دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱

امید عالیشاه: ژاوی گفت پرسپولیس بهترین تیم ایران است

امید عالیشاه: ژاوی گفت پرسپولیس بهترین تیم ایران است

امید عالیشاه کاپیتان دوم پرسپولیس با حضور برابر ذوب آهن اصفهان به ۲۰۰ بازی ملی با پیراهن این تیم رسید.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از خبرورزشی، مصاحبه امید عالیشاه را می خوانید:

تبریک می‌گوییم به آمار ۲۰۰ بازی با پیراهن پرسپولیس رسیدی. در این رابطه احساس شخصی خودت چیست؟


  در یکی دو جمله نمی‌توانم احساس خودم را بگویم. پوشیدن پیراهن پرسپولیس حتی در یک بازی هم غرورانگیز است اما ۲۰۰ بازی یعنی غرور و افتخار... خدا را شکر می‌کنم و امیدوارم این بازی‌ها تداوم داشته باشد.
پس از حالا ۳۰۰ بازی درپرسپولیس را نشانه می‌روی دیگر؟

ببینید موفقیت، بازی، قهرمانی یا گلزنی و پاس گل دادن در پرسپولیس همه همه محصول همکاری تیمی و گروهی است. همبازیانم به من کمک کرده اند این آمار به ثبت برسد و بعد از بازی با ذوب آهن هم گفتم که اصلا به آمار فردی و انفرادی فکر نمی‌کنم. مهم موفقیت و قهرمانی پرسپولیس است و خوشحالم در این تیم بزرگ و پرافتخار توپ می‌زنم.
ذوبی ها روی صحنه پنالتی شما خیلی بحث کردند. تو بعد از بازی گفتی که درست صحنه را ندیدی اما یک خطای پنالتی روی مهدی ترابی نادیده گرفته شده است. الان هم همان نظر را داری؟

من بعد خلاصه بازی و صحنه خطای مدافع ذوب آهن روی عیسی (آل کثیر) را دیدم. با پای راست، پای عیسی را زد و صد درصد پنالتی بود. البته کارشناسان داوری هم اغلب گفته اند پنالتی بوده است.
یکسری صحبت‌ها در هفته های اخیر به ویژه از سوی رقیبان شما مطرح شده که...

بعضی صحبت ها اصلا ارزش جواب دادن ندارد. وقتی ژاوی سرمربی بارسا در مصاحبه خودش می‌گوید پرسپولیس بهترین تیم ایران است و پرشورترین تیمی که در آسیا جلوی آن بازی کردم این تیم بوده دیگر بحثی باقی نمی‌ماند. همین جواب سئوال برخی آقایان است که فوتبالی نیستند چون این صحبت‌ها اصلا فوتبالی نیست و ما هم خیلی به آن فکر نمی‌کنیم.
امید جان، لیگ سختی شده است. باور می‌کردید پیکان بتواند سپاهان را شکست دهد؟

تیم ها هر سال به هم نزدیک تر می‌شوند. تیم ها یکدیگر را به خوبی آنالیز می‌کنند و با برنامه ریزی به ویژه مقابل تیم های مدعی قرار می‌گیرند. البته این را بگویم که ما در پرسپولیس عادت کردیم هرگز به نتایج یا بازی های سایر تیم ها توجهی نکرده و تمام تمرکز خود را روی بازی های پرسپولیس بگذاریم. اینکه فلان تیم چه کار کرد یا بهمان تیم خیلی به ما مرتبط نیست.
ذوب آهن اصفهان هم انصافا مقابل شما خیلی خوب و جنگنده بازی کرد؟

ذوب آهن تیم باشخصیتی است. کادرفنی خیلی خوبی هم دارد اما هر تیمی برابر پرسپولیس بازی می‌کند همین شرایط را دارد. همه می‌خواهند بهترین نمایش را مقابل قهرمان ایران به اجرا بگذارند و این امری طبیعی است.
یکی از موضوعات مهم یا سوژه اصلی این روزهای فوتبال حذف احتمالی پرسپولیس و همین طور استقلال از لیگ قهرمانان آسیاست. بعد از بازی در میسکدزون در این رابطه حرف زیادی نزدی. حالا به عنوان کاپیتان دوم پرسپولیس و یکی از بازیکنان بزرگ تر این تیم صحبتی در این زمینه داشته باشی؟

  من هم عضوی از این تیم هستم و ماشالله همه بچه های پرسپولیس بزرگ و باتجربه هستند. جواب این سئوال مشخص است و مگر می‌شود از شنیدن این خبر ناراحت نشد. هواداران پرسپولیس با این تیم زندگی می‌کنند. از بردها و موفقیت های پرسپولیس خوشحال می‌شوند و از ناکامی‌هم ناراحت. بنابراین طبیعی است این اتفاق خوشآیند نیست ولی این موضوع مربوط به مسئولان، مدیران و دست اندرکاران است. من بازیکن کاری نمی‌توانم انجام دهم و شنیدم اقداماتی در راه است که جلوی این اتفاق گرفته شود. امیدوارم این اتفاق تلخ نیفتد و این مشکل زودتر حل شود.
فاصله شما با صدر جدول ۳ امتیاز است و بازی بعدی هم برابر سپاهان اصفهان! این دیدار یک فینال زودهنگام نیست؟

ببینید همه بازی ها سخت است. شما می‌بینید بازی با ذوب آهن و پیش تر پیکان هم سخت بود. سپاهان اصفهان هم یکی از رقیبان اصلی ما برای قهرمانی است و همواره بازی های ما با این تیم سخت، دشوار و نزدیک بوده است اما انشالله تلاش می‌کنیم بهترین نتیجه را کسب کنیم.
 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.