چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

راه پولادگر با خداحافظی علی‌نژاد باز شد

استعفای ناگهانی

استعفای ناگهانی
آزاده پیراکوه
آزاده پیراکوه خبرنگار

علی‌نژاد در حالی استعفایش از معاونت قهرمانی را برای حمید سجادی فرستاد که چند ساعت بعد از این استعفا، وزیر ورزش در گفت و گو با شبکه‌های تلویزیونی اعلام کرد که از این موضوع خبری ندارد

ایران ورزشی -  از زمان انتخاب حمید سجادی به ‌عنوان وزیر ورزش و جوانان، تغییر معاونت قهرمانی یکی از ابهام‌های این وزارتخانه بود اما سجادی همواره به این ابهام پاسخ دیپلماتیک داد و گفت هر زمانی لازم باشد، تغییری بدهد، این کار را انجام می‌دهد.
با گذشت حدود سه ماه در این حال و هوا، بالاخره دیروز مهدی علی‌نژاد از سمتش در وزارت ورزش استعفا داد تا جلوی برخی اتفاق‌ها را بگیرد.
علی‌نژاد در حالی استعفایش از معاونت قهرمانی را برای حمید سجادی فرستاد که چند ساعت بعد از این استعفا، وزیر ورزش در گفت و گو با شبکه‌های تلویزیونی اعلام کرد که از این موضوع خبری ندارد و وقتی خبرنگار از او پرسید، واکنش او به این موضوع چیست، گفت: «من نمی‌توانم در مقابل فرضیه‌ای که شما مطرح می‌کنید، پاسخی بدهم. وقتی هنوز چیزی مشخص نیست.»
علی‌نژاد در شرایطی از معاونت قهرمانی استعفا کرد که در این مدت، مقدمات برگزاری مجامع انتخاباتی 10 فدراسیون را فراهم کرد اما گفته می‌شود با وجود این برنامه فشرده و سایر فعالیت‌ها ارتباط چندانی بین سجادی و نفر دوم وزارتخانه، یعنی علی‌نژاد وجود نداشته و به احتمال بسیار زیاد همین موضوع، باعث چنین تصمیمی شده است.
البته نام علی‌نژاد به‌عنوان یکی از کاندیداهای احتمالی ریاست کمیته ملی المپیک هم مطرح است و حالا با این استعفا شرایط فرق کرده و باید دید او چه مسیری را برای ورود به انتخابات طی می‌کند، اگرچه برای قضاوت هنوز بسیار زود است و عوامل مختلف باید دست به دست هم بدهند، تا این اتفاق بیفتد. هنوز تکلیف صالحی امیری روشن نیست و او برای ورود به انتخابات کمیته علاقه‌مند است و افراد دیگری هم هستند که بدشان نمی‌آید راهی برای ورود پیدا کنند. در این شرایط ورود علی‌نژاد بستگی به عوامل مختلفی دارد و باید دید در چند روز آینده چه اتفاقی می‌افتد و در نهایت انتخابات کمیته ملی المپیک چه شرایطی پیدا می‌کند.
سجادی در شرایطی از استعفای علی‌نژاد اظهار بی‌اطلاعی کرد که حتی نام گزینه جانشین علی‌نژاد هم بر سر زبان‌ها افتاد. در این سه ماه مشاوران سجادی تلاش زیادی کردند که گزینه‌هایی را برای این معاونت به وزیر معرفی کنند اما در شب استعفای علی‌نژاد، یک نام خیلی جدی‌تر از قبل شنیده شد. گویا در حال حاضر محمد پولادگر، رئیس فدراسیون تکواندو نزدیک‌تر از بقیه گزینه‌ها به معاونت قهرمانی است. مدیری که در طول این سه ماه نامش مطرح بوده و گفته می‌شود از سوی برخی قدیمی‌های ورزش مثل محمود خسروی وفا حمایت می‌‌شود. کسی که در چند سال اخیر نشان داده از پس حاشیه‌های پیش پا افتاده تکواندو مثل ماجراهای هادی ساعی و ... بر نیامده و حالا مشخص نیست چطور می‌خواهد حاشیه‌های پیچیده معاونت قهرمانی مثل اتفاق‌های 50 و اندی فدراسیون و استقلال و پرسپولیس را حل و فصل کند؟
البته پولادگر در شرایطی به‌عنوان گزینه اصلی مطرح می‌شود که به نظر می‌رسد هیچ صحبت مستقیمی بین حمید سجادی و پولادگر انجام نشده و موضوع به پیام‌های غیرمستقیم خلاصه شده است!
به هر حال علی‌نژاد در این استعفا مصمم است و در حال حاضر حمید سجادی چاره‌ای ندارد جز اینکه به این استعفا پاسخ بدهد. او از زمانی که در وزارت حاضر شد، در مقابل علی‌نژاد هیچ واکنشی نداشته و این استعفا، حالا او را مجبور به واکنش می‌کند که به احتمال زیاد پاسخش قبول استعفا و انتخاب جانشین است؛ چون به هر حال همه اهالی ورزش، بخصوص آنهایی که به وزارتخانه نزدیک‌تر هستند، می‌دانند که او خیلی تعامل خوبی با علی‌نژاد نداشته و ندارد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.