جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰

خیلی مهم است که کدام تیم از شرق به فینال می‌رسد

برانکو: پرسپولیس، شخصیت قهرمانی آسیا را دارد

برانکو: پرسپولیس، شخصیت قهرمانی آسیا را دارد
ناصر قراگزلو
ناصر قراگزلو

برانکو ایوانکوویچ پروفسور فوتبال لقبی که در ایران به جهت موفقیت‌هایش در عرصه ملی و باشگاهی به او داده شد مشغول پیگیری کارها و برنامه‌های مد نظرش برای تیم ملی عمان است. پروفسور حتی در شرایط پرخطر کرونایی هم لحظه‌ای دست از تلاش و کوشش و برنامه‌ریزی برای تیم تحت رهبری‌اش برنمی دارد. حرف‌های برانکو در خصوص فوتبال خصوصاً پرسپولیس خالی از لطف نیست .

ایران ورزشی: برانکو ایوانکوویچ  پروفسور فوتبال لقبی که در ایران به جهت موفقیت‌هایش در عرصه ملی و باشگاهی به او داده شد مشغول پیگیری کارها و برنامه‌های مد نظرش برای تیم ملی عمان است. پروفسور حتی در شرایط پرخطر کرونایی هم لحظه‌ای دست از تلاش و کوشش و برنامه‌ریزی برای تیم تحت رهبری‌اش برنمی دارد. حرف‌های برانکو در خصوص فوتبال خصوصاً پرسپولیس خالی از لطف نیست .

 
از تیم ملی عمان و از آخرین شرایط تیم تحت رهبری‌تان برای ما حرف بزنید.
 لیگ عمان سه چهار هفته پیش تمام شد و لیگ جدیدش هم نزدیک به چهل روز دیگر برگزار خواهد شد. در این شرایط هم من مشغول برنامه‌ریزی برای تیم ملی کشورعمان هستم و تمرینات این تیم را با دقت به اتفاق همکارانم پیگیری می‌کنم.
 
برنامه بازی‌های تدارکاتی هم مدنظرتان قراردارد؟
 قطعاً باید بازی تدارکاتی داشته باشیم و من نام چند کشور را برای بازی با تیم ملی عمان به فدراسیون این کشور دادم به هر حال این یک موضوع خیلی مهم و حیاتی است که در کنار تمرین بازی‌های تدارکاتی خوبی هم داشته باشیم و من و همکارانم اصلاً از این مهم غافل نیستیم. فعلاً با بازی‌های درون تیمی و بازی با تیم المپیک عمان کارمان را پیش می‌بریم و منتظریم که در زمانش بازی‌های تدارکاتی خوب و مفیدی را هم برگزار کنیم.
 
از بوسنی حریف تدارکاتی تیم ملی چه شناختی دارید؟
 بله بوسنی تیم خیلی خوبی است و من هم به همین دلیل فکر می‌کنم اسکوچیچ و فدراسیون ایران در این زمینه که این تیم را برای بازی انتخاب کرده‌اند اقدام خوبی داشته‌اند. بوسنی تیم خوبی است و از بازیکنان و کادر فنی خوبی هم بهره می‌برد به همین دلیل بازی با بوسنی می‌تواند محک خوبی برای تیم ملی ایران باشد. انتخاب چنین تیم‌هایی که حریفان خوب و قابل قبولی به شمار می‌آیند قطعاً می‌تواند به آماده‌سازی و هماهنگی تیم ملی ایران کمک کند.
 
 فکر می‌کردید یحیی شاگرد سابقتان بتواند مانند شما پرسپولیس را به فینال آسیا برساند؟
 بله فکر موفقیت یحیی با پرسپولیس را داشتم چون یحیی مربی‌ای است که سال‌ها تجربه کار در چند تیم مختلف ایرانی دیگر جدا از پرسپولیس را داشته به همین دلیل او با تجربه‌ای خوب و قابل به پرسپولیس آمد و کسب چهارمین قهرمانی متوالی لیگ برتر ایران هم گواهی بر حرف‌های من است بعد از انجام این مهم با تیم خوب و با انگیزه‌ای که یحیی داشت من فکر می‌کردم یحیی بتواند پرسپولیس را به فینال آسیا برساند چون این تیم شخصیت خوبی در زمینه موفقیت و بردن و قهرمانی دارد.
 
اما بعد از انکه ستاره‌هایی نظیر ترابی و علیپور و بیرانوند در آستانه بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا از پرسپولیس جدا شدند شاید کمتر کسی فکر رسیدن پرسپولیس به فینال آن هم با تغییر شاید بالای پنجاه درصدی در تیمش داشت!
 یحیی شناخت خیلی خوبی از لیگ ایران و به دنبالش بازیکنان ایرانی دارد به همین دلیل او چند بازیکن خیلی شاخص را با توجه به کمبودش انتخاب کرد و در این بین چند باریکن را جذب کرد که آنها قبلا شاگردش بودند به همین دلیل این نکته خیلی به پرسپولیس و یحیی کمک کرد که آنها در فاصله زمانی کم خودشان را با تیم آداپته و اتفاقاً بهترین نمایشها را هم در قالب کار تیمی از خود ارائه دهند. این گروه از بازیکنان با هماهنگی خوب با بقیه بازیکنان با هدایت سرمربی‌شان مقابل تیم‌های قدرتمند غرب به پیروزی رسیدند و پرسپولیس را به فینال رساندند، موفقیتی که با وجود شاخصه‌هایی که در بین بازیکنان و سرمربی پرسپولیس وجود داشت اتفاقاً قابل پیش بینی بود.
 
 در فینال اما پرسپولیس کار سختی را در غیاب چند بازیکنش مقابل تیمی از شرق آسیا پیش رو خواهد داشت با این وجود چقدر می‌توان به قهرمانی پرسپولیس خوشبین بود؟
 این نکته خیلی مهم است که چه تیمی از شرق آسیا به فینال می‌رسد. در واقع منظورم قدرت و شاخصه‌های تاکتیکی و سایر موارد فنی مربوط به آن تیم است اما پرسپولیس تیمی با شخصیت برد و قهرمانی است به همین دلیل من انتظار دارم پرسپولیس در فینال آسیا هم برنده شده و قهرمان شود. این موارد بخش فنی کار بود که توضیح دادم اما به لحاظ احساسی هم من چند سال مربی پرسپولیس و یحیی در تیم ملی بودم به همین دلیل طبیعی است که تمایل به قهرمانی پرسپولیس با هدایت یحیی در آسیا داشته باشم و از آن خوشحال شوم.
کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.