سه شنبه ۱ فروردین ۱۴۰۲

روحیه تیم ملی بسکتبال بهتر از قبل

حقی که خورده شد

حقی که خورده شد

گارد راس تیم ملی بسکتبال ایران گفت: با آمدن آقا مصطفی روحیه تیم بالاتر رفته است و این موضوع در دیدار دوم با بحرین کاملا مشهود بود.

به گزارش ایران ورزشی، سجاد مشایخی در گفت‌وگو با خبر نگاران ورزشی، درباره شرایط تیم ذوب‌آهن اصفهان در لیگ برتر بسکتبال توضیح داد: خدا را شکر نیم فصل اول را با مقام خوب تمام کردیم و اکنون باید جایگاه مناسبی را در نیم فصل دوم هم کسب کرده و بهتر از قبل شویم. متاسفانه در یکی دو هفته اخیر تعدادی از بازیکنان ما درگیر کرونا شدند و خیلی تمرین نداشتیم. نشد گروهی تمرین کنیم و کار برای یکی دو بازی اول در نیم فصل دوم سخت شد چون با تیم‌هایی چون شهرداری گرگان بازی داریم.

او ادامه داد: این اتفاقی که رخ داد حساسیت بازی‌ها را برای ما بیش‌تر کرد. به هر حال هر چه جایگاه بالاتری در دور گروهی کسب کنیم در پلی‌آف بازی‌های راحت‌تری داشته و راحت‌تر به جمع چهار تیم پایانی صعود می‌کنیم. باید ببینیم شرایط چطور خواهد شد و سعی می‌کنیم بهترین نتیجه را بگیریم. امیدوارم این انفاق رخ دهد و نتیجه‌ای در حد و اندازه مردم اصفهان به دست آوریم.

ستاره تیم بسکتبال ذوب‌آهن اصفهان در پاسخ به این سوال که آیا او یا ارسلان کاظمی نیز همانند سایر بازیکنان این تیم دچار بیماری کرونا شده‌اند؟ توضیح داد: خدا را شکر ما در اردوهای تیم ملی بودیم و درگیر نشده‌ایم. تعدادی از بچه‌ها درگیر شده‌اند و شرایط حساس شد. کار سخت است ولی همه تیم به دنبال کسب بهترین نتیجه هستند.

مشایخی درباره دعوت دوباره‌اش به تیم ملی نیز گفت: بالاخر همه اهالی بسکتبال آن چیزهایی که باید می‌فهیدند را فهمیدند. در حق من ناحقی شد و بعد از سال‌ها حضور مداوم در تیم ملی بدون دلیل به بازی‌های المپیک دعوت نشدم. این که آقای هاشمی با وجود مصدومیت به من اعتماد کرد شوق داشتم بازی کنم و با وجود مصدمیت سعی کردم بهترین عملکرد را از خودم به نمایش بگذارم.

او در پاسخ به این سوال که آیا از عملکرد خود راضی بود؟ توضیح داد: با مصدومیت (کشیدگی همسترینگ) که هم‌چنان با آن درگیر هستم، تلاش کردم بهترین بازی خود راانجام دهم و انگیزه بسیار بالایی داشتم. برای پوشیدن دوباره پیراهن تیم ملی خیلی تلاش کردم و قطعا اگر مصدومیت نبود،بهتر هم می‌توانستم کار کنم.

مشایخی افزود: وقتی بعد از چند سال زحمت کشیدن به دلایل نامعلوم از تیم ملی خط می‌خورید بیشتر اذیت می‌شوید. در بحرین با مصدویت بازی کردم و با این حال شرایط خوب بود. خدا را شکر بد نبودم و اگر مصدومیت نداشتم خیلی بهتر کمک میکردم. سعی میکنم بهتر و بهتر شوم تا به تیم ملی کمک کنم. پوشیدن پیراهن تیم ملی افتخار است و انگیزه‌ادم رسیدن به این هدف بزرگ است.

او درباره شرایط تیم ملی بسکتبال با توجه به تغییر کادرفنی نیز گفت: بعد از مدتی کادرفنی عوض شد و اولین بازی با سرمربی جدید در تهران بود. به هر حال بازیکنان بعد از مدت‌ها کنار هم بودند و با تفکر جدید کار می‌کردند. برای این که تیم هماهنگ‌تر شود به زمان نیاز دارد و با تمریناتی که آقا مصطفی دادند شرایط برای بازی دوم بهتر شد. همان طور که دیدید در بازی دوم با بحرین، در حالی که بازی به میزبانی منامه و با حضور تماشاگران بود بهتر بازی کردیم.

گارد راس تیم ملی بکستبال ایران ادامه داد: رفته رفته بهتر می‌شویم چون تفکرات جدید وارد تیم ملی شده است. با تغییر صورت گرفته بچه‌ها با روحیه بهتر بازی‌ می‌کنند و این موضوع کاملا مشهود بود. بحرین از جمله تیم‌های خوب و در حال پیشرفت آسیا به شمار می‌رود که سرمایه گذاری زیادی در بسکتبال انجام داده‌ است. خوشبختانه در بازی دوم خوب بودیم و نتیجه مناسبی هم کسب شد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.