دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱

رانگنیک: مارسیال می خواهد منچستریونایتد را ترک کند؛ هنوز پیشنهادی به دست ما نرسیده است

استاد در راه شاگرد؛ رانگنیک بازیکن واکسن نزده را مانند کلوپ جذب نمی کند

استاد در راه شاگرد؛ رانگنیک بازیکن واکسن نزده را مانند کلوپ جذب نمی کند

سرمربی موقت منچستریونایتد می گوید شرایط واکسیناسیون بازیکنان می تواند روی تصمیم باشگاه در بازار نقل و انتقالات تاثیر بگذارد.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از تلگراف، چند روز پیش بود که یورگن کلوپ، سرمربی لیورپول اعلام کرد که از خرید بازیکنانی که از واکسن زدن خودداری کرده اند منصرف شده است چرا که این بازیکنان برای سلامتی سایر بازیکنان خطرساز هستند و حالا رالف رانگنیک، مربی موقت باشگاه منچستریونایتد نیز می گوید با نظر کلوپ موافق است. مربی آلمانی شیاطین سرخ در این باره گفت:

بله به نظرم باید در این مورد ملاحظاتی صورت بگیرد و کاملا درک می کنم چرا یورگن چنین حرفی زده است. نکته مهم این است که آیا می خواهید بازیکنی را بگیرید و ریسک این موضوع را قبول کنید که او در دسترس نباشد یا نه. این موضوعی است که باشگاه باید کاملا جدی روی آن فکر کند. اگر بازیکنی را بخرید که از همان روز اول بدانید واکسن نزده است، باید آگاه باشید که شاید نتوانید از او استفاده کنید. نه تنها برای 10 روز بلکه این موضوع می تواند در دوران همه گیری دائما اتفاق بیافتد.

رانگنیک در صحبت های خود کیمیش بازیکن بایرن مونیخ را مثال زد که اعتراف کرده از واکسن نزدن پشیمان است. کیمیش از نوامبر بازی نکرده است و به نظر نمی رسد دیگر در سال جاری در میادین دیده شود. رانگنیک در این باره گفت:

کافی است نگاهی به شرایط یوسوا کیمیش بیاندازید که در آغاز در مورد واکسن زدن شک داشت و فکر می کنم اندکی بعد فهمید که واکسن زدن ایده خوبی است. او کرونا گرفت و ریه هایش نیز درگیر شده است. امیدوارم بعد از کریسمس با قدرت به مسابقات برگردد. با وجود این که هر کس باید اراده آزاد داشته باشد اما به نظرم در فوتبال به خصوص در این سطح باید بازیکنان را قانع کنیم واکسن بزنند. صادقانه بگویم نمی دانم کدام بازیکنان تیمم دو یا سه دوز واکسن زده اند. فقط تیم پزشکی باشگاه می تواند به این سوال جواب دهد اما می دانم که میانگین بازیکنان واکسن زده ما بالاتر از میانگین لیگ برتر است.
مربی منچستریونایتد در ادامه گفت:

این قانون است که بازیکنان در صورت تماس با فرد کرونایی هم باید 10 روز قرنطینه شوند و همان طور که گفتم این موضوع می تواند چندین بار در طول فصل پیش بیاید و همین باید باعث شود بازیکنان بخواهند واکسن بزنند. در نهایت این تصمیمی است که هر باشگاه باید مستقلا بگیرد و بهترین راه حل را پیدا کند.

مربی آلمانی درباره مارسیال گفت:

مارسیال به من گفت که 7 سال است در منچستریونایتد حضور دارد و احساس می کند الان زمان مناسبی برای ایجاد تغییرات است و می تواند به باشگاه جدیدی برود. این موضوع قابل درک است اما از سوی دیگر باید شرایط باشگاه نیز در نظر گرفته شود. در شرایط کرونا هستیم و در سه تورنمنت هم حضور داریم که می خواهیم در آنها به جاهای خوبی برسیم و تا جایی که ممکن است موفق باشیم. تا آنجا که من می دانم، هیچ پیشنهادی از باشگاه دیگر به دست ما نرسیده است و تا زمانی که شرایط همین طور باشد، او در کنار ما خواهد ماند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.