شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰

پنجره استقلال باز شد، مظاهری تبرئه

یک هفته فرصت برای جدایی حسینی

یک هفته فرصت برای جدایی حسینی
حمیدرضا عرب
حمیدرضا عرب

از زمانی که باشگاه تراکتور در دعوای مالی با رشید مظاهری محکوم شد، مشخص بود که این باشگاه از شکایت خود علیه این دروازه‌بان بابت آنچه عقد قرارداد غیرقانونی با استقلال خوانده شده نیز نتیجه‌ای نخواهد گرفت و پرونده شکایت هم به سود مظاهری بسته خواهد شد.

ایران ورزشی: از زمانی که باشگاه تراکتور در دعوای مالی با رشید مظاهری محکوم شد، مشخص بود که این باشگاه از شکایت خود علیه این دروازه‌بان بابت آنچه عقد قرارداد غیرقانونی با استقلال خوانده شده نیز نتیجه‌ای نخواهد گرفت و پرونده شکایت هم به سود مظاهری بسته خواهد شد.

حالا از فدراسیون فوتبال خبر می‌رسد که مظاهری بعد از بازگشت از بوسنی به هیأت فوتبال می‌رود و قراردادش را با استقلال ثبت می‌کند به این دلیل که هم برنده شکایت باشگاه سابقش بوده و هم اینکه پنجره نقل و انتقالاتی استقلال به روی بازیکنان جدید باز شده است. در واقع توأمان باشگاه استقلال توانست تأییدیه خود از فیفا را برای ثبت‌نام بازیکنان جدید بگیرد و هم مظاهری پیروز پرونده شکایت تراکتور لقب گرفت تا احتمال حضورش در دروازه استقلال مقابل فولاد نیز به نقطه اوج برسد.
شاید یکی از دلایلی که سبب شده بود مدیران باشگاه استقلال با جدایی حسینی مخالفت کنند، نامشخص بودن وضعیت ثبت قرارداد بازیکنان جدید باشد. هرچند که فکری نیز از ابتدای حضور خود در استقلال تأکید کرده بود که حسینی هم باید در این تیم باشد اما حالا با باز شدن پنجره و حل مشکل مظاهری با باشگاه تراکتور ممکن است اتفاقات دیگری رخ دهد و خود حسینی برای رفتن به تیم دیگری با باشگاه وارد مذاکره شود.
هفته پیش حسینی تلاش‌هایی برای جدایی داشت و مذاکراتی با سرمربی استقلال انجام داد اما محمود فکری به شماره یک تیمش اعلام کرد که برای جدایی باید رضایت مدیران باشگاه را بگیرد و او در این خصوص تصمیم‌گیرنده نهایی نیست. حسینی در حال حاضر با باشگاه استقلال قرارداد دارد و می‌داند اگر بخواهد جدا شود باید باشگاه را به هرشکل ممکن برای این جدایی راضی کند اما از طرفی وقتی رشید مظاهری برای حضور در چارچوب دروازه استقلال مشکلی نداشته باشد، حسینی هرقدر هم که در بازی‌های استقلال بدرخشد، بازهم فرصت بازی به رقیبش خواهد رسید که این فرآیند منجر به تحمل نیمکت‌نشینی‌هایی در لیگ بیستم خواهد شد. اینکه حسینی خود دوست داشته باشد این فضا را تجربه کند با توجه به سوابقی که در استقلال داشته قدری بعید است. از یاد نمی‌بریم او در فصلی که درخشش فوق‌العاده‌ای در حضور رحمتی داشت از مدیران استقلال خواست برای فصل بعد تنهایی در قفس توری تیمش ایفای نقش کند که همین موضوع سبب شد رقیبش راهی مشهد شود و دیگر در استقلال بازی نکند.
حسینی با چنین روحیاتی خیلی بعید است که تاب و تحمل نیمکت‌نشینی در لیگ بیستم را داشته باشد. البته برخی اعضای هیأت مدیره به شدت حامی حسینی هستند و علاقه دارند این دروازه‌بان در استقلال بماند اما آینده این دروازه‌بان قطعاً به این روابط گره نخورده و آنچه برای او تعیین‌کننده خواهد بود، قرار داشتن در اوج آمادگی و انجام بازی‌های پی‌درپی در استقلال است. حسینی که همین حالا از صف مدعوین تیم ملی عقب افتاده، نیک می‌داند که اگر به یکی از تیم‌های خواهان خود ملحق شود، شانس بازگشت به تیم ملی را خواهد داشت اما بودن در استقلال لیگ بیستم سرنوشتی نامعلوم را در انتظارش قرار خواهد داد و چه بسا ممکن است اصرار به این حضور برای او حاشیه‌هایی نیز به همراه داشته باشد.
 
محمودزاده: حسینی می‌تواند جدا شود
قوانین نقل و انتقالاتی نیز به حسینی اجازه می‌دهد تا به رغم حضور در ترکیب استقلال در بازی اول لیگ بیستم از این تیم جدا شود. قوانینی که حتی دست تیم‌ها را باز می‌گذارد کل مجموعه خود را هم تغییر دهند. فریبرز محمودزاده، رئیس کمیته نقل و انتقالات فدراسیون فوتبال در این خصوص می‌گوید: «همه تیم‌ها تا پایان زمان تعیین شده نقل و انتقالات مجازند بازیکنان خود را تغییر دهند. حتی تیمی می‌تواند همه بازیکنانش را عوض کند. قوانین در این خصوص روشن توضیح داده که تیم‌ها تا پایان زمان تعیین شده نقل و انتقالات چه وضعیتی دارند. بنابراین حسینی نیز با وجود اینکه یک بازی در ترکیب استقلال انجام داده اما تا پایان روز 28آبان ماه فرصت جدایی از استقلال را خواهد داشت و قوانین مانع او نخواهند شد اما به شرطی که به تیمی برود که جای خالی داشته باشد.»
کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.