دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱

چراغ سبز برای اعزام تیم به هانگژو

عالمیان از انتخابی تیم ملی معاف شد

عالمیان از انتخابی تیم ملی معاف شد

نوشاد عالمیان از حضور در مسابقات انتخابی تیم ملی تنیس روی میز برای رویدادهای سال آینده معاف شد.

به گزارش ایران ورزشی، جمیل لطف الله نسبی در گفتگو با خبرنگاران ورزشی درباره ی اینکه در جلسه با کادر سرپرستی بازی های آسیایی چه تعداد سهمیه به تنیس روی میز مردان اختصاص داده شد، بیان کرد:  با توجه اینکه نوشاد عالمیان در دوره پیش بازی ها مدال برنز گرفت  و تیم هم در قهرمانی آسیا پنجم شد، نظر بر این بود که در بازی های آسیایی هانگژو به صورت تیمی و با سه بازیکن اعزام شویم و قرار شد در جلسه ستاد عالی بازی ها تصمیم گیری نهایی انجام شود. اما با دید مثبت این مسئله پیگیری می شود.

 او ادامه داد: من نیز برنامه هایم را تا بازی های آسیایی هانگژو ارائه کرده ام. فدراسیون جهانی تورهایی را در نظر گرفته است اما هنوز تاریخ دقیق آنها مشخص نیست و اگر قطعی شود شرکت می کنیم. در حال حاضر درخواست دادیم در تور عمان و قطر شرکت کنیم که قبل از قهرمانی جهان برگزار می شوند. بعد از قهرمانی جهان، بازی های کشورهای اسلامی است و حضور در این رقابتها تدارکات بخوبی برای بازی های آسیایی خواهد بود. در حد فاصل بازی های کشورهای اسلامی تا آسیایی، اگر توری باشد، برنامه ریزی می کنیم آنجا هم شرکت کنیم البته همه چیز بستگی به توان مالی فدراسیون دارد.

لطف الله نسبی در پاسخ به این پرسش که چگونه نفرات برای اعزام به تورها و سپس مسابقات مهم انتخاب می شوند؟ تصریح کرد: برای تور عمان چون بقیه نفرات درگیر لیگ هستند، درخواست دادیم نیما و نوشاد عالمیان اعزام شوند. برای تور قطر  سعی می‌کنیم تیمی که در انتخابی تیم ملی، انتخاب می شود را اعزام کنیم. از آنجا زمان برای برگزاری مجدد انتخابی تیم ملی نداریم، انتخابی را 23 تا 27 بهمن برای قهرمانی جهان، بازی های کشورهای اسلامی  و بازی های آسیایی برگزار می کنیم.  همه باید در انتخابی حضور داشته باشند چون بقیه هم زحمت می کشند تا عضو تیم ملی شوند.  کسی در انتخابی شرکت کرد و انتخاب شد که قدمش روی چشم اما اگر کسی شرکت نکرد دیگر خودش می داند.

او در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه نوشاد و نیما عالمیان تا اواخر بهمن درگیر هستند و نمی توانند به ایران بیایند و چگونه قرار است در انتخابی شرکت کنند؟ تاکید کرد: تصمیم بر این شد نفر اول رنکینگ جهانی در بخش  مردان و زنان از انتخابی معاف شوند و نوشاد عالمیان و ندا شهسواری بازی نمی کنند. من به دبیر فدراسیون اعلام کردم تاریخ انتخابی با مسابقات آنها تداخل دارد و حالا باید دید چه تصمیمی می گیرند.

 او در مورد پاسخ به این پرسش که نیما عالمیان اگر می خواهد عضو تیم ملی شود، حتما باید در انتخابی شرکت کند؟ گفت:بله حتما باید شرکت کند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.