پنج شنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰

حکم تخریب هتل لیونل مسی در شهر بارسلونا صادر شد

حکم تخریب هتل لیونل مسی در شهر بارسلونا صادر شد

لیونل مسی هفته خوبی را سپری کرد چراکه برای هفتمین بار فاتح توپ طلا شد اما همزمان بخشی از کسب و کار او در شهر بارسلونا با ضرر زیادی روبرو شده است.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از ال کانفیدنشال؛ دستور تخریب هتل مجلل لیونل مسی در شهر بارسلونا از سوی دادگاه صادر شد. مسی در سال 2017 با هزینه ای نزدیک به 26 میلیون پوند، هتل MiM Sitges را خریداری کرد. این هتل که دارای 77 اتاق است، ضوابط شهرسازی شهرداری بارسلونا را رعایت نکرده و مسی بدون اطلاع از این تخلفات ساختمانی، هتل را خریداری کرده است. اکنون پس از 4 سال، حکم تخریب هتل صادر شده است. لیونل مسی از سوی وکلای خود به این موضوع رسیدگی خواهد کرد.

بالکن های بزرگ هتل، یکی از موارد نقض ضوابط شهرسازی در آن منطقه است. در صورت اصلاح بالکن ها و کوچک کردن آنها، احتمال تخریب کل ساختمان وجود دارد. نمای این هتل از مواد قابل بازیافت ساخته شده و به همین دلیل از نظر زیست محیطی بسیار مورد تقدیر قرار گرفته اما مصالح به کار گرفته شده در ساخت نما، قابلیت اشتعال بالایی دارد و از نظر ایمنی مورد تایید آتش نشانی نیست. به طور متوسط هزینه هر شب اقامت در هتل تحت مالکیت مسی، 105 پوند است بنابراین در دسته هتل های گران قیمت شهر بارسلونا قرار می گیرد. در صورت تخریب هتل MiM Sitges، مسی علاوه بر ضرر 26 میلیون پوندی حاصل از خرید این مجموعه، درآمد سالیانه قابل توجه خود از این هتل را نیز از دست می دهد.

گفتنی است یکی از ویژگی های این هتل، برخورداری از سیستم تصفیه فاضلاب داخلی است که امکان استفاده مجدد آب برای آبیاری درختان را فراهم می کند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.