پنج شنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰

توماس توخل: هرگز از تشویق و روحیه دادن به سائول دست بر نمی داریم؛ کانته سوپرمن است

توماس توخل: هرگز از تشویق و روحیه دادن به سائول دست بر نمی داریم؛ کانته سوپرمن است

توماس توخل، سرمربی چلسی در کنفرانس خبری پیش از تقابل این تیم با زنیت در لیگ قهرمانان حاضر شد و در مورد این دیدار، مصدومان چلسی و استفاده از سیستم چرخشی صحبت کرد.

به گزارش ایران ورزشی، توماس توخل در این کنفرانس خبری در مورد نگرانی ها بابت فرم چلسی گفت:

این طور به نظر نمی رسد. ما مقابل منچستریونایتد امتیاز از دست دادیم، مقابل واتفورد راهی برای کسب پیروزی پیدا کردیم و مقابل وست هم با یک شوت عجیب شکست خوردیم. ما این چیزها را قبلاً نیز داشته ایم. ما در بازی هایی شکست خوردیم و این را دوست نداریم. نگران نیستیم.
بن چیلول، انگولو کانته، تروه چالوبا، متئو کواچیچ و جورجینیو برای بازی فردا در دسترس ما نیستند.  کواچیچ دیروز در تمرینات بود و لبخند بزرگی بر لب داشت و ما نیز از بازگشت او خوشحال بودیم. اما امروز تست کرونای او مثبت شد و اکنون در قرنطینه است.
استفاده از سیستم چرخشی؟

به دلیل مصدومیت ها و برنامه بازی های مان کمی فشار اضافی روی بازیکنان وجود داشته است. به دلیل مصدومیت بازیکنان در بعضی از پست ها مانند هافبک مرکزی، کمی با مشکل مواجه هستیم. بازی فردا مشکلی نیست و مسئله ما بیشتر بازی شنبه است. ما یک بازی در روز با وست هم داشتیم و حال یک بازی دیروقت در شب با زنیت داریم. یک روز استراحت داشتیم و امروز تمرینات خوبی انجام دادیم. هر یک از 17 بازیکنی که داریم به علاوه دروازه بان ها می توانند بازی کنند. مشکل ما بازی بعدی در روز شنبه است چون زمان کمی برای استراحت و خوابیدن خواهیم داشت. ما پنجشنبه صبح زود به لندن می رسیم و سپس باید در روز شنبه با تیم جنگنده ای مانند لیدز که برای این بازی آماده شده است، مواجه شویم.

آیا این ناملایمات و سختی ها بهترین فرم شما را نمایان خواهد کرد؟

وقتی پیروز نمی شویم، خشم و جاه طلبی خاصی داریم. همه از شکست خوردن متنفر هستند اما اتفاق می افتد. وقتی بازی را آنالیز و دوباره آن را نگاه کردیم، آمار را بررسی کردیم و فکر نمی کنم نیازی باشد که سوالات بزرگی در مورد آن بپرسیم.
باید مصدومیت های انگولو کانته را بپذیریم؟

هنگام بازگشت او به میادین چندان مراقب نبودم. یک رابطه رک و روراست بین ما وجود دارد. ما از او مراقبت می کنیم و او به زمان نیاز دارد. این که ممکن است مصدومیتش بیشتر طول بکشد، به خاطر سن نیست. او مراقبت می کند و نمی خواهد ریسک کند. او سوپرمن است، کسی که تفاوت ها را رقم می زند. بازیکنی که همه می خواهند در خط هافبک تیمشان داشته باشند. اتفاقی که در بازی مقابل یوونتوس رخ داد، تصادفی بود. این اتفاقات ممکن است رخ دهند. دلمان برای او تنگ شده است.
سائول؟

او یکی از بازیکنانی است که نیاز دارد بازی کند. او همیشه در برنامه ها و افکار ما حضور دارد و ما به هر جلسه تمرینی و فرم او فکر می کنیم. فکر می کنم سائول در ابتدا کمی با شدت بازی ها در اینجا به مشکل خورد و مقابل استون ویلا، ساوتهمپتون و واتفورد که هر سه بازی هایی با شدت و جنگندگی بالا بودند، کمی بدشانس بود. ما سعی می کنیم او را تشویق کنیم و به او روحیه دهیم چون او کم کم با چلسی سازگار می شود. ما دست از تشویق کردن او بر نمی داریم و سعی داریم بهترین فرم او را به کار بگیریم. احتمال بالایی وجود دارد که در بازی فردا بهبود پیدا کند.
مقابل پرسینگ شدید و بالای حریفان به مشکل می خورید؟

مقابل واتفورد موقعیت های زیادی داشتیم. ترکیب ما میکسی از بازیکنانی بود که با هم بازی نکرده بودند. آن ها ریتم و قدرت تصمیم گیری را کم داشتند چون به بازی در کنار هم عادت نداشتند. در کل، ما باید همیشه در بالاترین سطح خود باشیم. تیم ها سعی می کنند ما را به شدت پرس کنند و بازی های زیادی بوده که ما راه حل این قضیه را پیدا کرده ایم. اشتباهات مقابل واتفورد و وست هم در لحظات تحت فشار اتفاق افتادند اما فکر نمی کنم این یک مشکل ساختاری باشد. این به خستگی ذهنی و جسمی بازیکنان نیز بستگی دارد. الان می بینید که جورجینیو به دلیل کمردردش قادر به بازی نیست اما مقابل وست هم مجبور شد بازی کند چون کواچیچ و کانته را در اختیار نداشتیم.
 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.