چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱

پایان لیگ برتر کشتی آزاد تحت تأثیر غیبت ستاره‌ها

مزد ترس

مزد ترس
محسن وظیفه
محسن وظیفه خبرنگار

لیگ برتر کشتی آزاد در حالی روز آخر با قهرمانی تیم صنایع مازندران به پایان رسید که چشم علاقه‌مندان به کشتی در انتظار برای حضور قهرمانان روی تشک، خشک شد. در روز پایانی مسابقات لیگ برتر کشتی آزاد تیم صنایع مازندران در مسابقه پایانی مقابل فولادین ذوب آمل قرار گرفت که در نهایت تیم صنایع با سرمربیگری رضا یزدانی با اقتدار به‌عنوان قهرمانی رسید.

ایران ورزشی - لیگ برتر کشتی آزاد در حالی روز آخر با قهرمانی تیم صنایع مازندران به پایان رسید که چشم علاقه‌مندان به کشتی در انتظار برای حضور قهرمانان روی تشک، خشک شد.
در روز پایانی مسابقات لیگ برتر کشتی آزاد تیم صنایع مازندران در مسابقه پایانی مقابل فولادین ذوب آمل قرار گرفت که در نهایت تیم صنایع با سرمربیگری رضا یزدانی با اقتدار به‌عنوان قهرمانی رسید.
این رقابت‌ها در حالی روز گذشته به پایان رسید که رضا یزدانی بعد نایب قهرمانی سال گذشته با تیم استقلال این بار با صنایع وارد مسابقات شد و با اقتدار حریف خود در فینال را شکست داد تا به‌عنوان قهرمانی برسد.
از مهم‌ترین نتایج فینال شکست محمد کادی ماگمدوف دارنده مدال نقره المپیک و جهان با دوبنده تیم فولادین ذوب آمل مقابل علی سوادکوهی از تیم صنایع بود.
دوستداران کشتی منتظر بودند که سه مسابقه مهم را در مرحله نیمه نهایی و فینال ببینند؛ حسن یزدانی با آرتور نایفونف، امین طاهری با امیرحسین زارع و در نهایت هم کامران قاسمپور با امیر حسین فیروزپور و یا علیرضا کریمی اما هر یک از این سه مسابقه به دلیلی به هم خورد.
از مدت‌ها پیش اعلام شده بود که قهرمانان جهان و المپیک از جمله حسن یزدانی و کامران قاسمپور در مرحله نیمه نهایی و فینال روی تشک بروند اما این اتفاق رخ نداد. کامران قاسمپور که برای حضور در مرحله نیمه نهایی از چند روز قبل اعلام کرده بود به دلیل مصدومیت نمی‌تواند در ترکیب تیم صنایع مازندران در نیمه نهایی به میدان برود؛ موضوعی که البته کادر فنی تیم صنایع آن را قبول نکرد و معتقد است که برخی از تصمیمات خارج از قواعد باعث آن شده اما به هر شکل کامران حاضر به وزن‌کشی هم نشد تا غیبتش در نیمه نهایی و فینال قطعی باشد.
نیامدن کامران جنجال به پا کرد چرا که مربیان صنایع می‌گویند ۴۰۰ میلیون پول به کامران دادند اما کامران بهانه آورده و گرنه مصدوم نبود. مهم‌تر از ماجرای کامران غیبت حسن یزدانی بود.
کسی که قطعاً هزاران نفر منتظر حضور او در مرحله نهایی کشتی بودند. به خصوص اینکه آرتور نایفونف روس هم که در نیمه نهایی المپیک توکیو و قهرمانی جهان در نروژ با حسن یزدانی رودررو شده بود در ترکیب تیم سهند ارس قرار گرفته بود و همه منتظر بودند تا حسن یزدانی مقابل او حاضر شود تا از دیدن یک مسابقه جذاب سیراب شوند اما عجیب بود که او هم در روز وزن‌کشی در سالن حاضر شد و بعد از گرم کردن سالن مسابقه را ترک کرد!
با وزن‌کشی نکردن حسن یزدانی، غیبت پهلوان کشتی در نیمه نهایی و فینال حسابی به علاقه‌مندان میلیونی کشتی برخورد.
غیبت یزدانی شاید هم دلیل فنی داشته باشد و شاید هم کادر فنی و فدراسیون کشتی از او خواسته باشند که در مقابل کشتی‌گیر روسی تیم سهند ارس به میدان نرود و شاید هم این تصمیم برای حفظ حسن یزدانی درست بوده باشد اما در این بین تکلیف قرارداد حسن یزدانی چه می‌شود؟
یک طرف این ماجرا علاقه‌مندان به کشتی هستند که حق دارند در لیگ کشتی ستاره‌ها رو ببینند. طرف دیگر هم سرمایه‌گذار بخش خصوصی بود که سرمایه‌گذاری کرده و سرمایه‌اش را از بین رفته می‌بیند.
بخش خصوصی سرمایه‌گذاری می‌کند و قرارداد چند صد میلیونی با این ستاره‌ها می‌بندد که از آنها استفاده کند اما قرارداد چند صد میلیونی با تصمیم شخصی و یا ملی به همین سادگی از بین می‌رود. چه کسی جوابگوی این خسارت است؟
نفر سوم هم امین طاهری بود که به یکباره تصمیم گرفت در مسابقه آخر مرحله نیمه نهایی مقابل امیرحسین زارع کشتی‌گیر تیم فولادین ذوب آمل روی تشک حاضر نشود. کشتی‌گیر سنگین وزن تیم داروسازی سهند ارس در حالی‌که از ماه‌ها پیش گفته بود مردم حق دارند کشتی او و امیر حسین زارع رو ببینند اما وقتی که قرار شد او مقابل زارع به روی تشک بیاید، جا زد و دست زارع بدون مسابقه بالا رفت.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.