چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱

بررسی کامل دوچرخه جاینت giant

بررسی کامل دوچرخه جاینت giant

جاینت (Giant) شرکت تایوانی تولیدکننده‌ی دوچرخه است که به‌عنوان بزرگ‌ترین سازنده در جهان شناخته می‌شود. مرکز مدیریت این شرکت در تایچونگ تایوان و مراکز تولیدی در تایوان، هلند و چین قرار دارند. جاینت از سال ۱۹۷۲ شروع به کار کرد و به‌مرور به برندی مشهور در میان دورچرخه‌سواران تبدیل شد. قراردادهای اولیه‌ی آن‌ها با تولید محصول برای شرکت‌های بزرگ دیگر اجرا می‌شد، اما به‌مرور جاینت خود را به‌عنوان برندی مستقل در جهان ثابت کرد.

شرکت شوین یکی از مشهورترین برندهای دوچرخه‌سازی آمریکایی بود که بسیاری از متولدان دهه‌های ۱۹۷۰ و ۱۹۸۰ دوچرخه‌سواری را با محصولات آن‌ها تجربه کردند. جاینت ابتدا محصولات این برند آمریکایی را تولید می‌کرد، اما به‌مرور در دهه‌ی ۱۹۸۰ خود را به جهانیان ثابت کرد. دوچرخه‌ سوارهای امروزی بیش از برندهای سنتی همچون شوین، جاینت و دیگر بازیگران همچون اسپشیالایزد، ترک و کنوندل را می‌شناسند.

توسعه‌‌ی بین‌المللی

در سال ۱۹۹۳ و پس از نهایی شدن ورشکستگی شوین، درخواست‌ها برای خرید این شرکت افزایش یافت. جاینت برخلاف انتظارها به صف خریداران نپیوست و روی توسعه‌ی کسب‌وکار خود متمرکز شد. آن‌ها مرکز تولیدی جدیدی را در منطقه‌ی کانشان استان جیانگسو در چین تأسیس کردند تا به بازار گسترده‌ی آن کشور خدمت‌رسانی کنند. چینی‌ها حاضر بودند تا هزینه‌ی خوبی برای دوچرخه‌های کوهستانی حرفه‌ای جاینت بپردازند و درنتیجه شرکت تایوانی فرصت درآمدزایی بالایی با جمعیت میلیاردی کشور مقصد داشت.

جاینت در سال ۱۹۹۵ سیاست توسعه‌ی همه‌جانبه در آمریکای شمالی را در پیش گرفت. آن‌ها در پی مذاکره و همکاری با خرده‌فروش‌های بزرگ منطقه یعنی والمارت، کی‌مارت و سیرز بودند. ازطرفی خرده‌فروش‌های آمریکایی تنها محصولات داخلی را می‌فروختند که به نفع برندهایی همچون هافی، مورای و رودمستر تمام می‌شد. چین هم در همان سال‌ها تلاش می‌کرد تا به بازار آمریکا وارد شود. وزارت بازرگانی آمریکا چینی‌ها را به کاهش غیرمنطقی قیمت‌ها با هدف کسب سریع سهم بازار کشور، متهم کرد.

هدف اصلی شرکت جاینت چیست؟

هدف اصلی شرکت جاینت این بود که طبق هر فعالیت خاص دوچرخه ی خاصی را تولید کنند و به مردم ارائه دهند ؛ بنابر این تولیدات آن ها به دسته های متفاوتی تقسیم می شد که این دسته ها عبارت اند از ؛ دو چرخه های مناسب برای مسیر های پر پیچ و خم کوهستان ، دوچرخه های مخصوص جاده با وزن حداکثر کم و سرعت متعادل ، دوچرخه های عادی برای کاربران عادی ، دوچرخه های مخصوص بانوان با طراحی فوق العاده که مخصوص بانوان می باشد.

دوچرخه ی کودکان در سنین مختلف و خیلی از انواع دسته بندی های ریز دیگر و دو چرخه های مختلف می باشد.

