سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰

مظفری‌زاده: تا برخورد جدی انضباطی نباشد هجمه علیه داوران وجود دارد

مظفری‌زاده: تا برخورد جدی انضباطی نباشد هجمه علیه داوران وجود دارد

سعید مظفری‌ زاده پیشکسوت داوری فوتبال کشورمان اعتقاد دارد تا زمانی که ارکان قضایی فدراسیون فوتبال با هجمه علیه داوران برخورد نکنند، این مشکل برطرف نخواهد شد.

به گزارش ایران ورزشی، سعید مظفری‌زاده درباره هجمه مدیران، مربیان و بازیکنان تیم‌های لیگ برتری علیه داوران به تسنیم گفت:

فضای نامناسبی در فوتبال ما وجود دارد. البته در گذشته هم بوده است که تا الان ادامه و حتی شدت پیدا کرده است. قطعاً تا زمانی که برخوردی محکم از سوی ارکان قضایی فدراسیون فوتبال با بازیکنان و مربیانی که علیه داوری صحبت می‌کنند صورت نگیرد، باید همچنان شاهد این فضای نامناسب علیه داوران باشیم.
مظفری زاده در ادامه تصریح کرد:

پس از اینکه تیم‌های داوری برای قضاوت در لیگ برتر مشخص می‌شوند، بلافاصله مربیان و مدیران تیم‌ها نسبت به انتخاب داور شروع به بیانیه‌نویسی می‌کنند و حاشیه می‌سازند! موارد این‌چنینی فشار زیادی روی داور ایجاد می‌کنند و همین موضوع باعث می‌شود داوران تمرکز لازم را در مسابقات نداشته باشند.

پیشکسوت داوری فوتبال کشورمان در مورد نقش کمیته‌های داوران و انضباطی فدراسیون فوتبال در برخورد با این هجمه علیه داوران توضیح داد:

اولین کاری که باید کمیته داوران انجام دهد این است که از کمیته انضباطی بخواهد برخوردی جدی با خاطیان مربوطه داشته باشد تا فضای مناسبی برای قضاوت داوران در لیگ برتر مهیا شود.
مظفری‌ زاده راجع به عملکرد داوران پس از گذشت هشت هفته از مسابقات لیگ برتر گفت:

قضاوت در فصل جاری شرایط طبیعی خود را داشته و البته اشتباهات تأثیرگذاری هم در چند بازی رخ داده است، اما چیز خاصی نبوده که بگوییم روند داوری در این فصل خیلی بد بود است. به هر حال همیشه خطای انسانی در داوری وجود دارد و اشتباه از داور رخ می‌دهد. بدون شک اگر می‌خواهیم شرایط داوری بهتر شود باید سیستم VAR هرچه زودتر وارد فوتبال‌مان شود که فکر نمی‌کنم به این زودی این اتفاق رخ دهد.
مظفری زاده در پاسخ به این پرسش که چرا نسبت به استفاده از سیستم کمک داور ویدئویی در فوتبال ایران خوش‌بین نیست، افزود:

به خاطر اینکه داوران برای داشتن ابتدایی‌ترین ابزار قضاوت مشکل دارند. یکی از این مشکلات، سیستم‌های رادیویی است. ما زیرساخت لازم برای ایجاد سیستم کمک داور ویدئویی را در فوتبال‌مان نداریم. شاید استادیوم آزادی و چند ورزشگاه دیگر بتواند به VAR تجهیز شوند، اما زمانی می‌توانیم از سیستم کمک داور ویدئویی استفاده کنیم که همه ورزشگاه‌ها زیرساخت لازم را برای این کار داشته باشند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.