا) است یا خیر، گفت:

از نظر اهمیت و آمادگی ذهنی مورد نیاز، نزدیک به آن بازی است اما ما بازی های مهم دیگری هم انجام داده ایم و مطمئن هستم که بازی های مهم بیشتری هم انجام خواهیم داد. ما به خوبی برای این بازی آماده شده ایم، ما حتی برای کوچک ترین جزئیات نیز آماده هستیم.
مصدومیت ها؟ مصدومیت لیائو نشان دهنده این است که شانس میلان از بد هم بدتر است؟

میلان باید قوی باشد چون ما مقابل تیمی بازی خواهیم کرد که قادر به کسب قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپاست. ما باید در جا به جایی های بین خطوط عملکرد خوبی داشته باشیم. ما چیزهای زیادی از بازی رفت یاد گرفته ایم، ما می دانیم در چه سطحی باید بازی کنیم تا بتوانیم با آن ها رقابت کنیم. ما آماده هستیم و هواداران آن جا خواهند بود، به ما انگیزه خواهند داد.
میلان دوباره از مصدومیت های عضلانی رنج می برد، توضیحی برای آن وجود دارد؟

باید سخت روی این موضوع کار کنیم. این حقیقت که ما بازی های زیادی انجام می دهیم، می تواند دلیل آن باشد. ما سعی می کنیم هر کاری انجام دهیم تا از بازیکنان محافظت کنیم، به همین خاطر من نسبت به سال گذشته چرخش های بیشتری در ترکیب تیم انجام می دهم. حال باید با شرایط کنار بیاییم و تا 22 دسامبر، باید هر چقدر می توانیم امتیاز کسب کنیم و من مطمئن هستم که شرایط بهتر خواهد شد.
فردا برای به دردسر انداختن لیورپول چه کاری باید انجام دهید؟

در بازی رفت مقابل آن ها ما از نحوه پرسینگ و فشار آوردن آن ها اذیت شدیم. آن ها به شدت ما را تحت فشار خواهند گذاشت اما حال ما یکدیگر را به خوبی می شناسیم. اگر بر فشار اولیه آن ها غلبه کنیم، می توانیم موقعیت های مهمی خلق کنیم.
کرونیچ در پست نه کاذب عملکرد خوبی داشت. این راه حل مفیدی برای تیم خواهد بود؟

بله این طور فکر می کنم. ما باید بازیکنان هجومی زیادی داشته باشیم، در واقع باید سعی کنیم یک مرجع نداشته باشیم و تمام توپ ها به یک بازیکن ختم نشود. کرونیچ، دیاز، مسیاس توانایی کار در بین خطوط و حمله به فضای پشت مدافعان را دارند.
حضور در لیگ قهرمانان شما را از چه چیزی آگاه کرد؟

این که ما تیم قدرتمندی هستیم اما رقبا نیز بسیار قوی هستند اما ما می خواهیم در این بازی ها حضور داشته باشیم و نیاز داریم در چنین بازی هایی، بازی کنیم. ما خواهان کسب پیروزی در بازی فردا هستیم. نیاز به بازی فداکارانه، تمرکز و وضوح تاکتیکی و تکنیکی داریم.
حذف از لیگ قهرمانان و رفتن به لیگ اروپا؟

سال گذشته اینتر در نیم فصل دوم عملکرد فوق العاده ای داشت و بسیاری فکر می کردند علت آن عدم حضور در مسابقات اروپایی است. شاید در صورت حضور در اروپا نیز باز هم همان عملکرد را در فصل دوم ثبت می کردند. میلان باید به رقابت در ایتالیا و اروپا بازگردد. اگر مجبور شویم به لیگ اروپا برویم، به بهترین شکل با آن مواجه خواهیم شد. اما الان چیزی که اهمیت دارد، بازی فرداست. ما می خواهیم با تیمی رو به رو شویم که یکی از بهترین های دنیاست.
با حضور توموری در ترکیب، شما در دو بازی اخیر گلی دریافت نکرده اید...

توموری بسیار قدرتمند است، او ویژگی های فوق العاده ای برای سبک بازی ما دارد. او در مادرید همراه ما نبود و ما مقابل اتلتیکو مادرید 1-0 پیروز شدیم. این بدان معناست که مهم ترین چیز، کیفیت تیم است.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.