پنج شنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰

مشکلی با زدن گل های زشت ندارم؛ از بچگی از شکست خوردن متنفر بودم

مسی: هرگز حس نکردم هورمون درمانی در کودکی ام، می تواند دوران حرفه ای فوتبالم را در خطر بیاندازد

مسی: هرگز حس نکردم هورمون درمانی در کودکی ام، می تواند دوران حرفه ای فوتبالم را در خطر بیاندازد

لیونل مسی، فوق ستاره آرژانتینی پاری سن ژرمن در مصاحبه با فرانس فوتبال پس از کسب توپ طلای هفتم خود، در مورد مشکلات هورمونی خود و ادامه فوتبالش با تمام این مشکلات صحبت کرد.

به گزارش ایران ورزشی، لیونل مسی در مورد زمانی که در ده سالگی از مشکلات هورمونی اش مطلع شد، گفت:

به یاد دارم که برای یک یا دو ساعت همراه مادرم برای معاینه کلی رفتم. وقتی متوجه شدم این مشکل را دارم، باید بگویم که برای من مشکلی ایجاد نکرد. نمی دانم که آیا علتش این بود که در آن زمان هنوز کوچک بودم و از معنای این اتفاق آگاه نبودم یا چیز دیگری چون واقعاً نمی دانستم چه اتفاقی برای من می افتد. سپس، آن ها درمان را برای ما توضیح دادند و من باید روزی یک آمپول به خودم تزریق می کردم. هر روز عصر در یک پا، روز بعد در پای دیگر. این هرگز مانع من برای انجام کاری نشد، من مانند گذشته قادر به ادامه بازی و زندگی ام بودم.
پس این تفکر که شاید فوتبال حرفه ای تو بعدها با مشکل مواجه شود، به ذهنتان خطور نکرد؟

نه، هرگز. من قادر به انجام تمام کارهایی بودم که قبلاً انجام می دادم. البته که در این بین باید درمانم را نیز انجام می دادم. این موضوع تبدیل به چیزی عادی در زندگی من شد. به دیدن دوستانم می رفتم و دوزهای تزریقی لازمم را نیز با خود می بردم. چون آمپول ها باید سرد می ماندند، به محض رسیدنم آن ها را در یخچال قرار می دادم و همه می دانستند که عصرها باید تزریقم را انجام دهم. پس این موضوع برای من سخت نبود. به محض این که درمانم را شروع کردم، این کار تبدیل به بخشی از کارهای روزمره ام شد.

لیونل مسی در این مصاحبه در مورد گل زیبای خود مقابل آرسنال در جریان پیروزی 1-3 بارسلونا در بازی برگشت مرحله یک هشتم نهایی و این که آیا این نوع گل ها بر اثر تمرین یا غریزی هستند، گفت:

نه، فقط پیش آمد. آماده شدن یا تصور چنین گل هایی به صورت روزانه، دشوار است. این گل چیزی است که شبیه هیچ چیز دیگری نیست و زیاد اتفاق نمی افتد. من تمرین می کنم و سعی می کنم هر روز خودم را بهبود بدهم اما این نوع گل ها، به صورت طبیعی اتفاق می افتند. من از بچگی هرگز شیوه بازی ام را تغییر نداده ام. بسته به شرایط و موقعیت بازی، همه چیز به صورت خودجوش برای من اتفاق می افتد. آن شب، احساس کردم که بهترین راه برای گلزنی همین است و در نتیجه انجامش دادم.
بسیاری از گل های تو به دلیل زیبایی آن ها به یاد آورده می شوند. آیا زیبایی گل ها به اندازه نتیجه بازی برای تو اهمیت دارد؟

نه و من مشکلی با زدن گل های زشت ندارم. سبک های هجومی مختلفی وجود دارند. من عادت دارم کارم را از فاصله دورتری از دروازه آغاز کنم و به همین دلیل است که گل های متفاوتی به ثمر می رسانم.
آزادی مطلق برای تو به چیست؟

در زمین بازی من همیشه آزادی این را داشته ام که هر جا می خواهم بروم و نیازی نباشد که به یک پست و جایگاه بچسبم. هر سرمربی ای که داشته ام، این آزادی را به من داده تا به هر جایی که حس می کنم از آن جا می شود به حریف حمله کرد، حرکت کنم. سپس در خارج از زمین، آزادی مطلق برای من وقت گذراندن با خانواده ام، همسر و فرزندانم است.
پس از شکست تا چند وقت با کسی صحبت نمی کنی؟

الان همه چیز متفاوت است. از آن جایی که بچه دارم، وقتی به خانه می رسم وجود آن ها به من کمک می کند که همه چیز را کنار بگذارم و فراموش کنم در زمین بازی چه اتفاقی افتاده است اما این حقیقت دارد که قبل از به دنیا آمدن آن ها، وقتی با همسرم تنها بودم، گاهی پس از شکست زمانی را با خودم تنها در یک اتاق سپری می کردم و تمایلی به صحبت با کسی یا بیرون رفتن نداشتم. از بچگی از شکست خوردن متنفر بودم و با همین ذهنیت بزرگ شدم. همیشه می خواهم در همه چیز پیروز شوم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.