پنج شنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۱

عملکرد ناامیدکننده مهاجم ایرانی در لیگ بلژیک

کاوه رضایی؛ یک سال در حسرت گل!

کاوه رضایی؛ یک سال در حسرت گل!
امیر اسدی
امیر اسدی خبرنگار

مدیران باشگاه لوون، ابتدای فصل در شرایطی تصمیم به جذب کاوه رضایی گرفتند که در خط حمله با معضل گلزنی مواجه بودند.

ایران ورزشی - مدیران باشگاه لوون، ابتدای فصل در شرایطی تصمیم به جذب کاوه رضایی گرفتند که در خط حمله با معضل گلزنی مواجه بودند. کاوه که در شارلروا گل‌های فراوانی به ثمر رسانده و یکی از بهترین مهاجمان لیگ بلژیک بود، در بروژ فصلی ناامیدکننده را پشت سر گذاشت و حالا در لوون نیز این کابوس برای مهاجم 29ساله تیم ملی ایران تکرار شده است. رضایی که با امید فراوان به لوون رفت تا به مهاجم آماده قبل تبدیل شود، در رسیدن به این هدف ناکام مانده و آماری ضعیف را از خود بر جای گذاشته است.
کاوه که زمانی مدعی حضور در جام‌جهانی و حتی پوشیدن پیراهن ثابت تیم ملی ایران بود، در 26 بازی اخیر خود در ترکیب شارلروا و سپس لوون موفق به گلزنی نشده و آماری عجیب را به نام خود ثبت کرده. او در این مدت 29بار به سمت دروازه حریفان ضربه زده و 13 موقعیت خوب گلزنی را از دست داده. این مهاجم 29ساله که در اردوهای اخیر تیم ملی یکی از مدعوین بوده، با این آمار نمی‌تواند شانسی برای حضور در لیست آتی دراگان اسکوچیچ داشته باشد. مگر اینکه در یکی، دو ماه آینده تلاش خود را بیشتر کند و توپ‌هایش را به تور دروازه حریفان برساند.
رضایی که از فصل 2018-2017 تا امروز 39 گل در لیگ بلژیک به ثمر رساند و با انتقال 5 میلیون یوریی به بروژ، رکورد جالبی در نقل‌و‌انتقالات داخلی بلژیک ثبت کرد، این روزها در شرایط عجیبی به‌سر می‌برد و هر لحظه ممکن است از لیست لوون نیز خارج شود. او در این فصل با نمره 14/6 ضعیف‌ترین بازیکن لوون بوده و با اختلاف بالا این نکته منفی را به نام خود ثبت کرده است. مدیران لوون و سرمربی این تیم نیز به‌کلی از درخشش کاوه قطع امید کرده‌اند اما باید تا پایان فصل صبر کنند تا ببینند آیا مهاجم ایرانی تیم‌شان می‌تواند به روزهای اوج برگردد یا نه؟
کاوه این فصل 10بار در ترکیب لوون قرار گرفته، 377 دقیقه در زمین حضور داشته و گلی نزده. او که در 17 بازی ملی چهار گل به رقبای تیم ملی زده، فعلاً یکی از گزینه‌های خط حمله تیم اسکوچیچ است اما باید دید با ادامه این روند ضعیف آیا سرمربی کروات هم اعتماد خود نسبت به او را حفظ می‌کند یا نه؟ رضایی از 9 ژانویه 2021 موفق نشده گلی به ثمر برساند؛ یعنی حدود یک سال از آخرین گل رضایی می‌گذرد و او در این مدت هیچ‌یک از موقعیت‌هایی که به دستش رسیده را تبدیل به گل نکرده است. لوون در پایان هفته نوزدهم ژوپیلرلیگ بلژیک، 20 امتیاز به دست آورده و در رده‌های میانی رو به پایین جدول حضور دارد. این تیم 24 گل زده اما کاوه حتی یکی از آنها را به ثمر نرسانده. او که شایعه حضورش در لیگ ایران و بازی در پرسپولیس یا استقلال نیز وجود داشت، یک نیم‌فصل فرصت دارد تا بتواند طلسم گل نزدن را بشکند و از این مهلکه به سلامت عبور کند. اگر این اتفاق رخ ندهد، باید شاهد بازگشت رضایی به لیگ ایران باشیم. هرچند او با شارلروا قرارداد دارد و به‌صورت قرضی راهی لوون شده اما بعید است باشگاه بلژیکی هم زیر بار پرداخت دستمزد مهاجم ایرانی‌اش برود.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.