یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

از AFC پیگیری می کنم

امیر عرب براقی: بدون دلیل از لیست داوران بین المللی حذف شدم

امیر عرب براقی: بدون دلیل از لیست داوران بین المللی حذف شدم

امیر عرب براقی صحبت هایی را در مورد حذف نامش از لیست داوران بین المللی عنوان کرد. پس از اعلام لیست داوران بین‌المللی ایران به کنفدراسیون فوتبال آسیا و فیفا، این لیست تغییرات عجیب داشتی که یکی از این تغییرها، اضافه شدن نام علی‌اصغر مومنی به جای امیر عراب براقی بود.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از ایسنا  امیر عرب براقی، داور بین‌المللی فوتبال ایران در خصوص این تغییرات گفت:

 من خودم از این اتفاق شوکه‌ام و در حال پیگیری هستم. من خواب بودم و بلند شدم دیدم اسمم از آن لیست در آورده شده است. باید از طریق دبیرکل و AFC پیگیر این ماجرا شوم. نمی‌دانم چگونه این اتفاق افتاد. من ۴ سالی است که به کنفدراسیون فوتبال آسیا رفت‌ و آمد دارم و فدراسیون تعهد داده بود که من در لیست باشم، چرا باید این اتفاق بیافتد.

وی در پاسخ  به این سوال که آیا این اتفاق می‌تواند به دلیل نسبت خانوادگی او با علیرضا فغانی باشد، توضیح داد:

 من نمی‌دانم ولی باید از طریق مراجع آن را پیگیر کنیم. اکنون واقعا نمی توانم حرفی بزنم چون نمی‌دانم آیا دلیل یا توجیحی برای این کار داشته‌اند یا خیر؟ فکر هم نمی‌کنم توجیحی وجود داشته باشد که این کار را با من انجام داده باشند

عرب براقی در پاسخ به این سوال که آیا فدراسیون و کمیته داوران می‌تواند به صورت سلیقه‌ای، نام داوری را از لیست بین‌المللی حذف کند، اظهار کرد:

 فعلا که این کار را انجام دادند زیرا که هیچ دلیلی برای این کار نداشتند. من ۲۸ ساله هستم و دانش‌آموز سال آخر آکادمی AFC هستم و اکنون هم در کلاس‌های داوری کنفدراسیون آسیا شرکت می‌کنم. می‌خواهم بدانم بر چه مبنایی این کار را انجام داده‌اند. نمرات را در بیاورند و ببینند من چند بازی قضاوت کرده‌ام و مومنی چند بازی داوری کرده است. میلیون‌ها تومن از طریق همین فدراسیون و نظام خرج من شده تا من در سن ۲۸ سالگی به چنین جایی برسم  و حتی در سال‌های اخیر، جزو ۵ داور برتر بودم، نمی‌دانم چرا چنین کاری باید با من صورت بگیرد. من در هر بازی بهترین عملکرد را داشتم و کارنامه من مشخص است.

این داور درباره این که آیا معاملات اصفهانیان و مومنی و رابطه خوب این دو باعث شده تا نام علی‌اصغر مومنی به جای عرب براقی در لیست داوران بین‌المللی قرار بگیرد؟ تصریح کرد:

من هم از طریق فضای مجازی و رسانه‌ها متوجه این موضوع شدم و خودم پیگیر این مسائل نیستم. من شنیدم که چنین چیزهایی وجود دارد اما مطلع نیستم. باید از طریق مجاری قضایی و حراست پیگیری کنم تا بدانم اگر چنین چیزهایی در داوری وجود دارد، عمرمان را در این قضیه نگذارم. اصفهانیان کار را خراب نکرد بلکه خراب‌تر کرد. ابتدا با فغانی آن کار را انجام دادند و سپس نوبت من بود.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.