در نتیجه جاینت دوچرخه های خود را با توجه به نوع کاربران تولید و دسته بندی می کند.

در حقیقت جاینت را می توانیم به عنوان کسب و کار معروف و موفق در عصر حاضر  معرفی کنیم ؛ که با بالا رفتن میزان علم و دانش و فناوری خود را مطابق با این عوامل بالا می برند و همیشه پاسخگو نیاز های مردم کشور های مختلف جهان می باشد .

امروزه برند جاینت به عنوان برندی معروف و با کیفیت در میان عمده مردم به مشار می رود و سالایانه با تولید هزاران دو چرخه مرغوب ، در آمدی حدود دو میلیارد دلار دارد.

نوآوری‌های جدید برند دوچرخه جاینت

دوچرخه جاینت در حال حاضر در کل جهان و البته ایران بسیار معروف است. این حسن شهرت راحت به دست نیامده‌است. جاینت بارها در طراحی دوچرخه‌های مختلف نوآوری داشته و همین باعث شده که روی خوشی به دوچرخه‌های این برند نشان داده شود.

به‌عنوان مثال، در سال 1995، جاینت دوچرخه‌ی جاده‌ای را با لوله‌ی جلویی شیب‌دار طراحی کرد و در طراحی آن چون از مواد کمتری استفاده شده بود، وزن دوچرخه پایین آمد و همین باعث شد که دوچرخه‌ی جاده‌ای آن‌ها سرعت بیشتری داشته باشد. مدت زیادی نگذشت که برندهای دیگر از این نوع طراحی تقلید کردند و رفته‌رفته دوچرخه‌های جاده‌ای بیشتری با این نوع طراحی روانه‌ی بازار شدند.

به‌عنوان مثالی دیگر می‌توان به سیستم‌تعلیق فوق‌العاده‌ی Maestro از سوی جاینت اشاره کرد. این سیستم‌تعلیق در سال 2006 از سوی جاینت معرفی و به کار گرفته شد. به گفته‌ی مسئولان جاینت در آن زمان، این سیستم‌تعلیق برای انتقال قدرت در بهترین شکل از سوی سیستم تعلیق عقب طراحی شده‌ است. Maestro از مجموعه‌ای از 4 نقطه‌ی محوری و همچنین 2 اتصال جهت ایجاد یک نقطه‌ی محوری شناور بهره می‌برد تا باعث شود چرخ عقب به‌شکل عمودی حرکت کند.

بیشتر: قیمت دوچرخه ویوا

خرید دوچرخه جاینت

اگر قصد خرید دوچرخه جاینت را دارید،ا ولا می توانید بابت انتخاب معقولتان به خود افتخار کنید، زیرا وجود برندهای نامعتبر و متعدد می توانست قضاوت شما را متاثر سازد اما شما بر قوه تصمیم گیری خود اتکا کردید، دوم اینکه حالا فقط برند را مشخص کرده اید و قسمت زیادی از مسیر باقی مانده است. در خرید دوچرخه جاینت حیطۀ انتخاب وسیع است چرا که تولیدات جاینت در با توجه به نوع، کارایی و سری طبقه بندی می شوند و هریک از این طبقه ها خود با در نظر گرفتن مدل ، بودجه، سایز و بعضا جنسیت گروهبندی می شوند. پس هنگام خرید دوچرخه جاینت برای جلوگیری از سرگیجه، بهتر است آماده وارد فروشگاه شوید یا سایت را آپلود کنید. در اینجا چند نکته را بازگو میکنیم تا در بخشی از مسیر خرید دوچرخه جاینت با شما همراه شویم.

