پنج شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

برملا شدن آمار شگفت انگیز

فان‌دایک، پراشتباه ترین مدافع لیگ برتر!

فان‌دایک، پراشتباه ترین مدافع لیگ برتر!

ویرجیل فان‌دایک در برد 4 بر 3 لیورپول برابر لیدزیونایتد برای سومین بار از آغاز فصل 2019-2018 اشتباهی مرتکب شد که مستقیما به گل انجامید و هیچ بازیکنی چنین آماری نداشته. مدافع هلندی لیورپول با کنترل بد توپ رو به جلوی ماتئوس کلیچ، به پاتریک بامفورد پاس داد تا مهاجم لیدز بازی را 2 بر2 مساوی کند. اگرچه این سومین گاف او در 77 بازی لیگ برای قرمزها بود، اما بر اساس آمار Squawka یکی از بدترین مدافعان لیگ محسوب می‌شود!

داوید لوییز آرسنال هم همین تعداد اشتباه داشته اما در 69 بازی. دنی رز تاتنهام هم 3 اشتباه منجر به گل داشته و در آستانه خروج از تیم شمال لندن است. در عین حال، کل خط دفاعی چلسی که در فصل گذشته 54 گل خورد و بدترین آمار را در میان تیم‌های نیمه اول جدول داشت، در این دو فصل سه اشتباه مرتکب شده است.

اشتباه قبلی فان‌دایک در باخت تیرماه برابر آرسنال بود. او توپ را به ریس نلسون داد و توپ به الکساندر لاکازت رسید که به آسانی دروازه آلیسون را باز کرد و بازی را به تساوی کشاند. نلسون روی بی نظمی دفاعی لیورپول یک گل دیگر زد تا قهرمان لیگ برتر نتواند به رکورد امتیازی تاریخ این رقابت‌ها برسد.

نخستین اشتباه فان‌دایک با پیراهن لیورپول هم در اسفند دو سال قبل در بازی با فولام رخ داد. مدافع هلندی با سر به آلیسون پاس داد اما بال سابق قرمزها، رایان بابل آن را گرفت و در تمام کردنش کار راحتی داشت.

اپتا اسپورتس که اطلاعات را برای Squawka فراهم می کند، اشتباه دفاعی را اینگونه تعریف کرده:«اشتباه از سوی یک بازیکن که توپ را از دست بدهد و منجر به ایجاد خطر یا گل خوردن تیمش شود.»

فان‌دایک در مجموع 124 بازی برای قرمزها انجام داده و نقش موثری در قهرمانی این تیم در اروپا و لیگ برتر داشته.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.