سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱

پپ گواردیولا: به احترام لیگ قهرمانان و رقبا، برای کسب پیروزی به مصاف لایپزیش می رویم

پپ گواردیولا: به احترام لیگ قهرمانان و رقبا، برای کسب پیروزی به مصاف لایپزیش می رویم

پپ گواردیولا، سرمربی منچسترسیتی در کنفرانس خبری پیش از تقابل این تیم با لایپزیش حاضر شد و در مورد احتمال بازی دادن به جوانان، کوین دی بروین و وضعیت لایپزیش صحبت کرد.

به گزارش ایران ورزشی ، پپ گواردیولا در این کنفرانس خبری در مورد بازیکنان جوان تیم گفت:

چهار یا پنج بازیکن از آکادمی همراه ما سفر خواهند کرد و فردا در مورد بازی دادن به آن ها تصمیم می گیریم. باعث تاسف است. ما یک آکادمی خارق العاده داریم اما در صورتی که یکی دو بازیکن مصدوم شوند و در بعضی شرایط، از آکادمی بازیکنی را به تیم دعوت می کنیم. برای آن ها این تجربه ای خارق العاده در اروپاست تا ببینند رقبا چه رفتاری دارند. شاید فردا بعضی از آن ها دقایقی بازی کنند. ما پنج تعویض داریم و شاید بتوانیم از آن ها استفاده کنیم.
کوین دی بروین بازی خواهد کرد؟

کوین به ویروس کرونا مبتلا شده بود، شرایطش خوب نبود و کمی افت کرده است. این طبیعی است، افرادی که به کرونا مبتلا می شوند تا چند روز احساس خستگی می کنند. کم کم او دوباره بازی خواهد کرد، فردا او فیکس خواهد بود و خواهیم دید که چند دقیقه قادر به بازی کردن است. کوین از ابتدای فصل در بازی ها حضور داشته است. او از یورو آمد و از فصل قبل استراحتی نداشت، در نتیجه شرایطش خوب نبود و سپس به کرونا مبتلا شد. ما اکنون دوباره او را داریم و دی بروین نیز مانند بقیه برای جایگاهش می جنگد. او نیازی ندارد که چیزی را به من نشان دهد، فقط باید نشان دهد که برگشته و خودش است و کاری را انجام دهد که در پنج سال گذشته انجام داده است. او مهره ای بسیار ضروری برای تیم است. برناردو و گوندوعان این را می دانند، شما باید برای 90 دقیقه خوب بازی کنید. من تمام بازیکنانم را می شناسم، نیازی نیست چیزی را به من نشان دهند.
هفت پیروزی متوالی داشته اید. پیروزی در بازی فردا مهم است؟

البته، تمام بازیکنانی که فردا بازی می کنند، خواهان کسب پیروزی هستند. به احترام این رقابت، لایپزیش، بروخه و پاری سن ژرمن ما برای کسب پیروزی بازی می کنیم. هر بازی فرصت خوبی برای پیشرفت است و چیزهای بسیاری را می توان بهبود داد. من دقیقاً می دانم چه چیزهایی. بازیکنان نیز خواهند دانست. فردا یک بازی دیگر برای انجام آن چه تمرین کرده ایم، به بهترین شکل است. این فرصتی خارق العاده در لیگ قهرمانان است. بحث اعتبار باشگاه مطرح است.
لایپزیش هنوز شانس حضور در لیگ اروپا را دارد.

من با فکر به این که حریف چه فکری می کند، پا به این بازی نمی گذارم. ما در این بازی با فکر به این که چه کاری باید انجام دهیم تا پیروز شویم، حاضر می شویم. سعی خواهیم کرد در این بازی پیروز شویم.
سلطه تیم های انگلیسی در لیگ قهرمانان اروپا؟

اسپانیا برای یک دهه بر این رقابت سلطه داشت. سال گذشته ما در فینال حضور داشتیم. در این فصل هر چهار تیم لیگ برتر از گروه خود صعود کرده اند و این موفقیتی برای لیگ برتر است.
منچسترسیتی به دنی اولمو علاقه مند است؟

نه. او بازیکن لایپزیش است. ما در حال مذاکره برای جذب او نیستیم. او بازیکن فوق العاده ای است. من خوشحالم که او شجاعت لازم برای جدایی از بارسلونا به منظور بهبود توانایی هایش را داشت و سپس به لایپزیش رفت.
اخراج سرمربی لایپزیش و تاثیر آن؟

لایپزیش فرهنگ خاص خود را دارد. آن ها با سرمربی ای که نمی خواهد به سبک آن ها بازی کند، قرارداد نمی بندند. آن ها می خواهند به روش خاصی بازی کنند، پرس و حمله کنند، زندگی کنند، بخوابند و بخورند. تاثیر سرمربی جدید مشخص است. بازیکنان چشمان خود را باز می کنند و برای حضور در لیگ اروپا بازی می کنند. ما در خانه مقابل آن ها پیروز شدیم و بازی سختی بود. آن ها فراز و نشیب هایی در این فصل داشته اند اما فلسفه بازی آن ها ثابت بوده و با سبک بازی شان مقابل پاری سن ژرمن، باید با نتیجه 2-0 یا 3-0 پیروز می شدند. آن ها به سبک خود بازی می کنند و ما باید محتاط باشیم. ما برای کسب امتیاز بازی نمی کنیم، برای بهبود و پیشرفت بازی می کنیم. این یک بازی تمرینی عالی برای ماست.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.