یکشنبه ۶ آذر ۱۴۰۱

مورینیو: در رم حتی وقتی 2-0 جلو هستیم، تا آخرین لحظه قلبم کف دستم است

مورینیو: در رم حتی وقتی 2-0 جلو هستیم، تا آخرین لحظه قلبم کف دستم است

پس از برتری 2-0 آاس رم مقابل اسپتزیا در هفته هفدهم سری آ، ژوزه مورینیو گفتگویی با خبرنگاران داشت.

به گزارش ایران ورزشی؛ سرمربی رم در مصاحبه با اسکای اسپورت گفت:

دیروز به مدت 25 دقیقه روی ضربات شروع مجدد کار کردیم و امروز هر دو گل از ضربات کرنر به دست آمد بنابراین نحوه به ثمر رسیدن گل ها را دوست داشتم. نتیجه را هم دوست دارم اما عملکرد و شیوه بازی تیم را خیر. بازی سختی نبود اما از همان نیمه اول دچار اشتباهاتی شدیم. به حریف موقعیت هایی دادیم و توپ های راحتی را از دست دادیم. گردش توپ مناسبی در زمین نداشتیم.
حتی وقتی بازی 2-0 شد، احساس می کردم که کار یکسره نشده است چون بعد از تعویض اسمالینگ، روند بازی تغییر کرد. کریستانته به خط دفاعی آمد و حریف فرصت بازگشت به مسابقه را پیدا کرد. من به هدایت تیم های مقتدر عادت داشتم اما حالا چالش متفاوتی را تجربه می کنم. وقتی رئال مادرید 2-0 جلو بود، اطمینان داشتم که بازی 5-1 تمام می شود اما وقتی رم 2-0 جلو است، تا آخرین لحظه قلبم کف دستم است. (نگرانی) اسپتزیا حتی اگر در دقیقه 85 به گل اول می رسید، احتمال بازگشت آنها به بازی وجود داشت.
تلاش ایبانیز را دوست داشتم. او مشکل داشت اما تا پایان در زمین ماند چون اسمالینگ زودتر تعویض شده بود. ایبانیز همیشه در زمین حضور دارد و خسته است. اسمالینگ در پایش، دردی را حس کرد و خواهان تعویض شد. امیدوارم مشکل هر دو بازیکن ربطی به مصدومیت نداشته باشد و فقط به خستگی مربوط شود. وضعیت زانیولو هم برای بازی با آتالانتا مشخص نیست. باید صبر کنیم تا ببینیم چه می شود. برای او سخت خواهد بود. آتالانتا تیمی بزرگ با ترکیبی عالی است. دیدار سختی خواهد بود.

در حالت عادی یعنی وقتی مصدوم نداشته باشیم، کسی محروم نباشد و البته بدون در نظر گرفتن عامل خستگی، ترکیب فعلی رم را می توان خوب در نظر گرفت اما این ترکیب هرگز برای قهرمانی ساخته نشده است. حالا تصور کنید امشب به طور همزمان الشعراوی، زانیولو، پلگرینی و مانچینی را نداشتیم. وقتی این بازیکنان نباشند، تعادلی در ترکیب نداریم. در حال حاضر برنامه ریزی و فکر کردن به ثبات از نظر من بی معنی است. هر هفته منتظر بازگشت مصدومان و محرومان هستیم اما در عوض به تعداد آنها افزوده می شود. مانچینی به ترکیب برمی گردد اما اسمالینگ و آفنا جیان از دسترس خارج می شوند و این چرخه هر هفته ادامه دارد. بنابراین من باید تصمیمات اورژانسی بگیریم و هر نوع برنامه ریزی بی معنی می شود.
به چند پنجره نقل و انتقالاتی دیگر و چند خرید با شخصیت نیاز داریم. البته منظور من در بازار ژانویه نیست چون در نقل و انتقالات زمستان، تغییرات محدود خواهد بود. این تیم با چند پنجره نقل و انتقالاتی دیگر و با بلوغ جوانان می تواند در آینده حرف هایی برای گفتن داشته باشد.
اخطار اول آفنا جیان را درک نکردم. اگر کارت زرد را به خاطر خطا دریافت کرد، پس چرا بازی با پرتاب اوت رم ادامه یافت؟ کریستانته به عنوان کاپیتان تیم با داور بحث کرد اما به او گفتم "آرام باش؛ بونوچی نیستی که داوران برخورد متفاوتی با تو داشته باشند." نگران بودم که کریستانته هم کارت زرد بگیرد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.