چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

هانس یواخیم واتسکه: رئال مادرید علاقه زیادی به ارلینگ هالند دارد

هانس یواخیم واتسکه: رئال مادرید علاقه زیادی به ارلینگ هالند دارد

در چارچوب هفته هفدهم بوندسلیگا فصل 22-2021، بروسیا دورتموند به مصاف هرتابرلین رفت. در این بازی دورتموند نتوانست برتری خود را حفظ کند و در آخر با نتیجه 3 بر 2 بازی را به برلینی ها واگذار کرد. این نتیجه ناامید کننده ای در راه رقابت با بایرن مونیخ برای زنبور ها و هوادارانش بود. حال هانس یواخیم واتسکه مدیر عامل بروسیا دورتموند در این مورد صحبت کرده است.

به گزارش ایران ورزشی، هانس یواخیم واتسکه امروز در برنامه صبگاحی بیلد حضور داشته است. او در این برنامه در مورد رقابت قهرمانی در بوندسلیگا، ارلینگ هالند، برگشت یورگن کلوپ و برخی دیگر از موضوعات صحبت کرده است. او در این مصاحبه گفت:

امروز صبح خوبی نیست، همه می دانند که من چقدر جاه طلب هستم. این احساس را داشتم که دیگر سوختی در باک نداریم. از اینکه دیروز این بازی کثیف را باختیم، اذیت می شوم.
واتسکه در جواب اینکه هواداران امیدوارند که بروسیا دورتموند بتواند مقابل بایرن مونیخ ایستادگی کند، گفت:

  ما در حال حاضر نمی توانیم اینکار را انجام دهیم. امسال می خواستیم به آن ها نزدیک تر شویم. اما برای اینکار، بایرن باید به ما نزدیک شود! اگر بودجه خودمان را به سطح بایرن مونیخ برسانیم، فکر می کنم بتوانیم رقابت پایاپایی با آن ها داشته باشیم اما بالافاصله باید با طلبکاران جلسه برگزار کنیم.
واتسکه در مورد تفاوت با بایرن مونیخ:

آنطور که آن ها بازی می کنند، شما نمی توانید به بایرن مونیخ نزدیک شوید. با وجود تفاوت 80 میلیونی در میزان حقوق ها در 2 باشگاه، البته که آن ها می توانند 10 بازیکن کلاس جهانی را به خدمت بگیرند. آن ها بیشترین پول را دارند و به خوبی از آن استفاده می کنند. هافبک های آن ها، یوسوا کیمیش و لئون گورتسگا در سطح بالایی قرار دارند. برای داشتن چنین بازیکنانی باید توانایی دستمزد 20 تا 25 میلیو یورویی را داشته باشید. بایرن مونیخ موفق شد با آن ها تمدید کند. اما اگر آن ها اینجا بودند احتمالا تا الان باشگاه را ترک کرده بودند.

واتسکه در مورد یوسوا کیمیش:

من او را به خاطر نحوه بازی فوتبالش دوست دارم. شما دوست دارید که چنین بازیکنانی را در تیم خود داشته باشید.
  واتسکه در جواب اینکه آیا به بایرن مونیخ بابت قهرمانی تبریک می گوید یا خیر، گفت:

  من اینکار را نمی کنم، اما می توانم جدول را بخوانم و می دانم وقتی بایرن مونیخ 9 امتیاز از شما جلوتر باشد، چه معنایی دارد. ذهنیت مشکل ما در امسال نیست. ما باید مطمئن شویم که فشاری که در رقابت با بایرن مونیخ وجود دارد، روی ما تاثیر مخرب نگذارد.
واتسکه در مورد آینده ارلینگ هالند:

  مهم نیست به کجا می روم، این روز ها همه درباره ارلینگ هالند با من صحبت می کنند. تنها چیزی که می دانم این است که رئال مادرید علاقه زیادی به او دارد. باشگاه های زیادی به او علاقه دارند و من همین الان می توانم نام 25 باشگاه دیگر هم بگویم. او ممکن است بماند و ممکن است برود. چند روز پیش گفت و گوی بسیار خوبی با مینو رایولا داشتم. وقتی هر 2 یک هدف داشته باشید، مکالمات دوستانه باقی می ماند و این تماس تلفنی نیز کاملا دوستانه بود. در چند هفته آینده جلسات دیگری خواهیم داشت. تمرکز روی پیشرفت ارلینگ هالند مانند روبرت لواندوفسکی است. من دوست دارم که ارلینگ زمانی قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شود. من به او افتخار می کنم. با این حال فکر می کنم که اگر او کمی بیشتر در بوندسلیگا بماند، برایش بهتر باشد.
هانس یواخیم واتسکه در مورد برنامه هایش در هیئت نظارت لیگ آلمان:

  با وجود ارلینگ هالند و روبرت لواندوفسکی هیچ بازیکن بهتری در اسپانیا نسبت به آن ها نمی بینم. ما باید بتوانیم ستاره های بوندسلیگا را حفظ کنیم. البته که این کار سخت و وظیفه بزرگی است.
هانس یواخیم واستکه در مورد وضعیت مارکو روزه در بروسیا دورتموند:

  مارکو کارش را به خوبی انجام می دهد. او از حمایت کامل ما برخوردار است و اعتماد به نفس خوبی دارد.
واتسکه در مورد بازگشت یورگن کلوپ به بروسیا دورتموند:

  او هر وقت که بخواهد می تواند برگردد. اگر به عنوان مربی این احساس را داشته باشد که می خواهد بازگردد، همه خانواده بروسیا دورتموند پذیرای او هستند و در ها به روی او باز است. البته فکر نمی کنم که همیشه بخواهد مربی باشد، اما اگر در مقطعی هم بگوید من دوران مربیگریم را به پایان رساندم و دوست دارم دوباره وظیفه ای در باشگاه به عهده داشته باشم، سپس ما کاری را برای او پیدا خواهیم کرد. البته فعلا احتمال این چیز ها را کم می دانم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.