شنبه ۵ آذر ۱۴۰۱

به خاطر سیگار کشیدن چند تماشاگر، استقلال جریمه نمی‌شود

مجیدی نه اما مصطفوی باید در کمیته انضباطی پاسخگو باشد

مجیدی نه اما مصطفوی باید در کمیته انضباطی پاسخگو باشد
مهدیه دریابیگی
مهدیه دریابیگی خبرنگار

کنار زمین بالا و پایین می‌پرد، منطقه ممنوعه را رد می‌کند و درست جایی می‌ایستد که اگر داور بازی می‌خواست سختگیرانه با او برخورد کند، حتماً اخراجش می‌کرد. صحبت از فرهاد مجیدی است، مربی‌ای که این روزها بیش از هر چیزی از مسائل داوری حرف می‌زند! از دقیقه 14 این سبک اعتراضات شروع شد تا اینکه نیمه دوم نیمکت ملتهب دو تیم استقلال و پرسپولیس کار را برای داور بازی سخت کرد.

به گزارش ایران ورزشی؛ کنار زمین بالا و پایین می‌پرد، منطقه ممنوعه را رد می‌کند و درست جایی می‌ایستد که اگر داور بازی می‌خواست سختگیرانه با او برخورد کند، حتماً اخراجش می‌کرد. صحبت از فرهاد مجیدی است، مربی‌ای که این روزها بیش از هر چیزی از مسائل داوری حرف می‌زند! از دقیقه 14 این سبک اعتراضات شروع شد تا اینکه نیمه دوم نیمکت ملتهب دو تیم استقلال و پرسپولیس کار را برای داور بازی سخت کرد. اکثر کارشناسان داوری بر این باور هستند که کار در نیمه دوم از دست بنیادی‌فر خارج شد. داور 36 ساله شهرکردی دیگر نتوانست بازی را به خوبی اداره کند و در نهایت پر حرف و حدیث‌ترین دقیقه بازی دقیقه 87 بود که مجیدی در نشست خبری فقط در خصوص این صحنه صحبت کرد و کلی به داوری اعتراض داشت. به نظر می‌رسید اعتراضات بی‌حد فرهاد به داور بازی، برایش دردسرساز شود اما اینطور گفته می‌شود که هیچ گزارشی در خصوص این مربی به دست کمیته انضباطی نرسیده و داوران بازی دربی هم در گزارشی که برای کمیته انضباطی فرستاده‌اند در خصوص مجیدی حتی یک کلمه ننوشته‌اند اما این پایان ماجرای دربی نیست و به نظر می‌رسد که ناظران کمیته انضباطی در نظر دارند یکی از اعضای کادرفنی استقلال را به کمیته انضباطی فرا بخوانند. صالح مصطفوی همان مربی‌ای است که بعد از دربی نتوانست جلوی هیجانات کاذب خود را بگیرد و در مورد داوری حرف‌هایی به زبان آورد که باید به زودی به خاطر این اظهارنظرها در کمیته انضباطی حاضر شود و پاسخگوی صحبت تند و تیزی باشد که به زبان آورده است. در این خصوص روز گذشته با حسن‌زاده رئیس کمیته انضباطی تماس گرفتیم و حسن‌زاده ضمن تأیید این مطلب در خصوص مسائل دربی اینطور توضیح داد: «دربی مسائل حاشیه‌ای خاصی نداشت. البته منتظر گزارش داور و ناظر بازی هستیم اما بعید می‌دانم که در گزارش این عزیزان هم با مطلب خاصی مواجه باشیم.»
حسن‌زاده در ادامه می‌گوید: «البته این را بگویم که آقای صالح مصطفوی مطالب تندی را در مورد داوری بعد از بازی مطرح کرده‌اند که در مورد ایشان منتظر گزارش نمی‌مانیم و به احتمال زیاد مصطفوی باید در کمیته انضباطی حاضر شود و در خصوص مطالبی که مطرح کرده پاسخگو باشد.» گفته می‌شد چون آقای مجیدی در خصوص داوری اظهارنظر داشته (طی مدت اخیر) قرار است در کمیته انضباطی حاضر شود و یا حتی بحث محرومیت ایشان مطرح بود. در این خصوص توضیح می‌دهید؟ رئیس کمیته انضباطی در پاسخ می‌گوید: «آنچه ما از تلویزیون تماشا کردیم آقای مجیدی حرفی نزد که بخواهیم ایشان را احضار کنیم اما ممکن است در مورد ایشان یا هر شخص دیگری (در بازی دربی) گزارشی به دست ما از سوی داور یا ناظر بازی برسد که بخواهیم تصمیم بگیریم. تاکنون هیچ گزارشی به دست ما درباره دربی نرسیده است.»
حسن‌زاده در پایان در خصوص سیگار کشیدن چند تماشاگر که منتسب به باشگاه استقلال بوده‌اند و با پخش تصاویر آنها بحث تنبیه باشگاه استقلال مطرح شده است، اینطور توضیح می‌دهد: «در مقررات آمده است اگر بازیکن یا مربی و هر کدام از عوامل تیم‌ها در استادیوم مصرف دخانیات داشته باشند با تنبیه مواجه می‌شوند اما برای مصرف دخانیات از سوی تماشاگران هیچ تعریفی در مقررات نداریم و اینکه گفته می‌شود باشگاه استقلال باید تنبیه شود اشتباه است.»

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.