 1. هدف خودرا شناسایی کنید. این شاید تاثیر گذارترین قدم در مسیر انتخاب و خرید دوچرخه جاینت است. برای هر هدف یک نوع دوچرخه وجود دارد تا هر شخص بهترین وسیله برای سواری خودرا پیدا کند. طبقه بندی دوچرخه های جاینت به شکل زیر است.
 2. Road bike : دوچرخه های زیادی در این طبقه بندی قرار می گیرند زیرا دوچرخۀ متعلق به این گروه می تواند مسیرهای مسطح و یا با ناهمواری های سبک را طی کند. بعضی از این دوچرخه ها می توانند با سرعت خیره کننده خود،شمارا برنده یک مسابقه کند مانند racing bikes اما توجه در دوچرخه های دیگر روی راحتی شخص است مثل city bikes.کم پیش می آید روی این دوچرخه ها کمک فنر نصب شود.
 3. Mountain bikes: با خرید دوچرخه جاینت مدل کوهستان می توانید با خیال راحت از جاده خارج شوید.این نوع دوچرخه می تواند با دو کمک فنر در جلو و عقب تولید شود،و یا اینکه با یک کمک فنر در جلو طراحی شود. این دوچرخه ها با پیچیدگی بیشتری تولید می شوند زیراسوارکار مدام با زمین های ناهموار،دره ها و پیچ های تند در تقابل است.
 4. Cross & Gravel: دوچرخه های این گروه مختص ماجراجویان است.اگر می خواهید با خرید دوچرخه جاینت ،دل به طبیعت بزنید و از چشم اندازهای طبیعت لذت ببرید،باید یک مدل از این نوع دوچرخه را انتخاب کنید. این دوچرخه های برای همه مسیرهای خارج از جاده ای، در همه نوع آب و هوا مناسب ،تا وقتی که به به بخش های صخره ای کوهستان وارد نشوید.
 5. Electric bikes : جاینت از هر نوع دوچرخه نام برده شده مدل الکتریکی آن هم ساخته است. این نوع دوچرخه ها سیستم های بیشتری دارند برای مثال موتور،در نتیحه سنگین تر هستند.اما برخلاف حدس شما این دوچه ها از خیلی از دوچرخه های دیگر سریع تر هستند.
 6. Kids bikes :کودکان در جاینت از قلم نیفتاده اند.دوچرخه کودک جاینت در سایزهای 12،16،20،24،26تولید می شوند.
 7. برای خرید دوچرخه جاینت بعد از انتخاب نوع دوچرخه، مدل آن را انتخاب کنید.در این مورد می توانید با سرچ کردن در اینترنت مدلهای دسته خودرا بررسی کنید و با توجه به قطعات،لیستی از کارآمدترین ها در تناسب با نیازتان را ،تهیه کنید. توجه داشته باشید یک سری می تواند چند مدل داشته باشد ،مثل سری cross city disc که 4 مدل دارد.
 8. با توجه به بودجه خود،لیست را محدود کنید.
 9. برای خرید دوچرخه جاینت و یا دوچرخه های جاینت در لیست خود، اول فروشگاه های اطراف را شناسایی و سپس چک کنید آیا مدل دلخواه شمارا دارند.بعد از آن تصمیم بگیرید آیا قصد دارید آنلاین خرید دوچرخه جاینت را انجام دهید،یا تمایل دارید شخصا به فروشگاه بروید.اگر اولین تجربه خرید دوچرخه شماست،بهتر است برای گرفتن سایز مناسب،به فروشگاه بروید.
 10. در خرید دوچرخه جاینت باید بهترین سایز را برای خود انتخاب کنید زیرا در سواری شما تاثیر بسیار شگرفی دارد. فاصله شما تا پدال در نتیجه پدال زنی شما،فاصله شما تا فرمان در نتیجه تسلط شما بر هدایت دوچرخه و حالت نشستن شما بر زین، همه و همه از سایز صحیح،متاثر خواهند شد.
 11. برای خرید دوچرخه جاینت به معتبرترین فروشگاه اطرافتان مراجعه کنید.کارشناسان فروشگاه باید بتوانند شمارا به بهترین شکل ممکن راهنمایی کنند که سوادِ دوچرخه سواریِ زیادی می طلبد.این کارشناسان همچنین باید توانایی مشاوره دادن به شخص در مورد سایز،قطعات و نوع را داشته باشند.
کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.