شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱

محمدحسن انصاری فرد: دروغ است، رسول‌ پناه پولی به من نداد

محمدحسن انصاری فرد: دروغ است، رسول‌ پناه پولی به من نداد

مصاحبه اخیر مهدی رسول‌پناه درباره اتفاقاتی که در دوره مدیریتش رقم خورد،باعث شد بحث افراد مختلفی به میان بیاید. یکی از آنها محمدحسن انصاری‌فرد است که قبل از رسول‌پناه عهده‌دار مدیریت باشگاه بود و در این مدت هم باوجود ابهاماتی که درباره‌اش مطرح شده، ترجیح داده سکوت کند. با این‌حال ادعای رسول‌پناه درباره اینکه مبلغ قابل‌توجهی دراختیار انصاری‌فرد قرار داده بود تا به کالدرون پرداخت کند اما در جای دیگری هزینه کرد، واکنش انصاری فرد را به همراه داشته است

به گزارش ایران ورزشی، محمدحسن انصاری فرد در مورد موضوعات زیر صحبت کرده است:

ابهامات زیادی درباره مدیریت شما مطرح شده است و خیلی‌ها ادعاهای زیادی را عنوان کردند که آخرین نمونه‌اش به صحبت‌های اخیر رسول‌پناه برمی‌گردد. قصد دفاع از عملکرد خود را ندارید؟

در این مدت بداخلاقی‌های زیادی شده و حرف‌ها و تهمت‌های زیادی زده شده است، ولی ترجیح داده‌ام سکوت کنم، چون آرامش پرسپولیس برایم اهمیت بیشتری داشته، اما یک روز بالاخره توضیحات کاملی درباره آنچه در این مدت گذشت خواهم داد. بر این باورم بسیاری از هواداران عزیز و جامعه فوتبال متوجه خیلی از جوسازی‌ها و سیاه‌نمایی‌های اخیر و قبل از آن شده‌اند. قطعا این‌طور نیست که حرفی برای گفتن نداشته باشم و نتوانتم از خودم دفاع کنم. اتفاقا حرف‌های زیادی برای گفتن هست. به‌طور کلی عزمی برای تخریب ما وجود داشت. شاید اگر بنده در سکوت نمی‌رفتم، این جو ایجاد نمی‌شد، اما در یک مصاحبه ویدئویی بعد از استعفا حقایق را در زمینه‌های مختلف فاش کردم و آن را برنتابیدند.
به هر حال ادعاهایی مطرح شده که نیاز به پاسخ دارد و بسیار مهم است. رسول‌پناه مدعی شده که 120 هزار دلار پول برای پرداخت به مربی آرژانتینی به باشگاه تزریق کرده که به کالدرون داده نشده است.

قصد مصاحبه نداشتم، اما چون این ادعای مهمی است، توضیح می‌دهم. به هیچ عنوان این ادعا صحت ندارد و کذب محض است. ماجرا به یک صرافی مربوط است که هم با ما کار می‌کرد و هم با رسول‌پناه و مبلغی را بعد از فسخ قرارداد کالدرون به حساب او واریز کرد. حتی برای پس گرفتن پولش چک باشگاه را هم قبول نداشت و می‌گفت یا شما یا خود رسول‌پناه چک بدهید که آقای رسول‌پناه چک دادند و بعدا وصول هم شد. تمام مستندات هم موجود است. کدام پول دست من بوده که بخواهم به کالدرون پرداخت کنم یا نکنم؟ چرا چنین ادعاهای کذبی را با بی‌اخلاقی مطرح می‌کنند و به‌رغم سکوت بنده دست‌بردار هم نیستند؟
مدیران فعلی هم ظاهرا خواستار پیگیری نهادهای نظارتی شده‌اند!

متاسفانه برخی که نمی‌دانم چه کسانی بوده‌اند، همین ادعاهای کذب را به نهادهای نظارتی هم گزارش داده‌اند که از اساس دروغ است. تاریخ پرداخت مبلغی که صراف به حساب کالدرون واریز کرد، طبق مستندات مشخص است. این وجه با پیگیری ما و رسول‌پناه پرداخت شده و در ازای آن چک رئیس هیات‌مدیره داده شده. زمان واریز هم بعد از فسخ است. پولی به من داده نشده است.
درباره استوکس که در دوره مدیریت شما جذب شد هم بحث‌های زیادی مطرح شده و دیروز هم خبر رسید باشگاه را محکوم به پرداخت 80 هزار دلار کرده است.

در این پرونده نه‌تنها به فیفا شکایت نشد، بلکه مدیران وقت باشگاه رسما قرارداد او را فسخ و حتی ‌ای‌تی‌سی او را هم صادر کردند و کسی نمی‌داند چرا این تصمیم گرفته شد. باتوجه به اینکه این بازیکن مرخصی گرفت و برنگشت، به‌راحتی می‌شد او را محکوم کرد، اما پیگیری لازم انجام نشد و کسی هم به فیفا شکایت نکرد.
ابهامات دیگری هم وجود دارد. قصد ندارید الان درباره‌اش صحبت کنید؟

باتوجه به فضاسازی‌ها خود را موظف به پاسخگویی به افکار عمومی و جامعه فوتبال و به‌ویژه هواداران پرسپولیس می‌دانم و قطعا توضیحات لازم و مبسوط را در زمان مناسب خواهم داد. درمجموع برای پرسپولیس آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم این تیم که مایه افتخار فوتبال ایران در آسیا شده، در بستر و فضایی عادلانه بتواند رقابت کند. اگر چنین باشد، بی‌شک پرسپولیس بازهم قهرمان می‌شود.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.