چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱

ژاوی: آمدن بازیکنی مانند هالند به لالیگا به سود کل لیگ است؛ بیش از حد تصورمان به زمان نیاز داریم

ژاوی: آمدن بازیکنی مانند هالند به لالیگا به سود کل لیگ است؛ بیش از حد تصورمان به زمان نیاز داریم

ژاوی، سرمربی بارسلونا در کنفرانس خبری پیش از بازی مقابل الچه در لالیگا حاضر شد و در مورد این دیدار، نقل و انتقالات و شرایط بارسلونا صحبت کرد.

 به گزارش ایران ورزشی و به نقل از موندو دپورتیوو، ژاوی در این کنفرانس خبری گفت:

ما سعی می کنیم در سبک بازی تمایز ایجاد کنیم که این برای ما بیش از حد تصورمان هزینه دارد. بازی فردا یک بازی مهم است. تیم در حال پیشرفت است. در آخرین بازی سال در نیوکمپ به حمایت و عشق هوادارانمان نیاز داریم. ما بیش از حد تصورمان به زمان نیاز داریم. من خوش بینم و بازیکنانم با انگیزه و مشتاق برای برداشتن قدمی رو جلو هستند. به بازیکنانم ایمان دارم. ما به کسب نتیجه نیاز داریم و احساسات خوبی در تیم وجود دارد. مقابل الچه، این یک قدم رو به جلو برای پیروزی است. در این بازی پیروز می شویم و سه امتیاز را کسب می کنیم. هدف اصلی ما قرار گرفتن در بین چهار تیم برتر و نادیده نگرفتن شانس کسب عناوین است. ما چیزی را رد نمی کنیم. دمبله و آلبا هر دو خوب هستند و نیازی به نگرانی نیست.
تیم نیاز به کسب پیروزی دارد. ما خوب کار می کنیم و نگرش و تعهد خوبی داریم. ما می خواهیم پیروز شویم. برای تغییر پویایی مان به پیروزی نیاز داریم. کسب نتیجه برای ما ضروری است و به هر شش امتیاز بازی های باقی مانده در این سال نیاز داریم. ما کارها را خوب انجام می دهیم اما این برای رقابت کردن کافی نیست. باید هر طور شده پیروز شویم. چیزی که الان مرا نگران می کند، بازی های مان و زمان حال است. ما همان کسی هستیم که هستیم. مصدومان تیم باز خواهند گشت. من هنوز همان ذهنیت را دارم. تغییر را در تیم می بینم و باید این تغییر را به نتایجمان انتقال دهیم. همه چیز خوب پیش می رود، طرح ما خوب است، چاره ای جز ادامه کار و تلاشمان نداریم. بعداً به نقل و انتقالات فکر خواهیم کرد.
اریک گارسیا بازی خواهد کرد، ما به تمام بازیکنانمان نیاز داریم. شاید فردا لنگله بازی نکند و شما در مورد او از من سوال کنید. برای بهبود شرایط در لیگ، هیچ چاره ای به جز ادامه کار، باور به کاری که انجام می دهیم و باز ادامه کار نداریم. برای قهرمانی در کوپا دل ری و لیگ اروپا می جنگیم. احساسات برای پیشرفت و باور به کاری که انجام می دهیم خوب است اما فردا پیروز خواهیم شد، چاره ای جز پیروزی نداریم. این باشگاه برای کسب عناوین ایجاد شده است. من تمام عناوین را در رنگ های مختلف دیدم، چرا که نه؟ جام حذفی را داریم، سوپرجام را داریم. من مثبت اندیشم اما چرا که نه؟ ما در حال پیشرفتیم، تیم به این موضوع ایمان دارد و من فکر می کنم در مسیر درستی قرار داریم.
دمبله؟ جلسه ای با او داشتم. او اینجا خوشحال است و فقط توافق بین مدیر برنامه او و باشگاه مانده است. او پروژه ما و اهمیت حضورش در این پروژه را می داند. به نظرم او خوشحال است و تنها چیزی که الان کم دارد، گلزنی است. او چیزهایی به ما می دهد تا تفاوت ها را رقم بزنیم. من با او رک هستم و امیدوارم بتواند تمدید کند. ارلینگ هالند؟ در حال حاضر ما شرایط اقتصادی سختی داریم و باید به این فکر کنیم که چنین چیزی آسان نخواهد بود. ما محدودیت دستمزد هم داریم. ما در مورد احتمالات جذب یک بازیکن مشخص صحبت نکرده ایم. تباس؟ او خوشحال می شود اگر بازیکنانی مانند هالند به لالیگا بیایند، این به سود لیگ و همه ما است. خروجی ها؟ تمام احتمالات را در نظر می گیریم. اگر بازیکنی جذب کنیم، پس بازیکنانی هم باید جدا شوند. باید دستمزدها را اصلاح کنیم اما به آن فکر نمی کنیم. باید به بازی مقابل الچه و سویا و کسب امتیاز فکر کنیم.

فران خوتگلا؟ او خیلی خوب خودش را در فضاها قرار می دهد، او برای رقیب خطرناک است و شانس بازی در تیم را دارد. بازیکنان جوان با اشتیاق به تیم اصلی می آیند و حرفه ای هستند. ما در گلزنی مشکل داریم اما موقعیت ها نیز همین طور، باید موقعیت بیشتری خلق کنیم. فرنکی دی یونگ؟ ما در حال کمک به او و سایر بازیکنان هستیم. چگونه خود را در موقعیت مناسب و فضاهای خالی قرار دهند و... در پامپلونا اگر مالکیت توپ را بیشتر حفظ می کردیم، می توانستیم بازی را 3-1 کنیم. دی یونگ باتجربه است اما در عین حال، جوان است. او قادر به رقم زدن تفاوت هاست. او عملکرد دفاعی بسیار خوبی دارد. قضیه بحث بعد روانی تیم است و باید به بازیکنان کمک کنیم. تراشتگن؟ او هنوز هم یکی از بهترین دروازه بان های جهان است. اگر نتیجه نمی گیریم، به دلیل مسائل روانی تیم است. باید بجنگیم تا امتیازات را کسب کنیم. به کسب پیروزی نیاز داریم و مسائل را متفاوت خواهیم دید، با تراشتگن یا با دی یونگ.
در فصل 03-2002 در شرایط مشابه اما بسیار سختی بودیم و باید به این که می توانیم شرایط را تغییر دهیم، ایمان داشته باشیم. من الان حدوداً بیش از یک ماه است که اینجا هستم و چیزهایی باید تغییر کند، نه تنها بازیکنان بلکه سرعت و روند بازی تیم باید تغییر کند. این چیزها زمان می برد. ما پیش فصلی با این بازیکنان نداشتیم. نیاز به تقویت تیم به خصوص در خط حمله داریم. تقابل با لینارس در کوپا دل ری؟ آن ها در سطح سوم هستند، جایی که بارسا ب هست. وقتی بازی ها به صورت تک بازی هستند، هر رقیبی می تواند پیچیده باشد. گاهاً می بینیم تیم های سطح اول برای صعود به وقت های اضافه و ضربات پنالتی نیاز دارند. می بینیم که تیم هایی از رده های پایین تر تیم های لالیگا را حذف می کنند یا آن ها را به سختی می اندازند. ما هیجان بسیاری برای این بازی داریم. 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.