پنج شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

پایان مبهم رییس دو تابعیتی

پایان مبهم رییس دو تابعیتی

مشخص نیست که چه اتفاقی افتاده که رییس جوان فدراسیون نجات غریق به یکباره تصمیم گرفته از ایستادگی مقابل منتقدانش دست بردارد و استعفایش را به وزیر بدهد؟

به نظر می‌رسید ماجرای ایلخان نوری تمام شده باشد و او بتواند در آرامش یک سال باقی مانده تا پایان دوران ریاستش در نجات غریق را  طی کند اما خبری که یکی از خبرگزاری ها منتشر کرده، حکایت از پایان دورران حضور او در این فدراسیون دارد، طوریکه گویا او مقابل فشارهایی که به واسطه دو تابعیتی بودنش، وجود دارد، خسته شده و تصمیم به کناره گیری گرفته است.

ایلخان نوری چهارم دی ماه سال ۹۶ در انتخابات فدراسیون نجات غریق و غواصی با کسب صد درصد آرای اعضای مجمع به عنوان رئیس این فدراسیون انتخاب شد و بدین ترتیب به ریاست ۲۸ ساله مصطفی میرسلیم در این فدراسیون پایان داد اما گویا شرایط به گونه ای برای او رقم خورده که نمی‌تواند دوره قانونی و چهار ساله خود را به سرانجام برساند. مشکل ایلخان نوری موضوع دوتابعیتی او است که البته شرایط او با بقیه دو تابعیتی‌های ورزش کاملا متفاوت است. اگر بقیه ورزشی‌ها با توجه به موقعیتی که در ورزش پیدا کرده‌اند، توانسته‌اند پاسپورت کشوری دیگر را دریافت کنند، ایلخان نوری از مادری آمریکایی زاده شده و به تبع این موضوع، پاسپورت آمریکا را دارد. بنابراین در تمام روزهایی که برخی سایت‌ها و خبرگزاری‌ها روی دو تابعیتی بودن او دست گذاشته بودند، هیچ قانونی وجود نداشت که با استناد به آن بتوان او را از پستش در فدراسیون برکنار کرد و حالا هم شرایط به همین منوال است. 

اما مشخص نیست که چه اتفاقی افتاده که رییس جوان فدراسیون نجات غریق به یکباره تصمیم گرفته از ایستادگی مقابل منتقدانش دست بردارد و استعفایش را به وزیر بدهد؟ البته گفته می‌شود او با ارسال این نامه خواسته وزیر تعیین تکلیف کند؛ به این صورت که یا نامه ای بدهد که نشان دهد او مورد حمایت وزارت ورزش است، یا اینکه با قبول استعفا، فرد جدیدی جایگزین شود.

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.